FUNDER PRO - מניית טבע עולה מעל 4%+ למה ?

התובעת הכללית של ניו יורק, לטיטה ג'יימס, הודיעה היום על הסכם עם תאגיד מקקסון, Cardinal Health Inc. ו- Amerisource Bergen Corporation - שלושה ממפיצי התרופות הגדולים במדינה - שיעביר עד 1.1 מיליארד דולר למדינת ניו יורק כדי להילחם מגיפה אופיואידית מתמשכת.

 

 

FacebookTwitter Whatsapp
קאר שולץ מנכל טבע צילום פאנדרקאר שולץ מנכל טבע צילום פאנדר

שנהב גולדברג
20/07/2021

מניית טבע עולה במסחר בארה"ב כ 4%+ וזאת בעקבות הסכם מסגרת לפשרה בתביעה של מושל ניו יורק מול שלשה מפיצים גדולים במשפט האופיידים. התובעת הכללי של ניו יורק ג'יימס מגיע להסכם של 1.1 מיליארד דולר עם שלושת המפיצים הגדולים לטיפול ומניעת שימוש באופיואידים בניו יורק
אג'יי ג'יימס הגיע כעת להסכמים שיכולים להשיג יותר מ- 1.6 מיליארד דולר מיצרנים, מפיצים ויועצים אופיואידים לעיר ניו יורק. למניית טבע בארה"ב.

הערכות משקיעים מדברות על יתכנות להתאוששות במניית טבע וזאת עקב ההסכם המייצר מסגרת מקובלת לפתרון משפטי האופיידים שעדין מתנהלים ברחבי ארה"ב. ההערכה היא ש TEVA אמורה לשלם סכום שיאפשר נחת רוח לתובעים בהסדר העולמי הזה. ישנה הנחה שבהתחשב בכך שהיא תשלם פחות מ- JNJ או Purdue, יהיה זה פחות ממה שהשוק מתמחר כיום. האם הנחות אלו יתממשו בפועל עוד מוקדם להגיד אבל המניה מגיבה בחיוב להסדר התגבש היום.
_____________________________________


ניו יורק - התובעת הכללית של ניו יורק, לטיטה ג'יימס, הודיעה היום על הסכם עם תאגיד מקקסון, Cardinal Health Inc. ו- Amerisource Bergen Corporation - שלושה ממפיצי התרופות הגדולים במדינה - שיעביר עד 1.1 מיליארד דולר למדינת ניו יורק כדי להילחם מגיפה אופיואידית מתמשכת. ההסכם בסך 1.1 מיליארד דולר הוא ההסדר הכספי הגדול ביותר שאי פעם ניהל עליו היועץ המשפטי לממשלה ג'יימס. ההסכם פותר את טענותיו של היועצת המשפטית ג'יימס בגין תפקידן של שלוש החברות בסיוע לתדלקת מגפת האופיואידים ויסיר את שלושת המפיצים ממשפט האופיואידים המתמשך בניו יורק, המתקיים בימים אלה בבית המשפט העליון של מחוז סופוק.

"במשך יותר משני עשורים, מגיפת האופיואידים השיטה הרס בקרב אינספור קהילות ברחבי ניו יורק ובכל רחבי המדינה, והרגה מאות אלפי חברים ובני משפחתנו והמכרה מיליונים נוספים", אמרה התובעת הכללית ג'יימס. "ובמהלך שני העשורים האחרונים, מק'קסון, קרדינל בריאות ואמריסורס ברגן הפיצו את האופיואידים האלה בלי להתחשב במשבר הלאומי שהם עזרו לתדלק. אך כיום אנו מחייבים אותם באחריות ומספקים יותר ממיליארד דולר יותר לקהילות בניו יורק שהושחתו על ידי אופיואידים לצורך מאמצי טיפול, החלמה ומניעה. אף שסכום כסף לעולם לא יפצה על מיליוני ההתמכרויות, מאות אלפי הרוגים או אינספור הקהילות שהושמדו על ידי אופיואידים, הכסף הזה יהיה חיוני במניעת כל הרס עתידי. "

