אנבידיה הודיעה היום על השלמת רכישתה של מלאנוקס טכנולוגיות

הואנג מנכ"ל אנבידיה קיים היום תדריך עיתונאים משותף עם מייסד מלאנוקס איל וולדמן, לרגל השלמת עסקת הרכישה. מדובר במסע נפלא שהתחיל לפני שנתיים, מלאנוקס מאוד חשובה לנו ואנו נלהבים לרגל האיחוד

 

 

FacebookTwitter Whatsapp

בועז קידר
28/04/2020

אנבידיה הודיעה היום על השלמת רכישתה של מלאנוקס טכנולוגיות בע"מ בשווי עסקה של 7 מיליארד דולר.
 
הרכישה, אשר הוכרזה בתחילה ב-11 במרץ 2019, מאחדת שתיים מהחברות המובילות בעולם בתחום המחשוב עתיר הביצועים (HPC) והמחשוב במרכזי הנתונים. שילוב מומחיות המחשוב המובילה של אנבידיה עם טכנולוגיית הרשת בעלת הביצועים הגבוהה של מלאנוקס, יאפשר ללקוחות להשיג ביצועים גבוהים יותר, ניצול רב יותר של משאבי המחשוב ועלויות הפעלה נמוכות יותר.
 
ג'נסן הואנג, מייסד ומנכ"ל אנבידיה, אמר היום: "השימוש ההולך וגדל במערכות AI (בינה מלאכותית) ומדעי נתונים מעצב מחדש את ארכיטקטורות המחשוב ומרכזי הנתונים. עם מלאנוקס, לאנבידיה החדשה יש היצע טכנולוגיות מקצה לקצה - החל ממחשוב אינטליגנציה מלאכותית ועד לרשתות, חבילות מחשוב מלאות המציעות החל מחומרה ועד לתוכנה, ויכולת גידול משמעותית לקידום מרכזי הנתונים של הדור הבא. המומחיות המשולבת שלנו, הנתמכת על ידי אקוסיסטם עשיר של שותפים, תעמוד באתגר הגידול בביקוש העולמי לשירותי אינטרנט צרכניים, ויישומי בינה מלאכותית ומדעי נתונים מואצים בענן, במיחשוב הקצה וברובוטיקה".  
 
איל וולדמן, מייסד ומנכ"ל מלאנוקס: "זהו שילוב עוצמתי ומשלים של תרבויות, טכנולוגיה ושאיפות. האנשים שלנו נלהבים מאוד מהאפשרויות העתידיות הרבות העומדות בפנינו. בעוד מלאנוקס פוסעת אל עבר השלב המרגש הבא במסע שלה, אנו נמשיך להציע פתרונות פורצי דרך ומוצרים חדשניים ללקוחותינו ושותפינו. אנו מצפים להכניס את מוצרי ופתרונות אנבידיה לשווקים שלנו, ולהביא את המוצרים והפתרונות שלנו לשווקים של אנבידיה. יחד, הטכנולוגיות שלנו יספקו פתרונות מתקדמים לפלטפורמות מחשוב ואחסון היכן שהן נדרשות".
הרכישה צפויה לתרום באופן מידי לרווח הגולמי non-GAAP, לרווח למניה non-GAAP ולתזרים המזומנים הפנוי של אנבידיה, לאחר הוצאות ריבית הקשורות להנפקת שטרי חוב בסך 5 מיליארד דולר שביצעה החברה לאחרונה.
 
החברה תרחיב את פעילותה בישראל
 
הואנג קיים היום תדריך עיתונאים משותף עם מייסד מלאנוקס איל וולדמן, לרגל השלמת עסקת הרכישה. "מדובר במסע נפלא שהתחיל לפני שנתיים, מלאנוקס מאוד חשובה לנו ואנו נלהבים לרגל האיחוד", אמר הואנג בפתח דבריו.
 
