ציון דרך נוסף לאלקטרה נדל"ן

קרן ההשקעות השלישית להשקעות במקבצי דיור בארה"ב סיימה את שלב הגיוס | מה היקף הגיוס?

 

 

FacebookTwitter Whatsapp
מנכ״ל אלקטרה נדלן, גיל רושינק, צלם: אורן קהןמנכ״ל אלקטרה נדלן, גיל רושינק, צלם: אורן קהן

עומר רגב
18/07/2021

יעד הקרן לגיוס, שהושקה לפני כשנה וחצי בלבד, עמד על כ-500 מיליון דולר אך לאור הביקוש הרב הגדילה את היקף הנכסים המנוהל.

נכון למועד הדיווח מחזיקה הקרן השלישית ב-36 מקבצי דיור בהיקף השקעה כולל של כ-676 מיליון דולר.

גיל רושינק, מנכ"ל אלקטרה נדל"ן: "אנו מעדכנים היום על סיום שלב הגיוס לקרן ההשקעות השלישית למקבצי דיור בארה"ב. הקרן, אשר הושקה לפני כשנה וחצי בלבד, גייסה  כמיליארד דולר, זאת אל מול יעד הגיוס המקורי שעמד על כ-500 מיליון דולר. בארבע השנים האחרונות, גייסה אלקטרה נדל"ן כ-2 מיליארד דולר בארבע קרנות ההשקעה במקבצי דיור בארה"ב ממשקיעים ישראלים ובנוסף גייסה כ-600 מיליון דולר, בעיקר מגופים בארה"ב בעסקאות משותפות לצד הקרנות ובסה"כ גייסה החברה מעל 2.6 מיליארד דולר. אנו ממשיכים בהשבחת תיק הנכסים המנוהל וכן פועלים להמשך ולהרחבת פעילות הקרנות כאשר לאחרונה עדכנו על כניסה לתחום המלונאות ובתים צמודי הקרקע להשכרה (Single Family)".

חברת אלקטרה נדל"ן, מקבוצת אלקו ובניהולו של גיל רושינק, ממשיכה בהרחבת הפעילות בארה"ב ומדווחת על סיום שלב הגיוס לקרן ההשקעות השלישית במקבצי דיור בדרום מזרח ארה"ב. 

החברה מעדכנת כי הקרן השלישית מסיימת את שלב הגיוס, לאחר שהושלם גיוס בהיקף משמעותי של כ-980 מיליון דולר בפרק זמן של כשנה וחצי בלבד, זאת לעומת יעד הגיוס המקורי שעמד על כ-500 מיליון דולר. 

נכון לשלב זה, קראה הקרן ל-85% מהתחייבויות המשקיעים ומחזיקה ב-36 מקבצי דיור בדרום מזרח ארה"ב בהיקף של  כ-10,500 דירות ובהיקף השקעה הונית של כ-676 מיליון דולר ארה"ב.

חלקה של החברה ביחד עם שותפיה בהון של הקרן יעמוד על 64 מיליון דולר ארה"ב.

במקביל להשקעה בתחום מקבצי הדיור, החברה השיקה גם קרן חוב להשקעה במקבצי דיור וכן מקימה בימים אלה קרן מלונאות ביחד עם שותף מקומי לניצול המחירים האטרקטיביים שנוצרו בשוק זה בעקבות משבר הקורונה. 

אתמול עדכנה אלקטרה נדל"ן כי הקרן השלישית להשקעות במקבצי דיור בארה"ב, רכשה מקבץ דיור בדאלאס, טקסס, בתמורה (100%) לסך של כ-75.5 מיליון דולר. ההון העצמי (100%) שהושקע הסתכם בכ-29.6 מיליון דולר כאשר הקרן מחזיקה במלוא הזכויות בנכס.

בארבע השנים האחרונות, גייסה אלקטרה נדל"ן כ-2 מיליארד דולר בארבע קרנות ההשקעה במקבצי דיור בארה"ב ממשקיעים ישראלים ובנוסף גייסה כ-600 מיליון דולר, בעיקר מגופים בארה"ב בעסקאות משותפות לצד הקרנות. בסה"כ גייסה החברה מעל 2.6 מיליארד דולר. 

אלקטרה נדל"ן מקבוצת אלקו מנהלת כ-35 אלף יחידות דיור ב-109 מקבצי דיור בארה"ב, כולל 18 עסקאות למתן הלוואות לביצוע רכישה של מקבצי דיור. בנוסף, החברה מחזיקה בכ-450 בתים צמודי קרקע בארה"ב. כל זאת, בהתאם לתכנית האסטרטגית שהציגה החברה בינואר 2016 ולפיה החברה תהפוך לזרוע הנדל"ן המניב של קבוצת אלקו, תוך התמקדות בתחום מקבצי הדיור בארה"ב, ותפעל באופן שיבטיח תזרים יציב ויאפשר יצירת ערך לבעלי המניות.


 

 

 

אתר קרנות נאמנות , קרנות השתלמות , קופות גמל , פנסיה‏ וניהול השקעות.‏ נתונים כתבות ומידע ייחודי ובלעדי על ניהול השקעות, קרנות נאמנות גמל ופנסיה.

*דיסקליימר: בתאריך 1.7.2021 ועד לתאריך 15.9.2021 נכנסת לתוקפה רפורמת קרנות הנאמנות החדשה של רשות ניירות הערך. בתקופה זו יחולו שינויים גדולים בקטגוריות, בשמות ובמדיניות של קרנות הנאמנות. על אחריות הגולשים לוודא את הנתונים הנכונים של הקרן. חברת פאנדר בע"מ לא תהה אחראית לשום שגיאה או אי עדכון מיידי בנתוני הקרנות שבאתר פאנדר.