צור שמיר || השלמת ההסכם למכירת 4% מחברת הבת ביטוח ישיר השקעות פיננסיות לענקית הביטוח היפנית MSI

העסקה משקפת לחברת הבת שווי של כ-1.93 מיליארד שקל || MSI קיבלה אופציה להעלות את שיעור ההחזקה שלה עד ל-20%

 

 

FacebookTwitter Whatsapp

06/01/2021 מיכאל לוי

צור שמיר מדווחת כי השלימה את ההסכם למכירת 4% ממניותיה של ביטוח ישיר- השקעות פיננסיות (דיפי) שבידיה תמורת כ-77 מיליון שקל לענקית הביטוח היפנית Mitsui Sumitomo Insurance ) MSI). העסקה משקפת לדיפי שווי של כ- 1.93 מיליארד שקל. בנוסף, MSI קיבלה אופציה להעלות את שיעור ההחזקה שלה בדיפי עד ל-20%, חלק באמצעות רכישת מניות נוספות של דיפי מצור שמיר וחלק באמצעות הנפקת מניות על ידי דיפי וזאת בתמורה למחיר שייקבע בין הצדדים במועד הרלוונטי. 

MSI היא חברת ביטוח של התאגיד היפני MS&AD Insurance Group Holdings (MS&AD) אשר נסחרת בבורסת טוקיו לפני שווי של כ-17.5 מיליארד דולר. MS&AD היא קבוצת הביטוח הגדולה ביפן והחמישית בגודלה בעולם בתחום האלמנטרי.

מוקי שנידמן, מנכ"ל החברה ומבעלי השליטה מסר ל FUNDER: "אנו שמחים מאד להשלים הסכם השקעה ייחודי זה עם גוף בינלאומי מוביל. ההסכם, אשר מושלם בתקופה זו של אי וודאות גלובלית מהווה עבורנו עדות מוחשית נוספת לערך המשמעותי הטמון בקבוצת צור שמיר ובכוונתנו להמשיך במאמצים, בכל חברות הקבוצה, להשאת ערכם לטובת כל בעלי המניות." 

יוסי קוצ'יק, יו"ר החברה: "הודעה משמחת זו מגיעה בסופה של שנה מאתגרת בה כל אחת מהחברות בקבוצה הפגינה יציבות מרשימה. החברות השקיעו מאמצים רבים בהתאמת פעילותן לתנאי השוק המשתנים תוך דגש לשמירה על איתנות פיננסית ומומנטום עסקי חיובי ואנו שמחים כי הם נשאו פרי."

דיפי נמחקה מהמסחר לפני כשנה והיא מוחזקת על ידי צור שמיר בשיעור של כ-92%, היתרה מוחזקת על ידי לאומי פרטנרס. דיפי מחזיקה בכ-49% ממניות איי.די.איי ביטוח, חלוצת שיטת הביטוח הישיר בישראל הפועלת כבר למעלה מ-20 שנה והינה הגדולה והמובילה בתחומה.

כ-41% מאדגר הפועלת בתחום הנדל"ן המניב ובבעלותה נכסים בשווי כולל של למעלה מ-4 מיליארד ש"ח וכ-56% מחברת מימון ישיר אשר עוסקת בעיקר בהלוואות לרכישת כלי רכב והונפקה מוקדם יותר השנה בבורסה ונסחרת לפי שווי של כ-1.5 מיליארד שקל. לצור אחזקה ישירה בחברת אדגר בשיעור של כ-4%. 

עוה"ד יעקב אנוך ודודי יעקבי ממשרד מ.פירון ושות' ליוו את צור שמיר בעסקה. הגב' בתיה טוקטלי תיווכה בעסקה.