לדברי הואנג, "מדובר בשתי חברות מובילות עולמיות בתחום מיחשוב העל, שמשקיעות במרכזי הנתונים. האפשרות לעבוד על כך יחד מהווה הזדמנות אדירה. השילוב של החברות יביא לשוק מוצרים מדהימים שטרם נראו בתעשייה".
 
הואנג התייחס לישראל כבירת חדשנות ואמר: "ישראל היא הבית של היזמות, יש כאן אנשים שעובדים קשה, עם טכנולוגיה מדהימה, ותרבות שאנחנו מאוד מתחברים אליה. עבורנו, ישראל היא אחד המרכזים הטכנולוגיים המובילים שלנו בעולם". 
 
איל וולדמן אמר: "עברנו דרך ארוכה יחד, אנו עובדים זה לצד זה כעשור ביצירת מחשוב העל הטוב בעולם ועתה יחד אנו לוקחים את ההובלה על השוק. אני רוצה להודות לעובדי מלאנוקס שהובילו אותה להצלחה שהיא משנת 99 ועד היום. אני מבטיח שהחברה תמשיך לצמוח. המיזוג יאפשר לנו להשיא ערך גדול יותר ללקוחות, לשותפים ולבעלי המניות שלנו".
 
לדברי הואנג, "החברה שלנו ממוקדת בפעילות בתחומי מרכזי הנתונים, והכוונה שלנו הינה להאיץ את הצמיחה ואת ההשקעה בישראל. יש כאן הרבה מהנדסים מצוינים ואיל בנה צוות ניהולי מעולה שאיתו נוכל להמשיך ולבנות את החברה".
 
וולדמן הוסיף על כך: "יש לנו יכולות, כוח אדם והנוכחות בישראל רק תגדל. אלו התוכניות שלנו. אני מתכנן להישאר באנבידיה כדי לעבוד עם ג'נסן כך שהאינטגרציה תהיה טובה והצמיחה תמשיך כמתוכנן".
 
לשאלה כיצד וירוס הקורונה עלול להשפיע על פעילות החברה הממוזגת, ענה הואנג: "וירוס הקורונה ישנה את העולם אבל לא ישנה את החזון שלנו. אנו מתרכזים במה שאנחנו עושים והקורונה לא תשנה את זה ואנו מתכוונים לצמוח".
 
לדבריו, "אנו עובדים במגוון תעשיות – החל מעולמות הצריכה, מרכזי נתונים, בריאות ותעשייה, כל אחת מאלה הושפעה אחרת. מצד אחד, יותר אנשים משחקים במשחקי מחשב בבית, קונים מחשבים ניידים כדי לעבוד מהבית וזה טוב עבורנו, וגם השימוש בענן עלה. מנגד, עסקים קטנים הושפעו וגם עולם הרכב האוטונומי, אנו ערים לכל ההשפעות, אבל בטווח הארוך אנחנו מאמינים שאנו נמצאים במקום מצויין ומכוונים לעתיד, במטרה לקדם אותו עם פיתוחים בעולמות הבינה המלאכותית, רובוטיקה, מרכזי נתונים ועוד".
 
לדברי וולדמן, הקורונה לא צפויה להוביל לשינוי במצבת כוח האדם של אנבידיה ומלאנוקס הממוזגת או לעצור את התוכניות לגיוס עובדים חדשים.

 


 

 

 

אתר קרנות נאמנות , קרנות השתלמות , קופות גמל , פנסיה‏ וניהול השקעות.‏ נתונים כתבות ומידע ייחודי ובלעדי על ניהול השקעות, קרנות נאמנות גמל ופנסיה.

*דיסקליימר: בתאריך 1.7.2021 ועד לתאריך 15.9.2021 נכנסת לתוקפה רפורמת קרנות הנאמנות החדשה של רשות ניירות הערך. בתקופה זו יחולו שינויים גדולים בקטגוריות, בשמות ובמדיניות של קרנות הנאמנות. על אחריות הגולשים לוודא את הנתונים הנכונים של הקרן. חברת פאנדר בע"מ לא תהה אחראית לשום שגיאה או אי עדכון מיידי בנתוני הקרנות שבאתר פאנדר.