קבוצת חמת הודיעה על גיוס הון של כ-19 מיליון שקל בהקצאה פרטית לנוקד, פסגות והפניקס

החברה תקצה למשקיעים כ-3.62% מההון || בעקבות ההקצאה תהפוך נוקד קפיטל לבעלת עניין בחברה

 

 

FacebookTwitter Whatsapp

עומר רגב
05/04/2021

ניר קלין, מנכ"ל החברה: "אנו מודים למשקיעים המוסדיים על האמון הרב שרוכשים לחברה ופעילותה. בשנים האחרונות החברה ביצעה שורה של מהלכים אסטרטגיים לא מבוטלים, ועל אף ששנת 2020 הייתה שנת קורונה מאתגרת, התחלנו לקטוף במהלכה את פירות מהלכים אלה.

פרסמנו בשבוע שעבר את התוצאות הכספיות לשנת 2020, שהיו תוצאות שיא, ששיקפו גם שיפור בפרמטרים התפעוליים ועלייה ברווחיות במגזרי הפעילות שלנו. הנפקת המניות נועדה לחזק את מבנה ההון של החברה ולאפשר לה נזילות וגמישות פיננסית רבה יותר בהמשך פיתוחה וצמיחתה של החברה, בהתאם לתוכניותיה העסקיות".

קבוצת חמת מדווחת על גיוס הון בדרך של הקצאה פרטית. במסגרת הנפקת ההון, החברה צפויה לגייס סכום של כ-19 מיליון שקל תמורת הקצאה של כ-3.62% מהון החברה לאחר ההקצאה. ההנפקה תבוצע לפי מחיר של 14.5 שקל למניה. יצוין, כי מניית חמת נסחרה בסוף שבוע המסחר החולף לפי שווי של כ-522 מיליון שקל, וזאת לאחר שעלתה בשנה האחרונה בכ-112%.

בגיוס ההון הנוכחי נטלו חלק הגופים נוקד קפיטל, פסגות והפניקס. נוקד קפיטל צפויה בעקבות ההקצאה להפוך לבעלת עניין בחברה. הפניקס שהינה בעלת עניין עם כ-12% מהון החברה תגדיל את אחזקותיה. כמו כן, בית ההשקעות פסגות ישתתף בהקצאה באמצעות קופות הגמל המפעליות שבניהולו. יצוין, כי המניות שיונפקו חסומות למכירה בבורסה למשך חצי שנה מיום השלמת ההנפקה.

גיוס ההון נועד לחזק את מבנה ההון של החברה לאור התרחבותה המואצת בשנים האחרונות, כשבשנה החולפת רכשה חמת את רשת שיש אלוני תמורת כ-65 מיליון שקל. רכישה זו מצטרפת לשורה של מהלכים אסטרטגיים קודמים שהחברה ביצעה בשנים האחרונות, ביניהן רכישת מפיץ הכיורים והברזים Houzer בארה"ב, רכישת חברת חזיבנק דיזיין, סגירת מפעל הכלים הסניטריים "חרסה" שהיה הפסדי והקמת מפעל הכלים הסניטריים בטורקיה, הרחבת מפעל הפלסטיק "ליפסקי" ועוד.

את ההנפקה הובילה אקסטרה מייל חיתום, בניהולו של גלעד שמעוני.

קבוצת חמת פרסמה בשבוע שעבר את תוצאותיה הכספיות לשנת 2020, שלימדו על שיפור משמעותי בפעילותה.  הכנסות החברה בשנת 2020 צמחו לעומת 2019 בכ-54.6% לכ-697.1 מיליון שקל, הרווח התפעולי טיפס בכ-220% לכ-76.5 מיליון שקל והרווח הנקי זינק בכ-422% לכ-51 מיליון שקל.