מנכ"ל טבע "שלף שפן" || טבע במו"מ ליצור והפצת חיסוני קורונה

כמו בשיר של אריק אינשטיין "קוסם שולף שפן" האם ייצור והפצת חיסוני קורונה זאת התרופה למניית טבע. בינתיים הידיעה על המו"מ הצליחה לעצור ירידות חדות במנייה.

 

 

FacebookTwitter Whatsapp
קאר שולץ מנכל טבע צילום פאנדרקאר שולץ מנכל טבע צילום פאנדר

FUNDER
10/02/2021

הדוחות שפרסמה היום טבע היו כמעט צפויים ולא הצליחו לעורר את המשקיעים. לאחר רושם ראשוני חיובי רבים מהמשקיעים התאכזבו מהתחזית "השגרתית" לצמיחה קטנה עד אפסית ברווחי החברה בשנת 2021.

אולם רגע לאחר פרסום הדוחות ולאחר שהיה נדמה שהמנכ"ל לא הצליח "לשלוף שפן" שיסחט תשואות הוא לפתע "שלף שפן" ואפילו יש שיראו בכך "ארנבת" - מנכ"ל טבע קאר שולץ, אמר כי יצרנית התרופות הישראלית מנהלת שיחות עם יצרני החיסונים לקורונה כדי לסייע בייצור מנות החיסון.

שולץ סירב לציין עם אילו חברות טבע מדברת ואמר כי עדין לא נחתמו הסכמים בעניין. אולם לדבריו, לחברה מתקנים בישראל, באירופה ובארה"ב שניתן להסב אותם לייצור מנות החיסון. 

ההתבטאות של שולץ הצליחה לעצור את הירידות בוול סטריט במנייה והיא החלה מתקנת. שולץ מספר בראיון לבלומברג שטבע, היא כיום המפיצה של חיסוני קורונה בישראל (שנמצאת כרגע בראש המדינות המחסנות). ולדבריו הפצת החיסון בישראל "הייתה חוויה ממש פנטסטית עם פעולה חלקה מאוד". 

טבע גם תשמח לעזור בהפצה בארה"ב באמצעות חברת הבת שלה, אנדה (המקבילה לחברת הבת ס.ל.א בישראל). שולץ מציין כי טבע לא מתכוונת להיכנס לתחום הפיתוח של חיסונים אלא רק לייצורן והפצתן והיא ככל הנראה החברה הגדולה ביותר בעולם היכולה לעשות זאת.

דבריו של שולץ מאוד מעוררי רושם בקרב המשקיעים וזאת מכיוון שמנות חיסון נגד קורונה עדין נמצאות בהיצע מוגבל ברחבי העולם. למרות שחברות שונות משתפות פעולה ביצורן, העולם המערבי ונמצא במצוקה של מחסור, שטבע יכולה להיות הפתרון לו. 

אז האם טבע היא זו שתציל את העולם? ימים יגידו, אבל אין ספק שיכולת הייצור האיכותית הגדולה בעולם נמצאת בידיה ויש ביכולתה לעזור אם רק יתנו לה.

אחזקות קופות גמל במניית טבע

אחזקות קרנות פנסיה במניית טבע

לא תאמינו איזו חברה המוסדיים חזרו לקנות – והרבה

ביקור ראש הממשלה בטבע ביחד עם מנכ"ל טבע ישראל . צילום - אלעד מלכה.