מניית אפולו פאוור >> הזמנה מ-Cox Automotive לשימוש ביריעה הסולארית כפתרון לטעינת רכבים חשמליים באחסנה

הפתרון יבחן במשך תקופה של 14 שבועות מגמר ביצוע ההתקנה באתרי Cox ובתמורה לאספקת והתקנת היריעות הסולאריות תשלם Cox Automotive לסולארפיינט סכום של 43 אלף דולר

 

 

FacebookTwitter Whatsapp

קרן מרדכי
27/01/2020

חברת אפולו פאוור, המפתחת מוצרים ופתרונות טכנולוגיים בתחום האנרגיה הסולארית, הודיעה היום כי בעקבות חיבור שנעשה על ידי דרייב , קיבלה חברת הבת של החברה, סולארפיינט בע"מ, הזמנה ליריעות סולאריות לצורך הוכחת היתכנות מחברת Cox Automotive, חברה גלובלית מובילה בעולם הרכב שבסיסה באטלנטה ג'ורג'יה, ארה"ב ותחום עיסוקה כולל שירותי שיווק כלי רכב, לרבות פתרונות דיגיטליים, לסוחרי וצרכני רכב, והיא פועלת, בין היתר, תחת המותגים Kelley Blue Book, Xtime, Autotrader.com ו-Manheim. 
 
פעילותה של Cox כוללת גם אחסנה של רכבים חשמליים הממתינים למכירה בחניונים פתוחים, כאשר במשך תקופת האחסנה, סוללות הרכבים מתרוקנות (זולגות) באופן הדרגתי עד כדי ריקון מלא. על מנת לשמר רמת טעינה מינימלית של הסוללות, Cox נדרשת לנייד את הרכבים לעמדות טעינה לצורך מילוי הסוללות, באופן אשר עלול להגביר את הסיכון לתאונות ודורש משאבי כוח אדם.
 
Cox מעוניינת לבחון את היריעה הסולארית של סולארפיינט כפתרון עדיף לבעיית זליגת הסוללות כאמור, ועל כן ביצעה את ההזמנה, לפיה סולארפיינט תספק ותתקין בשני אתרים בארה"ב 22 יחידות המורכבות כל אחת מיריעה סולארית בגודל 2 מ"ר ומרכיבים חשמליים נוספים המשמשים לחיבור והטענת סוללות הרכבים, בתמורה לסכום כולל של 43,000 דולר. הפתרון צפוי להיבחן על ידי Cox וסולארפיינט במשך תקופה של 14 שבועות מגמר ביצוע ההתקנה באתרי Cox. 
 
עודד רוזנברג, מנכ"ל אפולו פאוור, מסר: "אנו שמחים להודיע על קבלת הזמנת יריעות סולאריות מחברת Cox Automotive שהינה מובילה עולמית בתחום שירותי שיווק לרכב ופתרונות דיגיטליים ותוכנה לסוחרי רכב. השילוב בין טכנולוגיית היריעה הסולארית הגמישה שפיתחה סולארפיינט, עם המומחיות שקיימת בחברת Cox Automotive בתחום אחסנת רכבים והמומחיות שפיתחה בתחום אחסנת רכבים חשמליים, צפוי לייעל את תהליך שימור הטעינה המינימלית בסוללות במטרה להוזיל עלויות לוגיסטיקה ולהפחית שינוע רכבים לעמדות טעינה ובכך לחסוך בכח אדם. 
אנו ממשיכים לחבור לשותפים מובילים בתחומים בהם יש לנו יתרון טכנולוגי מובהק, כדוגמת  החדירה לשוק הסולאר הצף וההתקדמות בפעילותנו בשוק הרכב החשמלי ולשווקים נוספים התואמים את אסטרטגיית החברה. אני מבקש גם להודות לאנשי DRIVE על שחיברו אותנו לשותף כזה איכותי, אנו מתרגשים ומצפים לתחילת ההתקנות בארה"ב."
 
באוגוסט 2019 אפולו פאוור הודיעה על הצלחה בבדיקת היתכנות חשמלית ומכאנית ליישום היריעה הסולארית הגמישה, שפיתחה החברה על גג רכב חשמלי מסוג Renault   ,ZOEבמסגרת הסכם עם נציגה רשמית של מעבדות החדשנות של קבוצת רנו-ניסאן-מיצובישי.