סיכום מחצית ראשונה של 2017 ב- Plus500 >> ההכנסות גדלו ב- 19% לשיא של 188.4 מיליון דולר

הרווח הנקי זינק ב-104% והסתכם ב- 90.7 מיליון דולר
הקרנות שמחזיקות את המניה.

 

 
 

עומר רגב
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
09/08/2017

הקרנות שמחזיקות את המניה.

גידול של 8% במספר הלקוחות הפעילים למספר שיא של 112,317 לקוחות במחצית הראשונה של השנה  

במהלך הרבעון השני של השנה חל גידול ניכר של 43% במספר הלקוחות החדשים שהסתכם ב- 31,671 לקוחות

חברת Plus500 הישראלית הנסחרת בלונדון, מהחברות הגדולות והמובילות בעולם במסחר מקוון בתחום חוזי ההפרשים (CFD - Contracts for Difference) מדווחת היום, ב', על תוצאותיה במחצית הראשונה של שנת 2017. 

הכנסות החברה גדלו בכ-19% והסתכמו לסכום שיא של כ- 188.4 מיליון דולר לעומת  כ- 158.8 מיליון דולר במחצית הראשונה בשנת 2016. הגידול בהכנסות נובע מתרומה הולכת וגדלה של מסחר בכלים פיננסיים חדשים, התחזקות המותג הבינלאומי ועליה בשווי לקוח ממוצע. גם השנה, החברה המשיכה להוביל בתחום הטכנולוגי, כאשר מספר שיא של 74% מסך הכנסות החברה הופקו ממסחר באמצעות אפליקציות המסחר המותאמות למכשירים ניידים, בהשוואה ל-70% מסך ההכנסות בשנת 2016.   

הרווח הנקי זינק ב- 104% והסתכם לכ- 90.7 מיליון דולר לעומת כ- 44.5 מיליון דולר במחצית הראשונה בשנת 2016. הרווח למניה זינק אף הוא ב- 103% ועמד על כ-0.79 דולר לעומת כ- 0.39 דולר בתקופה המקבילה אשתקד. 

ה- EBITDA של החברה זינקה ב- 100% והסתכמה בסך של כ-118.5 מיליון דולר לעומת כ- 59.1 מיליון דולר במחצית הראשונה בשנת 2016. שיעור ה-EBITDA בתקופה עמד על כ- 63% לעומת 37% במחצית הראשונה בשנת 2016. 

במהלך המחצית הראשונה בשנת 2017 חל גידול של כ-8% בהיקף הלקוחות הפעילים שהסתכם במספר שיא של 112,317 לקוחות פעילים לעומת 104,119 לקוחות פעילים במחצית הראשונה בשנת 2016. מספר הלקוחות החדשים צמח ברבעון השני באופן ניכר בכ- 43% ל- 31,671 לעומת 22,210 ברבעון הראשון. 

ממוצע ההכנסות למשתמש (ARPU) עמד על כ- 1,678 דולר במחצית הראשונה של שנת 2017 לעומת כ- 1,525 דולר בתקופה המקבילה אשתקד, גידול של כ-10%. עלות רכישה ממוצעת למשתמש חדש (AUAC) הסתכמה ב- 836 דולר במחצית הראשונה של שנת 2017 לעומת 1,328 דולר בתקופה המקבילה אשתקד, שיפור משמעותי של 37% הנובע מאופטימיזציה של הפעילות השיווקית של החברה. 

הגידול הניכר בביצועי הקבוצה נובע מפעילויות השיווק המקוונות המוצלחות של החברה, מהיצע המוצרים הפיננסים המגוונים שלה ומפלטפורמת המסחר הידידותית למשתמש אשר הובילה למספר שיא של לקוחות פעילים במהלך התקופה. 

תזרים המזומנים התפעולי הסתכם בכ- 84.6 מיליון דולר לעומת כ- 36.8 מיליון דולר בתקופה המקבילה אשתקד, גידול של כ- 130%. יתרות המזומנים הסתכמו ב- 220.7 מיליון דולר לעומת 96.2 מיליון דולר במחצית הראשונה של שנת 2016, גידול של כ- 129% וההון העצמי הסתכם בכ- 148.5 מיליון דולר, המהווה כ- 59% מסך המאזן לעומת כ- 89.9 מיליון דולר במחצית השניה של שנת 2016.  

החברה החליטה למקסם את התשואה של בעלי מניותיה באמצעות חלוקת תשלום הדיבידנד  החצי שנתי לשני רכיבים שווים: הראשון, חלוקת דיבידנד בהיקף של כ- 27.2 מיליון דולר, לעומת חלוקת דיבידנד של כ- 26.7 מיליון דולר בתקופה המקבילה אשתקד. והשני, רכישה חוזרת של מניות החברה בהיקף של כ- 27.2 מיליון דולר. תוכנית הרכישה החוזרת מצטרפת לתוכנית רכישה חוזרת בהיקף של כ- 10 מיליון דולר, עליה הכריזה החברה ב-2 ביוני 2017,  כך שסך כל הרכישות החוזרות עליהן הכריזה החברה מגיע להיקף כולל של 37.2 מיליון דולר. הדיבידנד החצי שנתי מהווה נדבך נוסף במחויבות הדירקטוריון למדיניות תשלום נדיבה לבעלי המניות של החברה. 

החברה מעדכנת כי המסחר ברבעון השלישי של השנה ממשיך להיות חזק וכי היא צופה לעלות באופן משמעותי על הציפיות הנוכחיות של השוק לשנת 2017 בכללותה. 

