מיזוג פסגות - אלטשולר שחם || דעה: למה הודלף המו"מ בין אייפקס ואלטשולר שחם על רכישת פסגות ?

פסגות אלטשולר שחם || לדעת כלכלנים, על מנת להוציא עסקה כזו לפועל יהיה צורך באישור שלושה רגולטורים: רשות ניירות ערך על פעילות ניהול התיקים וקרנות הנאמנות, רשות שוק ההון והביטוח על פעילות הגמל ורשות התחרות. הסיכוי לאישורם של השלושה אפשרי אם כי לא וודאי.

 

 

FacebookTwitter Whatsapp
גילעד אלטשולר צילום פאנדרגילעד אלטשולר צילום פאנדר

קרן מרדכי
11/01/2021

אלטשולר שחם גמל ופנסיה בוחנת מול בעלת השליטה בפסגות בית השקעות - קרן אייפקס, את רכישת בית ההשקעות פסגות. כך מדווחת היום בשעה 16:13 חברת אלטשולר שחם גמל והפנסיה לבורסה.  השווי המוערך של העסקה בתקשורת עומד על כ 350 מיליון דולר.
 
בהודעת אלטשולר שחם נאמר כך: "בהמשך לפרסומים בתקשורת אודות משא ומתן המתנהל לרכישת פסגות בית השקעות בע"מ ("פסגות"), מתכבדת החברה להודיע כי כחלק מפעילותה לאיתור ובחינת הזדמנויות עסקיות, בוחנת החברה מעת לעת את האפשרות לרכוש חברות בתחום פעילותה. בגדר זאת, בוחנת החברה מול בעלת השליטה בפסגות, את אפשרות רכישת פסגות.
 
מובהר כי תהליך בדיקת רכישת פסגות נמצא בשלב מוקדם והחברה תשוב ותדווח בנושא ככל שיידרש על פי דין."

לדעת כלכלנים, על מנת להוציא עסקה כזו לפועל יהיה צורך באישור שלושה רגולטורים: רשות ניירות ערך על פעילות ניהול התיקים וקרנות הנאמנות, רשות שוק ההון והביטוח על פעילות הגמל ורשות התחרות. הסיכוי לאישורם של השלושה אפשרי אם כי לא וודאי.

ההערכה היא כי המו"מ הנ"ל הודלף לתקשורת על מנת לזרז את המו"מ בין החברות (אייפקס ואלטשולר שחם) או אולי דווקא עם גורמים שלישיים אחרים. 

מבחינה עסקית כדאי לשני החברות לנהל את המו"מ גם אם הוא רק לשם מו"מ בלבד. קרן אייפקס נהנית מכך שיש מתעניינים בנכס ואילו אלטשולר שחם נהנים מכך שמחיר "פסגות" עשוי להיות יקר יותר עבור רוכש שלישי ועל ידי כך יכולותיו להתחרות בה בהמשך קטנות.

ויש גם אפשרות שלישית שתהיה עסקה וזה אומר ששני הצדדים מרוצים. אך האם הלקוחות יהיו מרוצים ? את זה נדע רק בעתיד כשהעסקה תצא לפועל. מניסיון העבר בכל מיזוג כזה הרבה מאוד לקוחות מחליטים לעזוב אולם אין זה אומר שהעסקה היא כישלון, תלוי כמה לקוחות עוזבים.

ההערכה שלנו הסיכוי לעסקה נמוך מאוד.

 

 

 

אתר קרנות נאמנות , קרנות השתלמות , קופות גמל , פנסיה‏ וניהול השקעות.‏ נתונים כתבות ומידע ייחודי ובלעדי על ניהול השקעות, קרנות נאמנות גמל ופנסיה.

*דיסקליימר: בתאריך 1.7.2021 ועד לתאריך 15.9.2021 נכנסת לתוקפה רפורמת קרנות הנאמנות החדשה של רשות ניירות הערך. בתקופה זו יחולו שינויים גדולים בקטגוריות, בשמות ובמדיניות של קרנות הנאמנות. על אחריות הגולשים לוודא את הנתונים הנכונים של הקרן. חברת פאנדר בע"מ לא תהה אחראית לשום שגיאה או אי עדכון מיידי בנתוני הקרנות שבאתר פאנדר.