חברת דלתא ישראל השלימה בהצלחה הנפקה ראשונה לציבור

במסגרת ההנפקה, שבוצעה במתכונת של הצעה לא אחידה למשקיעים מוסדיים, גייסה דלתא ישראל כ- 263 מיליון ₪ (ברוטו) לפי שוויי חברה של כ-1.312 מיליארד ₪ אחרי הכסף; ונטלו בה שורה של גופים מוסדיים מהמובילים בשוק הישראלי

 

 

FacebookTwitter Whatsapp
ענת בוגנר מנכלית דלתא ישראל. צילום: דנה קרןענת בוגנר מנכלית דלתא ישראל. צילום: דנה קרן

מיכאל לוי
07/03/2021

חברת דלתא ישראל השלימה בהצלחה הנפקה ראשונה בבורסה בתל אביב לפי שווי של כ- 1.3 מילארד ש"ח. תמורת 20 אחוז ממניות דלתא ישראל, גייסה החברה 263 מיליון ש"ח (ברוטו). תחת דלתא ישראל נמצאות רשתות החנויות של דלתא ופיקס.

הרווח הנקי של דלתא ישראל בשנת 2020 זינק ב-95% והסתכם בכ-90 מיליון ₪ לעומת כ-46 מיליון ₪ בשנת 2019, זאת על אף ירידה של 2% במכירות עקב סגירת חלקית של החנויות בתקופת הסגר בשנת 2020. הכנסות החברה בשנת 2020 הסתכמו ב-720 מיליון ₪ וכוללים עלייה חדה במכירות אונליין.

ענת בוגנר מנכ"לית דלתא ישראל אמרה היום: "אנו גאים בהצלחת ההנפקה, ומודים לציבור המשקיעים על הבעת האמון, הבאה לידי ביטוי בשורה של גופים מוסדיים מובילים שלקחו חלק בהנפקה. אנו רואים בהפיכת החברה לציבורית שלב חשוב ומהותי. כספי ההנפקה ישמשו להאצת הצמיחה, להרחבת הפעילות ולבניית שיתופי פעולה ארוכי טווח".

עוד הוסיפה בוגנר כי "למרות משבר הקורונה, בזמן שמרבית חנויות הרשת היו סגורות, החברה הצליחה להגיע לשיא ולצמיחה בכל הפרמטרים התפעוליים, בזכות צמיחה חדה של מכירות אונליין וצעדי התייעלות והתאמה של החברה לשינויים בשוק".

את ההנפקה הובילה חברת לידר הנפקות. משרד עורכי הדין שליווה את ההנפקה הוא פישר, בכר, חן, וול אוריון ושות'

יו"ר הדירקטוריון של דלתא ישראל הוא אייזיק דבח והמנכ"לית היא ענת בוגנר.