חברת על-בד מודיעה על סיום הקמת המפעל בדימונה

החל הייצור המסחרי בקו החדש של על-בד בדימונה; ייצר נייר ייחודי ויסייע בפיתוח מנועי צמיחה חדשים

 

 
 

מיכאל לוי
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
25/05/2017
סך ההשקעה במפעל מסתכמת לכ-185 מיליון שקל נטו (בניכוי מענקים צפויים)

המפעל יאפשר לעל-בד להחליף רכישת נייר יקר ביצור עצמי, לפתח מנועי צמיחה בעלי רווחיות גבוהה יותר ולשמור על נתח השוק בתחום המגבונים הלחים

הנייר שייוצר הינו חומר גלם שטיף ופריק המיועד לייצור מגבונים לחים לטואלט וישמש את החברה לייצור מגבונים לחים במפעלי החברה בארץ ובעולם

21 במאי 2017 – על-בד משואות יצחק (ת"א: על בד), הנחשבת לחברה הבינלאומית השלישית בגודלה בעולם בייצור מגבונים לחים שאינם ממותגים, והספקית הגדולה בארה"ב ליצור טמפונים לא ממותגים, שמחה לדווח על התחלת הייצור המסחרי במפעל החברה החדש לייצור נייר בדימונה. המפעל החדש, אשר עלות ההשקעה הכולל בו הינה בכ-185 מיליון שקל נטו (בניכוי מענקים צפויים), יאפשר לחברת על בד להחליף רכישת נייר יקר ביצור עצמי, לפתח מנועי צמיחה חדשים בעלי רווחיות גבוהה יותר ולשמור על נתח השוק של החברה בתחום המגבונים הלחים. המפעל החדש יעסיק עשרות עובדים מתושבי האזור. 

במהלך הרבעון הראשון של 2017 ביצעה החברה הרצה לקו הייצור החדש ובימים האחרונים החלה בייצור המסחרי שילך ויגדל לאורך השנה. הקו החדש הוא פרי פיתוח טכנולוגיה עליה שקדה על בד ביחד עם גורמים בארץ ובחו"ל, בו משולבים מרכיבי טכנולוגיה ייחודיים. הנייר שייוצר במפעל הינו חומר גלם שטיף ופריק המיועד לייצור מגבונים לחים לטואלט וישמש את החברה לייצור מגבונים לחים במפעלי החברה בארץ ובעולם.   

הקו החדש יאפשר ייצור סוגי ניר מגוונים, בהרכבי חומרים שונים שיקנו לנייר תכונות ייחודיות. ייצור נייר מסוג הידרופיין, אשר חומר הגלם העיקרי בו הוא תאית, יסייע לחברה לספק מענה לדרישות הולכות וגוברות למוצרים ידידותיים לסביבה ולהתפתחות המואצת של הרגולציה בתחום

גדי חורש התמנה למנהל המפעל.  גדי חבר משואות יצחק וממייסדי החברה. גדי משמש גם כטכנולוג ראשי של החברה וימשיך גם בתפקידו זה.

המפעל משתרע על שטח כולל של 31 אלף מ"ר, ושטח המבנה כ-7 אלף מ"ר. ההשקעה במפעל עולה בקנה אחד עם הקו האסטרטגי של החברה לפיו היא מייצרת לעצמה את מרבית הבדים ליצור המוצרים המוגמרים (VERTICAL INTEGRATION). 

אודות על-בד:

על-בד משואות יצחק בע"מ נוסדה בשנת 1985 ועוסקת במפעליה בישראל ובחו"ל ב-3 תחומי פעילות:

  1. ייצור ושיווק מגבונים לחים עשויים בד לא ארוג במגוון אריזות ולמגוון שימושים.

  2. החל משנת 2010 – ייצור ושיווק מוצרי היגיינה נשית (טמפונים) מסוגים שונים.
  1. החל משנת 2012 – ייצור ושיווק מוצרי ספיגה.

במפעלה במשואות יצחק, עוסקת החברה בנוסף לייצור המגבונים גם בייצור בדים לא ארוגים המשמשים חומר גלם עיקרי בייצור מגבונים לחים במפעלי התאגיד.

מוצרי החברה נמכרים בכל רשתות השיווק המרכזיות באירופה ובארה"ב. בנוסף נמכרים המוצרים ליצרנים גלובליים   כן למוסדות רפואיים שונים. המוצרים מאופיינים בחדשנות טכנולוגית ובעמידה בתקינה בינלאומית מחמירה. על-בד מעסיקה כ-900 עובדים במפעליה בישראל ועוד כ-800 עובדים במפעליה בחו"ל. החברה פועלת תוך שמירה והקפדה על נושאי איכות הסביבה, האחריות החברתית ואף זכתה בדירוג הזהב של מדד מעל"ה.הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן–בין באופן כללי ובין תחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.