הנהלת חברת סולאיר אנרגיות מתחדשות פתחה את המסחר לרגל רישום החברה בבורסה

סולאיר מצטרפת ל-18 חברות הקלינטק הנסחרות בבורסה בשווי מצרפי של כ-51 מיליארד שקל

 

 

FacebookTwitter Whatsapp

מיכאל לוי
15/02/2021

ביום ראשון (14.2.21) פתחה הנהלת חברת סולאיר אנרגיות מתחדשות את המסחר לרגל רישום מניות החברה בבורסה לניירות ערך.

סולאיר הינה אחת מ-13 החברות החדשות שהצטרפו מתחילת השנה לבורסה בתל אביב, אשר גייסו סה"כ כ-1.1 מיליארד שקל, לפי שווי כולל של כ-5.4 מיליארד שקל. 9 חברות מתוך החברות החדשות השנה הן חברות טכנולוגיה ו-3 חברות קלינטק.

סולאיר עוסקת בייזום, תכנון, פיתוח, רכש, הקמה, ניהול והפעלה של פרויקטים לייצור חשמל והפקת אנרגיה מתחדשת. החברה פועלת בישראל ובאירופה מזה כשני עשורים, ומחזיקה בצבר פרויקטים בהפעלה מסחרית ובשלבי פיתוח שונים, לרבות פרויקטים בייזום, בישראל ובחו"ל, בהיקף של 1.4 ג'יגה וואט.

סולאיר מצטרפת ל- 18 חברות הקלינטק הנסחרות בבורסה בשווי מצרפי של כ- 51 מיליארד שקל. 

החברה גייסה מהציבור בהצעה לא אחידה מניות בתמורה של כ-132מיליון שקל, מתוכם סכום של 13.2 מיליון שקל בהצעת מכר - וזאת לפי שווי חברה של כ-599 מיליון שקל. 

מניית החברה צפויה להיכנס בתחילת אפריל 2021 למדדי הבורסה: SME-60, SME-150, טק עילית, גלובל בלוטק, ת"א-טכנולוגיה, ת"א-קלינטק ות"א תשתיות אנרגיה.

אלון שגב, מנכ"ל סולאיר מסר : "אנו שמחים לפתוח היום את המסחר בבורסה ולהצטרף למסחר התוסס של הבורסה בתל-אביב. סולאיר אנרגיות מתחדשות הינה חברה בשלה וחדורת מטרה שהחליטה לצאת להנפקה על מנת לממש את חזונה, לצמוח ולגדול. יש לנו צבר פרויקטים בייזום בספרד ובאיטליה בהיקף של כ-1 ג'יגה וואט.

יש לנו DNA יזמי מובהק, ידע, ניסיון ויכולת תכנון אסטרטגי, ובכוונתנו להגדיל את פורטפוליו הנכסים הקיים בהיקף של אלפי מגה-וואט נוספים. לא עבר שבוע מההנפקה וכבר הודענו על מימוש אופציות לרכישת זכויות בפרויקט בספרד בהיקף של 125 MW בעלות הקמה של 74 מיליון יורו וחשמל מובטח ברשת הספרדית למשך 30 שנה.

אנחנו מתמקדים בשווקים באירופה ובישראל בהם יש לנו יכולת לממש את אסטרטגיית הצמיחה של החברה בשנים הבאות. אנו נמשיך להתמקד ברכישת פרויקטים גדולים בשווקים בהם החברה מבוססת, תוך יישום אסטרטגיית כניסה בשלבים ייזום מוקדמים ובעלות נמוכה, וכתוצאה השגת שיעורי הרווחיות שהחברה שואפת אליהם.

יחד עם שותפינו האיכותיים והמנוסים במדינות היעד ובעלי היכולות בכל שרשרת הערך, אנחנו נעמיק את הפעילות שלנו בשווקים אלו על מנת להגיע לרמות תשואה 'יזמיות' בפרויקטים איכותיים. אנחנו מבקשים להודות לרשות לניירות ערך ולבורסה לניירות ערך על הליווי עד להנפקה המוצלחת, לגופים המוסדיים ולציבור המשקיעים על האמון בסולאיר וביכולתה לצמוח ולגדול ולייצר ערך לכלל בעלי העניין שלנו."

דרורית וילנאי, מנהלת יחידת ההנפקות בבורסה אמרה כי: "אנו שמחים כי סולאיר אנרגיות מתחדשות בחרה להירשם בבורסה בתל אביב ומאמינים שרישומן של חברות כדוגמתה, בבורסה, הם הפלטפורמה המתאימה ביותר לגידול והתפתחות, ובכך גם לאפשר לציבור הישראלי ליהנות מההצלחה של היזמות הישראלית המפותחת. אנו מאחלים לסולאיר אנרגיות מתחדשות שתמשיך להצליח ולפתח את מקורות האנרגיה המתחדשת, החשובה לכולנו ולטובת ציבור המשקיעים והמשק הישראלי כולו."


בתמונה מימין לשמאל: דרורית וילנאי, מנהלת יחידת ההנפקות בבורסה; אלון שגב, מנכ"ל סולאיר; עו"ד יפתח זיידמן, דירקטור סולאיר; יאיר אייזן, סמנכ"ל כספים סולאיר וחני שטרית בך, סמנכ"לית בכירה, מנהלת היחידה הכלכלית בבורסה.
קרדיט לתמונה- סולאיר אנרגיות מתחדשות.