פיוצ`ר קרופס נכנסת לבורסה || תגייס מהציבור לפחות 35 מיליון שקלים לפי שווי שוק של לפחות 200 מיליון שקלים

דני איילון צפוי להיות יו``ר החברה

 

 

FacebookTwitter Whatsapp
דני איילון קרדיט אישידני איילון קרדיט אישי

14/01/2021 שנהב גולדברג

פיוצ'ר קרופס, העוסקת בתחום האגרוטק והפודטק והפועלת בתחום החקלאות הורטיקלית, מתמזגת לשלד הבורסאי אינפימר.  במסגרת ההסכם שנחתם בין הצדדים תרכוש אינפימר כ-100% מפיוצ'ר קרופס ובתמורה תקצה כ-69% ממניות החברה לפיוצ'ר קרופס. במסגרת העסקה, החברה תגייס מהציבור לפחות 35 מיליון שקל לפי שווי שוק של לפחות 200 מיליון שקל לאינפימר לפני הגיוס מהציבור.  על פי הערכת שווי שבוצעה על ידי בטא פייננס, השווי של פיוצ'ר קרופס מוערך בכ-100-130 מיליון אירו.

החברה פיתחה בשיתוף פעולה עם חוקרים ומומחים מובילים מהמכון הוולקני, פתרונות טכנולוגיים חדשניים להשבחת גידולים חקלאיים בתנאים מבוקרים, המאפשרים להתאים את התוצרת החקלאית לצרכי השוק, מבחינת איכות וכמות. בעידן הפכפך של מגפות, תנאי אקלים משתנים  וסביבה לא יציבה, הטכנולוגיה מאפשרת ייצור בר קיימא ביחידות גידול אוטונומיות באזורים אורבניים, עם תלות פחותה בהרבה בכוח אדם ביחס לחקלאות מסורתית וללא תלות בתנאי סביבה ובשטחי אדמה, כל זאת תוך שליטה ובקרה על תהליך הגידול, תפעול אוטומטי וניטור קבוע.

הגידול הנו חסכוני במים, מוגן ממפגעי סביבה ומזג אויר, ונקי משימוש בחומרי הדברה וריסוס. ליבול המסופק לרשתות המזון יתרונות מהותיים ביחס לגידולי שדה סטנדרטיים, בכך שהוא איכותי יותר, טרי יותר ובעל חיי מדף ארוכים יותר, זאת לכל אורך ימות השנה וללא תלות בעונתיות. 

לפיוצ'ר קרופס מודל עסקי המבוסס על שיתופי פעולה עם גופים אסטרטגיים וכבר החלה לנהל משא ומתן עם מספר גופים אסטרטגיים לשיתופי פעולה ומסחור הטכנולוגיה במטרה להיות אחת החברות המובילות בתחום.  ברבעון האחרון של שנת 2018 החל שלב הפיילוט לייצור המסחרי במתקן הגידול שבהולנד והמכירות הראשונות של הקבוצה לאחר חתימה על הסכם פיילוט עם Albert Heijn שהינה הרשת הקמעונאית המובילה בהולנד עם נתח שוק של למעלה מ- 50% בתחום עשבי תבלין טריים.

בסוף שנת 2019, הוגדר הפיילוט כהצלחה והוחלט על ידי הנהלת הרשת להרחיב את שיתוף הפעולה עם הקבוצה. הכנסות החברה ב- 9 חודשים הראשונים של 2020 עומדות על כ-630 אלף יורו, במקביל, ולאור הצלחת הפיילוט, התקשרה הקבוצה עם מספר לקוחות אסטרטגיים וביניהם עם רשת מזון מובילה בצרפת וצפויה להתחיל למכור את מוצריה ברשת זו ברבעון הראשון של שנת 2021. 

עד היום, הושקעו בפיוצ'ר קרופס על ידי בעלי מניותיה כ-30 מיליון דולר אשר שימשו בין היתר בפיתוח הטכנולוגיה ובניית המתקן של פיוצ'ר קרופס. בין בעלי המניות הקיימים של פיוצ'ר קרופס ניתן למנות את A&F Realty (79.75%) אשר בבעלות משפחת לרמן העוסקת מזה עשרות שנים בתחום התעשייה ומחזיקה בעשרות מפעלים ברחבי צפון ודרום אמריקה. 

