אאורה - מקימה זרוע נכסים מניבים במסגרת ייזום הפרויקטים המשמעותיים הקיימים

הנהלת החברה מעריכה כי לזרוע המניבה תהיה תרומה חיובית נוספת לאיתנות הפיננסית, לרבות השפעה עתידית להפחתת עלויות המימון ושיפור הרווחיות ודירוג החברה

 

 
יעקב אטרקצ`י, אאורה, צילום: פאנדריעקב אטרקצ`י, אאורה, צילום: פאנדר
 

עומר רגב
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
06/06/2021

חברת אאורה השקעות, חברה מובילה בייזום בניה למגורים בישראל בעלת התמחות בייזום, תכנון והקמה של מתחמי התחדשות עירונית במרכזי ערים מבוקשות ומובילות, מודיעה על הקמת זרוע מניבה במסגרת הפרויקטים הקיימים שהיא יוזמת כיום. 

החברה צפויה לבנות כ-20,000 מ"ר שטחים מסחריים הממוקמים במרכזי הערים ובאזורי ביקוש, והחברה צופה כי מחירי השכירות במרכזים המסחריים השכונתיים יעלו בשנים הקרובות והביקוש אליהם יגבר. דמי השכירות מהפרויקטים הקיימים, בהנבה מלאה, מוערכים על ידי החברה בכ-30 מיליון שקל בשנה.

להערכת ההנהלה, היכולות של החברה, האיתנות הפיננסית ופעילות הייזום וההקמה של שכונות שלמות עם אישור תב"עות משמעותיות מאפשרות לה לייצר שטחי מסחר שכונתיים מבוקשים כמעט בכל פרויקט. הפוטנציאל הטמון בשטחים אלו מהווה מנוע צמיחה והשבחה אדיר ליצירת ערך עבור בעלי המניות של החברה. 

זרוע הנכסים המניבים: 


לאחרונה דיווחה החברה על תוצאות הרבעון הראשון לשנת 2021 עם המשך מגמת צמיחה. ברבעון זה דיווחה החברה על מכירות של 201 מיליון שקל, רווח גולמי של 31 מיליון שקל, בשיעור של 15.5%. הרווח הנקי הרבעוני עמד על 12.1 מיליון שקל. ההון העצמי עלה ל-381 מיליון שקל.

מגמת הצמיחה בהכנסות ממשיכה לתוך 2021 עם השפעה מהותית על רבעון שני 2021 לאור עסקה אסטרטגית עם קבוצת "מבנה". עסקה זו, שדווחה במהלך רבעון שני 2021, כוללת שיתוף פעולה אסטרטגי עם קבוצת "מבנה" ומכירה של הנכסים שיועדו לריט של אאורה וכוללים של 290 יחידות דיור, כ-4,000 מ"ר שטחים מסחריים ואת מעונות הסטודנטים בקריית אונו.

לאאורה רווח גולמי בפרויקטים בביצוע שטרם הוכר בהיקף של כ-529 מיליוני שקל. כמו כן החברה צפויה להתחיל השנה בביצוע של עוד 7 פרויקטים חדשים עם רווח גולמי נוסף של כ-350 מיליון שקל. לחברה עשרות פרויקטים ועתודות קרקע של כ-20,000 יח"ד שממצבות אותה כאחת מהחברות הגדולות והמובילות במשק בתחום הנדל"ן למגורים.

שנת 2021 ממשיכה את תנופת הבנייה והביצועים העסקיים של החברה, עם יציאה לשיווק וביצוע של פרויקטים בגבעתיים, קריית אונו, רמת השרון, רמת גן, תל אביב ובן שמן, תוך שהחברה מבססת קדימה רווחיות משמעותית, רציפה ויציבה עם תזרים חזק שצפוי בשנים הבאות.