הראל השיקה קרן מחקה שעוקבת אחר הביצועים של תחום הבריאות הדיגיטלית

מדד אינדקס בריאות דיגיטלית כולל 36 מניות (3) ממגוון רחב של תחומים. בין היתר, חברות שמפתחות ומייצרות מכשור רפואי דיגיטלי, מערכות טכנולוגיות לניתוח נתוני בריאות, חברות המספקות שירותים דיגיטליים לתחום הבריאות', שירותי רפואה מקוונת ועוד

 

 

FacebookTwitter Whatsapp
טל קדם מנכל הראל פיננסים צילום מיה כרמי דרור טל קדם מנכל הראל פיננסים צילום מיה כרמי דרור

אלי אופיר
11/02/2021

מגיפת הקורונה הובילה להאצה מאסיבית(4) בשימוש באמצעי רפואה מרחוק או במלים אחרות בריאות דיגיטלית. בדיוק כמו מגמת המסחר המקוון או המעבר לעבודה ולמידה מהבית, גם בתחום הבריאות אנחנו רואים מעבר מאוד מהיר לתהליכים דיגיטליים שהיו צפויים לקרות רק בעוד כמה שנים. בכל התחומים האלה, מה שמניע את התהליכים מעבר לקורונה – זו הטכנולוגיה.

במטרה לאפשר למשקיעים ליהנות(6) מהמגמות המרכזיות בתחום זה, הראל קרנות נאמנות השיקה קרן מחקה חדשה(2)(7) שעוקבת(5)  אחר מדד המורכב ממניות של חברות בינלאומיות בתחומי הבריאות הדיגיטלית:

 הראל Htf (D4) אינדקס בריאות דיגיטלית (2)(7) (מס' קרן 5132659)


מדד אינדקס בריאות דיגיטלית כולל 36 מניות (3) ממגוון רחב של תחומים. בין היתר, חברות שמפתחות ומייצרות מכשור רפואי דיגיטלי, מערכות טכנולוגיות לניתוח נתוני בריאות, חברות המספקות שירותים דיגיטליים לתחום הבריאות', שירותי רפואה מקוונת ועוד. הראל מעריכה כי בשנים הקרובות צפויה צמיחה משמעותית בפעילות בתחום, ולכן השוק נמצא בנקודת כניסה נוחה לסקטור(4).

מסקר שערכה חברת הייעוץ העולמית מקינזי(8) עולה שבארה"ב זינק שיעור השימוש של חולים המשתמשים בשירותים דיגיטלים כדי להחליף ביקור פיזי אצל הרופא מ-11% ב-2019, לכ-46% ב-2020. ספקי השירותים רשמו זינוק במכפלות של בין 50 ל-175 במספר החולים שהם נותנים להם שירות. במקינזי מעריכים כי ההכנסות של תחום הבריאות הדיגיטלית בארה"ב לבדה עשויה להגיע לכ-250 מיליארד דולר בשנה– לעומת 3 מיליארד דולר בלבד לפני עידן הקורונה.

להערכת מחלקת המחקר בהראל, הגידול בפעילות הבריאות הדיגיטלית לא תסתיים אחרי הקורונה וזאת מאחר שיש סיבות נוספות התומכות בתחום זה(4). הבריאות הדיגיטלית מקצרת זמני המתנה לרופאים, כאשר על רקע תהליך הזדקנות האוכלוסייה המגמה הזו לא צפויה להיעלם אחרי הקורונה. בנוסף, בריאות דיגיטלית מאפשרת לנו טיפול מהיר וזול יותר, במיוחד למי שגר רחוק מהמרפאה או ממרכזי הערים הגדולים – והדבר תואם את מגמת המעבר של אנשים רבים למגורים בפריפריה שהחלה בתקופת הקורונה. גורם נוסף התומך  במעבר לצריכה גבוהה יותר של רפואה דיגיטלית הוא החשש של אזרחים להיחשף לסיכונים הנובעים מחשיפה למחלות שונות בסביבת רופאים.4-עד 120% חשיפה למניות בערך מוחלט. D- עד 120% חשיפה למט"ח בערך מוחלט. (2) קרן חדשה החל מ- 28.1.21 . (3) נכון ל-1.2.21, כל הנתונים אודות המדד נלקחו מאתר עורך המדד indx.co.il ובאחריותו. באתר ניתן לקבל פרטים מלאים אודות המדד ואת המתודולוגיה לחישוב המדד. חלק מהנתונים מוצגים לאחר רישום לאתר. הקרן הינה קרן מחקה, אין התחייבות של מנהל הקרן להשיג תוצאות הדומות למדד. (4) להערכת מנהל הקרן. למדיניות ההשקעות המלאה ראה תשקיף / דיווחים מידיים שבתוקף. אין באמור התחייבות להשגת תשואה כלשהי. (5) לפרטים נוספים ראו הוראה למנהלי קרנות נאמנות בדבר ניהול השקעות בקרן מחקה. (6) אין באמור התחייבות להשגת תשואה כלשהי. (7) קרן נאמנות להשקעות חוץ כהגדרתה בתקנות מס הכנסה. שער מטבע עיקרי דולר ארה"ב. (8) ע"פ כתבה באתר McKinsey & Company מיום 29.5.20 מאתOleg Bestsennyy, Greg Gilbert, Alex Harris, Jennifer Rost פרסום זה אינו מהווה הצעה לרכישת יחידות השתתפות בקרן. הרכישה תיעשה רק על פי התשקיפים שבתוקף והדיווחים המיידים. המידע הנ"ל אינו מהווה תחליף ליעוץ השקעות ו/או מס המתחשב בנתונים ובצרכים של כל משקיע. הפרסום אינו מהווה תיאור ממצה של כל הוראות מיסוי.