נאוויטס פורעת את סדרת האג"ח האחרונה

של פרוייקט בקסקין בהיקף של 168 מיליון דולר

 

 

FacebookTwitter Whatsapp
גדעון תדמור, קרדיט: דניאל קמיניסקיגדעון תדמור, קרדיט: דניאל קמיניסקי

עידו אסיאג
22/07/2021

נאוויטס פטרוליום מדווחת על כך ש-LLOG, שותפתה בפרוייקט בקסקין, העבירה כ-168 מיליון דולר לפירעון מלא וסופי של האג"ח שהונפק על ידי נאוויטס למימון פיתוח הפרוייקט.

פירעון זה מגיע בהמשך לפרעון מלא שביצעה נאוויטס עוד בשנה שעברה לסדרה נוספת של אג"ח שהונפקה למימון הפרויקט.

במקביל, נאוויטס צפויה להשלים בקרוב גיוס הון בהיקף של 150 מיליון דולר ולחתום על הסכמי המימון לפיתוח פרויקט הדגל של השותפות- שננדואה.

שותפות נאוויטס מדווחת על העברת כ-168 מיליון דולר מחברת LLOG, השותפה של נאוויטס בפרויקט בקסקין, לידי הנאמן של סדרת האג"ח בקסקין מימון ב', לשם פרעונה בסוף החודש. בכך נאוויטס משלימה פירעון של כלל ההתחייבויות המימון באג"ח של פרויקט בקסקין, שהחל בהפקה מסחרית ביולי 2019. 

פרויקט בקסקין הוא מהפרויקטים המוצלחים במפרץ מקסיקו, ארה"ב, שהושלם בזמן שיא, עם הפקה יומית של  כ-39,000 חביות נפט, הגבוהה משמעותית מהמתוכנן. במקביל, נאוויטס גם מדווחת על הרחבת פעילות צפויה בפרויקט , שתעשה עם קידוח של באר שלישית לשמירה על רצף ההפקה במהלך המחצית הראשונה של שנת 2022, ובהתאם לתכנית העבודה. 

בנוסף, דיווחה לאחרונה נאוויטס כי תחל ברבעון הקרוב בביצוע של 4 קידוחים אופקיים במאגרים המפיקים היבשתיים של השותפות בטקסס, אשר צפויים להגביר את קצב ההפקה בהם. 

לאחר ההצלחה בפרויקט בקסקין, והוכחת היכולת לגייס חוב יחודי למימון פרוייקטלי, אשר הניב למלווים רווחים משמעותיים, נאוויטס צפויה להשלים החודש את ההיערכות הפיננסית לקראת קבלת החלטת ההשקעה הסופית בפרויקט הדגל של השותפות, פרויקט שננדואה (431 מיליון חביות2C ), בו היא מחזיקה 53.1%. 

נאוויטס מתקדמת להשלמת המימון הכולל לפרויקט שננדואה, וערכה Roadshow לגיוס הון של 150 מיליון דולר להשלמת חלקה בהון הנדרש לפרויקט. במקביל, נאוויטס נמצאת בישורת האחרונה של חתימת הסכמי המימון עם שאר השותפים בפרויקט, לקראת החלטת השקעה סופית (FID) במאגר שננדואה במהלך הרבעון הנוכחי.  

שננדואה הוא מהמאגרים הגדולים במפרץ מקסיקו, ובו רזרבות המוערכות בכ-431 מיליון חביות נפט, חלקה של נאוויטס בפרוייקט הוא 53.1%, ולצידה חברות בקבוצת בלקסטון המחזיקות ב-46.9%. המפעילה היא BOE Exploration & Production מקבוצת בלקסטון.

טרם רכישת המאגר על ידי נאוויטס, הושקעו בשננדואה 1.8 מיליארד דולר, תוך ביצוע של 9 קידוחי אקספלורציה, אימות, הערכה ורכישת מידע.  לאחר השלמת הפיתוח בסוף שנת 2024, פרויקט שננדואה צפוי להפיק כ-80,000 חביות נפט ביום, מארבע בארות הפקה. הפרויקט צפוי ליצור לנאוויטס תזרים מהוון (בשיעור של 10%) של כ-1.4 מיליארד דולר ו-EBITDA  של כ-750 מיליון דולר בשנת ההפקה הראשונה (לפי מחיר חבית של 58 דולר). 

יו"ר נאוויטס גדעון תדמור: "השלמת הפירעון של האג"ח שהונפק למימון הפיתוח של פרויקט בקסקין הוכיחה את יכולתה של נאוויטס לקדם ולפתח פרויקטי נפט במפרץ מקסיקו . נאוויטס גייסה חוב פורץ דרך ראשון מסוגו בעולם, למימון פרוייקטלי של פיתוח נכס נפט ויצרה רווחיות גבוהה למשקיעים שליוו אותה מתחילת דרכה. האסטרטגיה של נאוויטס לכניסה להשקעה 'רגע לפני הפיתוח' מנטרלת את סיכוני האקספלורציה, מבטיחה השאת ערך משמעותית לבעלי מניותיה. בכוונת נאוויטס לפעול בקרוב להשלמת מימון הפיתוח של פרויקט שננדואה, ולהחלטת ההשקעה בפרוייקט, שצפוי להביא תועלת רבה ומשמעותית לשותפות ולמשקיעיה".

נאוויטס רשמה תוצאות שיא ברבעון הראשון של השנה, עם הכנסות של 20.4 מיליון דולר, לעומת הכנסות של 9.9 מיליון דולר ברבעון המקביל - זינוק של 106%. פרויקט בקסקין תרם ל-EBITDA של השותפות ברבעון הראשון של שנת 2021 כ-10.1 מיליון דולר, והנכסים היבשתיים תרמו ל-EBITDA כ-5.9 מיליון דולר. הרווח הנקי עמד על כ-10.4 מיליון דולר, לעומת רווח נקי של כ-0.8 מיליון דולר ברבעון הראשון של 2020. במהלך הרבעון מכרה נאוויטס 408 אלף חביות נפט, במחיר ממוצע של כ-58 דולר. 


 

 

 

אתר קרנות נאמנות , קרנות השתלמות , קופות גמל , פנסיה‏ וניהול השקעות.‏ נתונים כתבות ומידע ייחודי ובלעדי על ניהול השקעות, קרנות נאמנות גמל ופנסיה.

*דיסקליימר: בתאריך 1.7.2021 ועד לתאריך 15.9.2021 נכנסת לתוקפה רפורמת קרנות הנאמנות החדשה של רשות ניירות הערך. בתקופה זו יחולו שינויים גדולים בקטגוריות, בשמות ובמדיניות של קרנות הנאמנות. על אחריות הגולשים לוודא את הנתונים הנכונים של הקרן. חברת פאנדר בע"מ לא תהה אחראית לשום שגיאה או אי עדכון מיידי בנתוני הקרנות שבאתר פאנדר.