בלחץ המתנגדים – בוטלה האסיפה הכללית בלשכת סוכני הביטוח לאישור את התקנון החדש

בוטלה האסיפה הכללית של לשכת סוכני הביטוח, שהייתה אמורה להתקיים ביום רביעי השבוע, ובה היו אמורים לאשר את השינויים בתקנון הלשכה

 

 

FacebookTwitter Whatsapp

קרן מרדכי
21/03/2021

בוטלה האסיפה הכללית של לשכת סוכני הביטוח, שהייתה אמורה להתקיים ביום רביעי השבוע, ובה היו אמורים לאשר את השינויים בתקנון הלשכה.

בהודעה שהוציא יוסי אנגלמן, מ״מ נשיא הלשכה, הוא כותב: ״בימים אלו בהם אנו שוקדים על איחוד השורות מצאנו לנכון לקדם נושאים רבים וחשובים שעל סדר יומה של הלשכה. נעשתה עבודה מקצועית, מקיפה ומעמיקה לגבי השינויים הנדרשים בתקנון על מנת לאפשר את עבודת הלשכה באופן יעיל ובטוחני כי הנשיא הנבחר הבא ישים זאת על סדר יומו״.

בהסכמה בין מ"מ נשיא הלשכה יוסי אנגלמן ויו״ר וועדת התקנון, אורי צפריר, הסכימו הצדדים כי יש לפעול ולקדם כרגע נושאים אחרים דחופים יותר  אשר יבטיחו את פרנסתם של סוכני וסוכנות הביטוח ואת עתידם המקצועי. הדיון בתקנון ידחה בשלב הזה".
העצומה השפיעה

בשבועיים האחרונים תפס נושא השינויים בתקנון מקום נרחב בשיח בין חברי הלשכה שבא לידי ביטוי גם ברשתות החברתיות. הגם שיש להניח שרוב המתנגדים לשינויים כלל לא קראו את התקנון החדש, גובשה בין היתר עצומה להחתמת 500 חברי לשכה, אותה הובילו בין היתר סוכן הביטוח ליאור הורנצ'יק, שהתפטר מתפקידו כמ"מ נשיא הלשכה לפני כחודש, סוכנת הביטוח נוגה עקל, שהתפטרה מתפקידה כיו"ר מחוז תל אביב והמרכז בלשכה לפני כחודש וסוכן הביטוח יעקב סוויסה, שמנהל דף פייסבוק לסוכני ביטוח. גם נשיא הלשכה היוצא ליאור רוזנפלד, טען עם התפטרותו, שאין מקום לשינויי תקנון עכשיו, כמו גם המתמודד לנשיאות בבחירות בנובמבר, שלמה אייזיק, מנכ"ל "יונט". לעצומה אין כוח משפטי כלשהו, אבל כנראה שהיא עשתה את שלה, וההנהגה הנוכחית התקפלה. כמו כן, המתנגדים לשינויים בתקנון עכשיו, קראו לחברי הלשכה לבוא לאסיפה הכללית כדי להצביע נגד שינוי התקנון, דבר שאולי היה מצליח להם...

בין היתר טענו המתנגדים, כי השינויים בתקנון יביאו להחלשת סמכויות הנשיא, דבר שנדחה על הסף על ידי מחברי התקנון, שטוענים כי השינויים דווקא מחזקים את מעמדו. בראיון עם חברת ועדת התקנון, שוש כהן, שהתפרסם בעיתון לשכת סוכני הביטוח ביום חמישי האחרון, היא טוענת ששינוי התקנון הקודם בוצע ביולי 2017, כ-4 חודשים בלבד לפני הבחירות הקודמות, ואילו כיום הוא מובא לאישור 8 חודשים לפני הבחירות. עוד היא טענה, כי "השינויים בתקנון גובשו כבר לפני שנתיים וחצי. נשיא הלשכה דאז ליאור רוזנפלד, ביקש לדחות את השינויים לתקופה שלפני תום הקדנציה כדי שיתפסו לקדנציה הבאה. הסכמנו ודחינו את השינויים לתקופה זו".

אלא שכאמור, בסוף השבוע החליטה ההנהגה הנוכחית של הלשכה, שעדיף לה לפעול באווירה נוחה יותר בחודשים שנותרו עד הבחירות בנובמבר.