לראשונה בישראל || קרן מחקה שעוקבת אחר הביצועים של חברות הקמעונאות והמסחר בישראל

הראל 4A) htf) אינדקס קמעונאות ומסחר ישראל מס' קרן 5132295

 

 

FacebookTwitter Whatsapp
טל קדם מנכל הראל פיננסים קרדיט :יחצטל קדם מנכל הראל פיננסים קרדיט :יחצ

שנהב גולדברג
17/12/2020

לאור התחלת החיסון לקורונה, תחזיות הצמיחה ל-2021 והעלייה הצפויה בצריכה הפרטית, הראל קרנות נאמנות משיקה קרן מחקה שעוקבת אחר מדד המורכב ממניות של חברות בתחומי הקמעונאות והמסחר בישראל, שעשויים ליהנות מחזרתו של המשק לצמיחה המדד כולל 23 מניות , כאשר לצד חברות כמו פוקס, קסטרו, מקס סטוק, דלק רכב, קרסו ואלקטרה צריכה, הוא כולל גם חברות מזון כמו וילי פוד וגלוברדנס וכן רשתות מרכולים כמו שופרסל וגם ויקטורי.

הקרן מאפשרת להיחשף לשילוב השקעה בין מניות שבלטו לחיוב במהלך תקופות הסגר בשנה האחרונה כמו חנויות מזון, לבין מניות קמעונאות ומסחר שעשויות ליהנות מפתיחת המשק כדוגמת חברות אופנה, רכב ומכשירי חשמל.

להערכת מחלקת המחקר בהראל, חברות הקמעונאות והמסחר צפויות ליהנות מגידול בהכנסות לאור העובדה שבשנת 2021 הכלכלה הישראלית תצמח ב 4.4% ואילו הצריכה הפרטית צפויה לצמוח במעל 7% . בנוסף, חברות הקמעונאות ייהנו גם בצד ההוצאות לאור  התחזקות השקל המוזילה את עלויות היבוא, העלייה בשיעור האבטלה שמפחיתה את לחצי השכר וכן האפשרות לשפר את תנאי שכירות החנויות מול חברות הנדל"ן.
4-עד 120% חשיפה למניות בערך מוחלט. A- עד 10% חשיפה למט"ח בערך מוחלט.
(1) נכון ל- 14.12.20, למיטב ידיעת מנהל הקרן ובהתאם לבדיקות שבוצעו על ידו, הקרן היא הקרן המחקה הפתוחה היחידה בארץ העוקבת אחר מדד אינדקס קמעונאות ומסחר ישראל.
(2) קרן חדשה החל מ- 14.12.20, לקרן 45 ימים להתאמת נכסים.
(3) נכון ל- 14.12.20, כל הנתונים אודות המדד נלקחו מאתר עורך המדד indx.co.il ובאחריותו. באתר ניתן לקבל פרטים מלאים אודות המדד ואת המתודולוגיה לחישוב המדד. חלק מהנתונים מוצגים לאחר רישום לאתר. הקרן הינה קרן מחקה, אין התחייבות של מנהל הקרן להשיג תוצאות הדומות למדד.
(4) להערכת מנהל הקרן. למדיניות ההשקעות המלאה ראה תשקיף / דיווחים מידיים שבתוקף. אין באמור התחייבות להשגת תשואה כלשהי.
(5) לפרטים נוספים ראו הוראה למנהלי קרנות נאמנות בדבר ניהול השקעות בקרן מחקה. (6) אין באמור התחייבות להשגת תשואה כלשהי. פרסום זה אינו מהווה הצעה לרכישת יחידות השתתפות בקרן. הרכישה תיעשה רק על פי התשקיפים שבתוקף והדיווחים המיידים. המידע הנ"ל אינו מהווה תחליף ליעוץ השקעות ו/או מס המתחשב בנתונים ובצרכים של כל משקיע. הפרסום אינו מהווה תיאור ממצה של כל הוראות מיסוי


 

 

 

אתר קרנות נאמנות , קרנות השתלמות , קופות גמל , פנסיה‏ וניהול השקעות.‏ נתונים כתבות ומידע ייחודי ובלעדי על ניהול השקעות, קרנות נאמנות גמל ופנסיה.

*דיסקליימר: בתאריך 1.7.2021 ועד לתאריך 15.9.2021 נכנסת לתוקפה רפורמת קרנות הנאמנות החדשה של רשות ניירות הערך. בתקופה זו יחולו שינויים גדולים בקטגוריות, בשמות ובמדיניות של קרנות הנאמנות. על אחריות הגולשים לוודא את הנתונים הנכונים של הקרן. חברת פאנדר בע"מ לא תהה אחראית לשום שגיאה או אי עדכון מיידי בנתוני הקרנות שבאתר פאנדר.