הנהלת חברת הפודטק פליינג ספארק פתחה את המסחר לרגל רישום המניות בבורסה

לחברה הסכמי שיתופי פעולה עם חברות גלובליות, במסגרתם מפתחים הצדדים מוצרים מתחום המזון, הקוסמטיקה והחקלאות הימית

 

 

FacebookTwitter Whatsapp

שנהב גולדברג
12/04/2021

ביום ראשון  (11.4.21) פתחה הנהלת חברת פליינג ספארק את המסחר לרגל הצטרפותה לבורסה לניירות ערך.

פליינג ספארק היא אחת מ-34 החברות החדשות שהצטרפו מתחילת השנה לבורסה בת"א, אשר גייסו יחד כ-3.1 מיליארד שקל ומצטרפת לענף הטכנולוגיה, הכולל 110 חברות בשווי של כ-217 מיליארד שקל.

פליינג ספארק הינה חברת פוד-טק העוסקת במחקר ופיתוח של שיטות ותהליכים לייצור חלבון תחליפי המופק מזחלים של זבוב הפירות, אותם היא מגדלת ומעבדת. מוצרי החברה הכוללים אבקות חלבון ושמן, מיועדים להשתלב במזון למאכל אדם, במזון לבעלי חיים ובמוצרי קוסמטיקה.

לחברה הסכמי שיתופי פעולה עם חברות גלובליות, במסגרתם מפתחים הצדדים מוצרים מתחום המזון, הקוסמטיקה והחקלאות הימית.

החברה הוקמה בשנת 2015 ע"י ערן גרוניך, המשמש כיום כמנכ"ל החברה והיא הצטרפה בשנת 2016 לחממת "דה קיטשן" של שטראוס גרופ, אשר יחד עם רשות החדשנות מימנה את פעילותה.

החברה הנפיקה מניות וכתבי אופציה, למשקיעים המוסדיים בדרך של הצעה לא אחידה ולציבור הרחב בדרך של הצעה אחידה כ-24 מיליון שקל, לפי שווי חברה של כ-83.9 מיליון שקל.

מניית החברה צפויה להיכנס בתום יום המסחר של ה- 6 במאי, 2021, במסגרת המסלול המהיר לחברות חדשות, למדדי הבורסה: ת"א-צמיחה, ת"א גלובל-בלוטק ות"א-טכנולוגיה.

ערן גרוניך, מנכ"ל פליינג ספארק, אמר: "אנו שמחים לפתוח היום את המסחר ולהצטרף לבורסה הצומחת של תל-אביב. ממועד השלמת הגיוס אנו פועלים במלוא המרץ להוציא לפועל את תוכניות החברה להקמת המפעל הראשון בתאילנד אשר להערכתנו צפויה להסתיים עד תום השנה. במקביל, אנו פועלים לקידום הליכים רגולטוריים לאישור מוצרי החלבון לבני אדם ושיווק ומסחור של מוצרי החברה השונים לחיות מחמד והזנת דגים כבר בתחילת שנת 2022.

כל אלו יהוו את התשתית הראשונית ליצירת תזרים חיובי מפעילות שוטפת ואת הבסיס לצמיחה עתידית. תעשיות המזון, הן של  בני האדם והן של בעלי החיים, מבינות את הדחיפות ואת הנחיצות שבמציאת פתרונות טכנולוגיים לייצור חלבון בריא ובר-קיימא אשר יעניק בטחון תזונתי לאוכלוסיית העולם.

אנו גאים לתת מענה טכנולוגי מתקדם לצרכים מיידיים אלו ומצפים לעבור משלב המחקר והפיתוח לשלב המסחור והשיווק. אנו מודים לבעלי המניות שהשתתפו בהנפקה, לבורסה ולרשות לניירות ערך על הטיפול והמענה המקצועי לאורך כל התהליך."

יאנה צ'רניאק, כלכלנית ביחידת ההנפקות בבורסה, אמרה: "תחום הפודטק תופס תאוצה ומתפתח מאוד בשנים האחרונות בישראל ובעולם וחברת פליינג ספארק מצטרפת ל- 7 חברות ושותפויות הפודטק שכבר נסחרות בבורסה בתל אביב. אנו מאחלים למנהלי החברה ולעובדיה המשך הצלחה הן לטובת המשקיעים והן לטובת התפתחות תחום הפודטק בישראל."


בתמונה מימין לשמאל: חיים עגיב, מנהל פיתוח פליינג ספארק; ד"ר גלית לווין, CTO פליינג ספארק; ערן גרוניך, מייסד ומנכ"ל פליינג ספארק; גילי כהן, יו"ר פליינג ספארק; אמיר זיידמן, דירקטור פליינג ספארק ויאנה צ'רניאק, כלכלנית ביחידת ההנפקות בבורסה.
קרדיט: מגמא פוטו, ללא כל תמורה כספית.