פועלים שוקי הון פותחת את שנת 2021 עם השקעה ראשונה של כ-115 מל` שקלים בחברת אקו סיטי בשליטת קבוצת שגראווי לייבוביץ`

זרוע ההשקעות של קבוצת בנק הפועלים ממשיכה להגדיל את תיק ההשקעות שלה ומודיעה על עסקה נוספת משמעותית וייחודית המשלבת חוב הניתן להמרה לאקוויטי בחברת "אקו סיטי אס. אל. יזמות ובניה בע"מ", אחת החברות המובילות בתחום ההתחדשות העירונית (תמ"א 38) בישראל

 

 

FacebookTwitter Whatsapp

05/01/2021 עידו אסיאג

פועלים שוקי הון, זרוע השקעות האקוויטי והבנקאות להשקעות של בנק הפועלים בניהולו של קובי שלום, השלימה השקעה של כ- 115 מ' ₪ בחברה "אקו סיטי אס. אל. יזמות ובניה בע"מ". במסגרת העסקה, תעמיד פועלים שוקי הון לאקו סיטי מסגרת אשראי, לצורך מימון ההון העצמי הנדרש לפיתוח תיק הפרויקטים של החברה, המונה עשרות פרויקטים מסוג תמ"א 38/2. בנוסף, רוכשת פועלים שוקי הון במועד העסקה 5% ממניות החברה ותהיה זכאית להמיר חלק ממסגרת האשראי לעוד 15%.

"אקו סיטי אס אל יזמות ובניה בע"מ", היא חברה מובילה בתחום ההתחדשות העירונית (תמ"א 38) בישראל, בבעלות משותפת של חברת שגראוי לייבוביץ' ושל אקו סיטי בע"מ (בבעלות של אהרון שפירא, והמנכ"לים המשותפים אילי בר ודודו רשף).
החברה פועלת באזור תל אביב (בצפון ת"א/לב העיר/העיר הלבנה) והשלימה פרויקטים במיקומים מרכזיים ואטרקטיביים. מדד ההתחדשות העירונית 2020 (של מרכז הנדל"ן וחברת מדלן המנתחת מאגרי מידע של נדל"ן), דירג את אקו סיטי ראשונה בין החברות הפועלות בת"א ושנייה ברמה הארצית. 

החברה החלה את פעילותה בשנת 2009 והיא מתבצעת באמצעות שתי חברות בנות בבעלות זהה, אחת מרכזת את פעילות היזום והשנייה את תחום הביצוע. בעבר התמקדה החברה בפרויקטים של חיזוק ותוספת וכשיקוף של התמורות שחלו בתחום התמ"א וכדי למנף את מעמדה המוביל ממוקדת כיום החברה בפרויקטים של הריסה ובניה (38/2) והם אלו שיכללו במסגרת עסקת המימון. בחברה מועסקים כ-40 עובדים (מהנדסים, מנהלי אתרי בנייה, אדריכלים, אנשי שיווק ועוד).

ערן גרשט, מנהל ההשקעות הישירות, בפועלים שוקי הון אמר: "אנחנו שמחים על ההזדמנות להשקיע באקו סיטי, חברה מובילה בתחום ההתחדשות העירונית עם שכבת ניהול מקצועית ומנוסה ובעלי שליטה חזקים. העסקה ממחישה את היכולות שלנו בביצוע עסקאות מורכבות, המשלבות חוב עם מרכיב אקוויטי, שנותנות מענה לצרכים של חברה דוגמת אקו סיטי בתקופה של צמיחה מואצת ותנופת פיתוח משמעותית. לחברה תזרים עסקאות גדול ואיכותי ואנחנו מאמינים שהמימון שאנחנו מעמידים לה יסייע בחיזוק מעמדה כחברה מובילה וכתוספת מבטיחה לתיק ההשקעות שלנו", אמר גרשט.

רובייר שגראוי, מבעלי אקו סיטי, אמר: "אנו שמחים עם השותפות שנרקמה עם פועלים שוקי הון, אחד הגופים הפיננסיים החזקים במשק ומנהלים איכותיים אשר יתרמו להמשך האצת הצמיחה של החברה, ואנו בטוחים ששיתוף פעולה זה יבסס את מעמדה של אקו סיטי כחברה מובילה של ההתחדשות העירונית בתל אביב וגוש דן".

את פועלים שוקי הון ייצגה בעסקה עו"ד אורית ישראלי, מנהלת המחלקה המסחרית והמימון במשרד עמית, פולק, מטלון ושות'. את אקו סיטי ליוו עו"ד יואב דנקנר, שי דיין ואירינה קושל ממשרד ארדינסט, בן נתן, טולידאנו ושות' וחברת גרשלר פיננסים.