בעל מניות נוסף בפיוצ'ר קרופס הוא שלום מנורה (7.25%), איש עסקים משיקגו אשר עוסק בהשקעות בתחום הנדל"ן ובתחום ההיי-טק. גרי גרינשפן, ממייסדי פיוצ'ר קרופס, משמש כמנכ"ל החברה עם השלמת העסקה. גרינשפן הינו בעל ניסיון של 25 שנים בתחום מוצרי המזון ובתפקידו האחרון כיהן כמנכ"ל בקבוצת שטראוס, בחברה המוחזקת בשותפות עם התאגיד העולמי PepsiCo.גרינשפן מחזיק בכ-5%. 

פיוצ'ר קרופס פיתחה טכנולוגיה ייחודית המגדירה מחדש את שרשרת הערך של מוצרי מזון, תוך אופטימיזציה של סביבת תנאי הגידול, שימוש באלגוריתם ויכולות ביג דאטה, זאת בשיתוף חוקרים מ"מכון וולקני", הנחשבים מהשורה הראשונה בעולם.

הפתרונות הטכנולוגיים החדשניים  מאפשרים השבחת גידולים חקלאיים בתנאים מבוקרים,  והתאמתם לצרכי השוק, מבחינת איכות וכמות. החברה מיישמת חקלאות אנכית, קרי גידול גידולים חקלאיים שונים בשכבות מוערמות אנכית, בתוך מבנים סגורים הטכנולוגיה הייחודית (על מצע אדמה – Soil Base, זאת בשונה מטכנולוגיות אחרות כמו הידאופוניות ואירופוניות, כמשל) מאפשרת תפוקות גבוהות משמעותית מכל אלטרנטיבה אחרת, תוך קיצור הזמנים מגידול לצריכה, זמינות בכל עונות השנה וצמצום משמעותי של שטח וצריכת מים.

המתקן הראשון של פיוצ'ר קרופס נבנה בהולנד, הוא נחשב לאחד מהגדולים והמתקדמים בעולם ומספק תוצרת מוגמרת ללקוחות החברה. החברה השלימה בהצלחה את אתגר המעבר מגידול מקומי לגידול בהיקף מסחרי. שוק החקלאות הורטיקלי העולמי מוערך בכ-3 מיליארד דולר וקצב הצמיחה השנתי שלו הינו כ-20%-27%.

לאחרונה חתמה החברה על LOI להקמת מפעל אשר ישתמש בטכנולוגיה הייחודית שפתחה פיוצ'ר קרופס לצורך גידול קנאביס בפורטוגל, בשיתוף עם חברת Seeds Paradise ההולנדית ועם חברת CannThyrso הפורטוגזית. כוונת הצדדים היא לבחון שיתוף פעולה על פי מודל עסקי שיוסכם לצורך הקמת מתקן לגידול קנאביס בשיטת החקלאות האנכית בפורטוגל תוך שימוש בטכנולוגיה של פיוצ'ר קרופס כפיתרון כולל לצורך גידול הקנאביס. 

הטכנולוגיה של פיוצ'ר קרופס נותנת מענה לצורך ההולך וגדל של האנושות בפתרונות אלטרנטיביים כלכליים וברי קיימא לגידולי שדה ואספקת מזון בעשורים הבאים, בהם החקלאות צפויה להתמודד עם בעיות הקשורות בגידול האוכלוסייה, זיהום מים ואויר, מחסור במים, מפגעים סביבתיים, התגברות מגפות והשפעת מזיקים, התחממות כדור הארץ וצמצום בשטחי עיבוד כתוצאה מתהליכי אורבניזציה.

את החברה מייצג בישראל בנק ההשקעות סילבר רואד קפיטל (Silver Road Capital),שבבעלות דני איילון סגן שר החוץ ושגריר ישראל בארה"ב לשעבר, ושותפו ליאור מימון. חתם מוביל לאומי פרטנרס. המשקיעים בחברה הם משפחת לרמן ושלום מנורה, איתם מחזיק במניות גם גרי גרינשפן, מנכ"ל בקבוצת עלית-שטראוס לשעבר, המכהן בחברה כמנכ"ל בפועל. העו"ד המייצג את פיוצ'ר קרופס בעסקה הוא זהר ליס, שותף בפישר בכר חן וול אוריון ושות'. 

את אינפימר ייצגו בעסקה עוה"ד אילן גרזי וליאור אוסטשינסקי ממשרד פרל כהן.