החברה ממשיכה להרחיב את דריסת הרגל הבינלאומית שלה, ובמהלך המחצית הראשונה של שנת 2017 הוענק לה רישיון חדש בדרום אפריקה. החברה הינה ספקית ה - CFD השנייה בגודלה באנגליה, בהתבסס על דו"ח של חברת המחקר האוסטרלית Investment Trends שפורסם ביוני 2017, והיא ממשיכה להיות אחת החברות המובילות בתחומה.

אסף אלימלך, מנכ"ל Plus500, התייחס לתוצאות החברה במחצית הראשונה של שנת 2017: "Plus500 הציגה תוצאות שיא במחצית הראשונה, שעלו באופן משמעותי על ציפיות השוק. לקוחות חדשים ממשיכים להצטרף ושיעור הלקוחות החדשים והפעילים שמקורם בשווקים מוסדרים מההיבט הרגולטורי הולך וגדל וממשיך להרחיב את בסיס הלקוחות האיכותיים של הקבוצה.

הפעילות השיווקית היעילה שלנו והטמעת טכנולוגיות חדשות עבור שימוש לקוחותינו הובילו לגידול במספר לקוחות חדשים במהלך הרבעון השני של 2017 לצד לקוחות חוזרים והיקפי מסחר גבוהים של לקוחות במהלך המחצית הראשונה. חברת המחקר האוסטרלית Investment Trends תיארה את פעילות החברה היטב באומרה: "Plus500 גרמה לשינוי ניכר בתעשייה, כאשר תחום ה- CFD כבר אינו מהווה כינור שני למוצרי המסחר הפופולאריים והמועדפים". 

כשחקן מוביל בתעשייה, אנו מחויבים לספק ללקוחותינו את היצע המוצרים המקיף ביותר העומד בדרישות הרגולציה. לפיכך, פלטפורמת המסחר שלנו מספקת לכל הלקוחות שלנו, בכל התחומים, מנגנון הגנה שימנע מהם להפסיד יותר מהסכום שקיים בחשבונם. אנו מאמינים כי השינויים הרגולטוריים הנוכחיים יסייעו בקידום מערכת אחידה של כללי התנהגות בכל תחומי השיפוט האירופאיים. כללים אלה יבטיחו תעשייה ברת קיימא, בה אנו מתכוונים להמשיך להתבלט כאחת החברות המובילות את השוק.

אנו ממשיכים להשקיע בשיפור פלטפורמת המסחר שלנו ובמותג שלנו, תוך בחינה של מסלולי צמיחה חדשים. השקעה זו, לצד המודל העסקי הגמיש שלנו, תאפשר לנו להביא לצמיחה נוספת, תוך ניהול השפעתם של שינויים רגולטוריים אשר צפויים להיכנס לתוקף במהלך 2018.
בסך הכל, אנו צופים כי ככל שהמומנטום הנוכחי יימשך, נמשיך להציג צמיחה חזקה של החברה גם בשנת 2017 בכללותה תוך ציפייה לצמיחה נוספת גם בשנת 2018."

מינוי יושבת ראש חדשה לחברה

במהלך התקופה מינתה החברה את פנלופה ג'אד ליו"ר החברה. ג'אד מכהנת גם כיו"ר ועדת הרגולציה וניהול הסיכונים של החברה ולפני כן כיהנה במשך שנה כדירקטורית בלתי תלויה של החברה. ג'אד הינה רואת חשבון עם יותר מ -30 שנות ניסיון בתחום הפיננסי בלונדון, המתמחה בציות, ממשל, רגולציה, מימון תאגידים וביקורת בתאגידים בנקאיים כגון UBS ו-Nomura Bank.

עדכון רגולטורי

החברה מברכת על המהלך ליצירת רגולציה אחידה שתחול בכל תחומי השיפוט באירופה. מסקנות הרשות הבריטית לניהול פיננסי (FCA) והרגולטור האירופאי (ESMA) צפויות ליצור גישה אחידה יותר להגנה על הלקוחות. 

מנגנון ההגנה על לקוחות החברה, שאומץ על ידי החברה מיום הקמתה, נותר אחד מעקרונות הליבה במודל העסקי שלה, והוביל לכך שהחברה כבר עמדה בדרישות הרגולטור הגרמני, BaFin (Federal Financial Supervisory Authority), בעת פרסום מסקנותיו. כמו כן, ביצעה החברה את כל ההתאמות הנדרשות בכדי לעמוד בכל השינויים הרגולטוריים האחרונים, לרבות: עמידה במסקנות האחרונות של ה- AMF (Autorité des Marchés Financiers), הרגולטור הצרפתי; יישום מלא של המסקנות של - CySEC (Cyprus Securities and Exchange Commission), הרגולטור הקפריסאי (הנוגעות למינוף, בונוסים, משיכות ומנגנון הגנה על לקוחות), כך שהחברה ממשיכה לפעול באופן מיטבי בתחום שיפוט זה. 

Plus500 עוסקת במסחר מקוון בתחום חוזי ההפרשים (CFD-Contracts for Difference) על מניות, סחורות, מדדים, מט"ח, אופציות ותעודות סל. החברה הוקמה בשנת 2008 ופועלת בלמעלה מ-50 מדינות ברחבי העולם ותומכת ב-32 שפות שונות. החברה הונפקה בבורסת לונדון  ביולי 2013 תחת הסימול PLUS . 


הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן–בין באופן כללי ובין תחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.