במרץ 2019 הגיש התובע הכללי ג'יימס את התביעה הנרחבת ביותר במדינה לאחריות על היצרנים והמפיצים השונים האחראיים למגפת האופיואידים. היצרנים ששמם בתלונה כללו את פרדו פארמה ושלוחותיה, כמו גם בני משפחת סאקלר (בעלי פורדו) וסומכים עליהם הם שולטים; תרופות פרופסור Janssen ושלוחותיה (כולל חברת האם ג'ונסון אנד ג'ונסון); Mallinckrodt LLC ושלוחותיה; אנדו פתרונות הבריאות ושלוחותיה; טבע התרופות ארה"ב, בע"מ ושלוחותיה; ו- Allergan Finance, LLC ושלוחותיה. המפיצים שצוינו בתלונה היו תאגיד מקקסון, Cardinal Health Inc., Amerisource Bergen Corporation, ו- Rochester Drug Cooperative Inc.

בנוסף, בסוף החודש שעבר הודיע ג'יימס על הסכם עם ג'ונסון אנד ג'ונסון שהסיר את החברה ממשפט האופיואידים בניו יורק תמורת סכום של עד 230 מיליון דולר למאמצי המניעה והטיפול באופיואידים במדינה, כמו גם את סיום מכירת האופיואידים. בפריסה ארצית.

המשפט נגד שלושת הנאשמים הנותרים - אנדו פתרונות בריאות, טבע תרופות ארה"ב ואלרגן פיננסים - מתנהל בימים אלה ויימשך בבית המשפט הממלכתי.

התאוששות כספית הגדולה ביותר בזמן כהונתה של התובעת הכללית ג'יימס

כחלק מההסכם של היום, מקקסון, קרדינל בריאות ואמריסורס ברגן ישלמו למדינת ניו יורק סך של עד 1,179,251,066.68 דולר. התשלומים יחלו רק בעוד חודשיים ויימשכו במהלך 17 השנים הבאות.

מרבית התשלום בסך 1.1 מיליארד דולר יהיה תשלום בסיסי מובטח, כאשר יתרת הכספים מיועדת לתשלומי תמריץ שישולמו אם ניו יורק חוסמת, פותרת או משחררת התדיינות חלוקה נוכחית ועתידית באופן מרבי. במילים פשוטות, ככל שגובה ההשתתפות של חלוקות משנה פוליטיות ברחבי מדינת ניו יורק גדול יותר, בסופו של דבר ישולמו יותר כספים בגין הפחתה למדינה ולקהילות המקומיות במהלך 18 השנים הכוללות. באופן ספציפי יותר, ההסכם של היום מבטיח כי הרוב המכריע של הכספים יוקצו ויעקבו אחריהם ברמה אזורית לקהילות ברחבי המדינה שנפגעו הכי קשה בגלל מגיפת האופיואידים. 

 

 

אתר קרנות נאמנות , קרנות השתלמות , קופות גמל , פנסיה‏ וניהול השקעות.‏ נתונים כתבות ומידע ייחודי ובלעדי על ניהול השקעות, קרנות נאמנות גמל ופנסיה.

*דיסקליימר: בתאריך 1.7.2021 ועד לתאריך 15.9.2021 נכנסת לתוקפה רפורמת קרנות הנאמנות החדשה של רשות ניירות הערך. בתקופה זו יחולו שינויים גדולים בקטגוריות, בשמות ובמדיניות של קרנות הנאמנות. על אחריות הגולשים לוודא את הנתונים הנכונים של הקרן. חברת פאנדר בע"מ לא תהה אחראית לשום שגיאה או אי עדכון מיידי בנתוני הקרנות שבאתר פאנדר.