עסקת ענק ל-ICR בבת ים

ברת ICR וחברת מצלאוי חתמו על עסקת שותפות לביצוע פרויקט הממוקם בצמוד לרצועת החוף הצפוני של בת ים

 

 
הדמיית מתחם רוטשילד בת ים, קרדיט הדמייה: וויופוינטהדמיית מתחם רוטשילד בת ים, קרדיט הדמייה: וויופוינט
 

מיכאל לוי
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
09/07/2021

החברות ICR ומצלאוי חתמו היום על הסכם שותפות 50/50 להקמת פרויקט התחדשות עירונית גדול בבת ים שיכלול מגורים, שטחי מלונאות ומסחר. המתחם, הממוקם כ-30 מטר מחוף הים הצפוני ומתחנת הרכבת הקלה - הקו האדום, משתרע על פני שטח של כ-10.5 דונם, ברח' רוטשילד בבת ים.

במסגרת תוכנית ההתחדשות העירונית, ייהרסו 163 דירות ב-9 בנייני מגורים ישנים בני 3-4 קומות, ובמקומן ייבנו 560 יח"ד חדשות למגורים (מתוכן 397 יח"ד לשיווק), ב-4 מבנים:

3 מגדלים בני 30 קומות ובניין אחד בן 10 קומות. 

לצד הדירות החדשות יוקמו שטחי מסחר בהיקף של כ-1,600 מ"ר ושטחי מלונאות או תעסוקה בהיקף של כ-15,000 מ"ר.

הדמיית מתחם רוטשילד בת ים, דרום מערב, קרדיט הדמייה: וויופוינט

נכון להיום החברות הגיעו ליעד של כ-84% חתימות דיירים.

סטטוס תכנוני - תב"ע מאושרת. הפרויקט מצוי בשלבי תכנון.

מורדי שבת, מנכ"ל ICR: "העיר בת ים נמצאת בתנופה של בנייה ופיתוח ואנחנו גאים לצאת לדרך עם מצלאוי כשותף מלא. זהו מיקום מנצח להקמת פרויקט יוקרה ייחודי, אשר יהנה מעירוב שימושים של מגורים, מלונאות ומסחר. הגדלת ההיצע ומתן מענה למחסור הגדול של דירות בלוקיישנים מבוקשים בגוש דן, תתאפשר אך ורק באמצעות קידום מהיר של פרויקטים במסגרת התחדשות עירונית. הניסיון הרב שלנו בפרויקטים מסוג זה, יחד עם ההכרות שלנו את קהל היעד וההבנה שלנו את צרכי הדיירים, מקנים לחברה יתרון משמעותי."

ערן מזור, מנכ"ל חברת מצלאוי: "בפרויקטים גדולים ומרובי שימושים כדוגמת הפרויקט המדובר בבת ים, הכולל מגורים, תעסוקה, מסחר ומלונאות, יש יתרונות גדולים לשיתופי פעולה בין חברות. השת"פים הללו תורמים לצמיחה והתפתחות הן של הפרויקט והן של החברה. כל חברה מביאה לשולחן את תחומי ההתמחות שלה ואת החוזקות שלה, והסינרגיה ביניהן תבטיח מימוש מוצלח של הפרויקט ותסייע להצלחתו. פרויקט זה מצטרף לפרויקט 'רובע איילון' שהוצאנו לדרך בימים אלו בבת ים, ושניהם משקפים את תנופת הבנייה והפיתוח האדירה שעוברת העיר".

בתמורה לשילובה של ICR בפרויקט, ICR תשלם 16 מיליון ₪, שישולמו בהתאם לאבני דרך שנקבעו בהסכם. בנוסף, נקבע, כי מימון הפרויקט יהיה באופן ש-ICR תעמיד 90% מההון העצמי הנדרש ו-10% על-ידי מצלאוי. המימון העודף שיועמד על-ידי ICR ישא ריבית ויובטח בעודפי הפרויקט בהתאם.

פרויקט זה ברח' רוטשילד, מצוי בסמוך ומצטרף לפרויקט התחדשות עירונית נוסף אותו מקימה חברת ICR בעיר בת ים - פרויקט YAM הממוקם בפינת הרחובות שד' ירושלים / סוקולוב, 80 מטר מחוף הים. בפרויקט YAM, שכבר נמצא בשלבי יציקת המרתפים, נהרסו 51 יח"ד ישנות ובמקומן מוקמים 2 מגדלי מגורים בני 30 קומות הכוללים 220 יח"ד וכ-300 מ"ר מסחר. גם פרויקט זה נהנה מקרבה ממשית לחוף הים ומנגישות לקווי הרכבת הקלה המבוצעים בימים אלו. 

מעל 85% מהדירות בפרויקט כבר שווקו בהצלחה. הפרויקט צפוי להתאכלס בעוד כ-3 שנים.