וול סטריט | עונת הדוחות בעיצומה - איך הנתונים עד כה?

בנוסף, הפד מפרסם את החלטת הריבית השבוע - מה כדאי לדעת.

 

 

FacebookTwitter Whatsapp
Image: Dreamstime.comImage: Dreamstime.com

משה מימון, עורך FUNDER
26/04/2021

שני דברים יעניינו את המשקיעים השבוע. 

הודעת ריבית של הפד
הפד יודיע ביום רביעי על הריבית. אם סבב התיקון הקודם נבע בין היתר מהחשש שהפד יעלה את הריבית מוקדם יותר, נראה שלאחר מספר מסיבות עיתונאים ג'רום פאול הצליח להרגיע את המשקיעים בהיבט הזה.

לטענת פאול, העובדה שהשנה נראה עליה בנתוני האינפלציה, לא תהווה גורם שישנה את החלטת הפד לגבי מועד העלאת הריבית.
בינתיים הפד ממשיך בתוכנית ההרחבה המוניטרית, ובהקלות למערכת הבנקאית.

לאור זאת, אין צפי שהודעת הריבית ומסיבת העיתונאים ישפיעו באופן כלשהו, אבל אצל הפד כמו אצל הפד, אף פעם אי אפשר לדעת.

עונת הדוחות

עונת הדוחות נכנסת להילוך גבוה - ענקיות הטכנולוגיה מדווחות השבוע
עד כה דיווחו כ-25% מהחברות ב-S&P500 - בינתיים הנתונים טובים

עד כה 25% מהחברות השייכות למדד ה-S&P500 דיווחו נתונים כספיים לרבעון ה-1 של 2021. בנקודה זו יותר חברות מכות את התחזיות. נתוני הרבעון עד כה טובים יותר מהרבעון המקביל אשתקד, כך לפי אתר FACTSET.
אנליסטים מעריכים צמיחה דו ספרתית בנתוני הרבעון הנוכחי אל מול הרבעון המקביל. נזכיר שהרבעון הראשון של 2020 עדין לא חש במלא עוצמתה של הקורונה, ומן הסתם ברבעונים הבאים נתוני הצמיחה יהיו משמעותיים אף יותר.

מבין החברות שדיווחו עד כה 84% דיווח רווח למניה גבוה מהצפי, מעל לממוצע הרב שנתי של 74%. אם נתון זה יישאר, הוא ישווה את נתוני השיא שהוצגו ב-רבעון 2 ו-3 של 2020. חברות מציגות בממוצע רווח גבוה ב-23.6% מעל הצפי.

תחומי התקשורת, בריאות, נדל"ן ואנרגיה מובילים בנתונים גבוהים מהצפי מבחינת רווחים, כששירותים מציג את הנתונים הנמוכים ביותר. מגזר הפיננסים מציג את הצמיחה הגבוהה ביותר ברווחים עד כה.

מבחינת הכנסות, 77% מהחברות שדיווחו עד כה הציגו הכנסות גבוהות מהצפי. אם נתון זה יישאר ברמה זו, הוא ישתווה לזה של הרבעון הראשון של 2018, השלישי בטיבו. בממוצע חברות מציגות הכנסות גבוהות בכ-2.9% מהצפי.

מגזר הטכנולוגיה והתקשורת מציגים את ההובלה בהיבט של הכנסות מעל הצפי. טכנולוגיה וצרכנות מציגים את הצמיחה הגבוהה ביותר בהכנסות לרבעון עד כה.