סרו דומינדור, בבעלות EIG, חונכת מפעל כח סולארי מרוכז (CSP) בצילה

זהו מפעל ה-CSP הראשון באמריקה הלטינית שיספק 100% אנרגיה מתחדשת 24 שעות ביממה. המתקן יספק למערכת החשמל הלאומית של צ'ילה אנרגיה גמישה, אמינה ובטוחה

 

 

FacebookTwitter Whatsapp
Image: DreamstimeImage: Dreamstime

אדם כהן
10/06/2021

EIG, משקיע מוסדי מוביל במגזר האנרגיה העולמי, ואחד המשקיעים המובילים בעולם בתחום התשתיות, הודיע על חנוכת המתחם הסולארי סרו דומינדור (Cerro Dominador), לאחר השלמת סנכרון מוצלח עם מערכת החשמל הלאומית הצ'יליאנית. סרו דומינדור נמצא בבעלות מלאה של קרנות המנוהלות על ידי EIG.

המתחם, הממוקם בלב מדבר אטקמה בצ'ילה, אחד המיקומים הטובים ביותר בעולם לייצור סולארי, כולל מפעל CSP בקיבולת של 110 מגה-ואט ומפעל פוטו-וולטאי ("PV") רציף של 100 מגה-ואט, הפעיל מאז 2017. מפעל CSP פועל בטכנולוגיה חדשנית המשתמשת באנרגיה סולארית על מנת לחמם מלח מותך, אשר מאוחסן לאחר מכן במכלים גדולים במטרה לשמש לייצור חשמל באמצעות טורבינת קיטור. טכנולוגיה זו מספקת עד 17.5 שעות של אנרגיה אגורה, ובכך מאפשרת ייצור של 100% אנרגיה מתחדשת 24 שעות ביממה, שבעה ימים בשבוע. המתחם יכול לקזז כ-640,000 טון פליטת פחמן דו-חמצני בשנה, ולייצר מספיק אנרגיה להפעלת כ-380,000 בתים.

ר. בלייר תומאס, יו"ר ומנכ"ל EIG, אמר: "אנו גאים לתמוך בפרויקט פורץ הדרך הזה, שיספק לרשת הלאומית הצ'יליאנית אנרגיה מתחדשת גמישה, בטוחה ואמינה, ויתרום באופן משמעותי להפחתת פליטת הפחמן הדו-חמצני בצ'ילה. הפרויקט משתלב באופן מלא עם המטרות וסדרי העדיפויות שלנו בתחום ה-ESG, ומסייע להניח את היסודות לעתיד עם פליטת פחמן נמוכה באמצעות ייצור אנרגיה נקייה, אמינה וחסכונית. אנו מחויבים להמשך ההשקעה בפרויקטים עתידיים של CSP בצ'ילה ובחלקים אחרים של העולם".

במסגרת חנוכת המתחם הסולארי, התקיים במתקן בסרו דומינדור טקס בו השתתפו הנשיא סבסטיאן פיניירה מצ'ילה, חואן קרלוס ג'ובה, שר האנרגיה והכרייה של צ'ילה, קרולינה שמידט, השרה לאיכות הסביבה של צ'ילה ופקידי ממשל בכירים אחרים. מר תומס ופרננדו גונזלס, מנכ"ל סרו דומינדור, השתתפו גם הם.