שיח מדיקל רוכשת בית מרקחת ראשון לניפוק מוצרי קנאביס רפואי

מה תמורת הרכישה? | המניה הגביה בעליות

 

 

FacebookTwitter Whatsapp
Image by 7raysmarketing from PixabayImage by 7raysmarketing from Pixabay

מורן שקד
25/07/2021

רכישת בית המרקחת הינה אבן דרך משמעותית, ביישום אסטרטגיית החברה להרחבת פעילותה לאורך שרשרת הערך וחתירה למגע משמעותי ואיכותי עם הלקוח הסופי.

בכוונת החברה להעמיק את אחיזתה בתחום בתי המרקחת לניפוק מוצרי קאנביס רפואי בישראל תוך הגדלת וגיוון מקורות ההכנסה של החברה.

תמורת הרכישה תשלם החברה 3 מיליון ש"ח, מתוכם 1 מיליון ש"ח במזומן והיתרה בהקצאת מניות.

החברה מעריכה כי הכנסותיה מהפעילות הנרכשת ב-12 החודשים העוקבים להשלמת העסקה יעמדו על כ-10 מיליון ש"ח ותייצר תזרים מזומנים חיובי מהיום הראשון.

שיח מדיקל, הודיעה היום על רכישת שליטה (51%) בחברה המנהלת בית מרקחת המוכר, בין היתר, מוצרי קנאביס רפואי בישראל.

תמורת השליטה תשלם החברה תמורה כוללת בסך מצטבר של 3 מיליון ש"ח, מתוכם סך של 1 מיליון ש"ח במזומן והיתרה בסך של 2 מיליון ש"ח באמצעות הקצאת מניות שיח מדיקל למוכר, בהתאם למנגנון קביעת מחיר מניית החברה כפי שנקבע בהסכם הרכישה.

להערכת החברה,  הכנסותיה מפעילות בית המרקחת ב-12 החודשים העוקבים למועד השלמת העסקה יעמדו על כ-10 מיליון ש"ח, בית המרקחת הינו רווחי ומייצר תזרים מזומנים חיובי. 

בית המרקחת נמצא באזור השרון ופועל מעל כ 20 שנה ובתחום הקאנביס בשנתיים האחרונות. בית המרקחת משרת בממוצע מעל 1000 לקוחות בחודש. 

בנוסף, התקשרו החברה והמוכר בהסכם בעלי מניות שייכנס לתוקפו עם השלמת העסקה.

רכישת בית המרקחת מהווה אבן דרך משמעותית, ביישום אסטרטגיית החברה להרחבת פעילותה לאורך שרשרת הערך, וזאת במטרה למצב עצמה כמובילה בתחום הקנאביס הרפואי ולהרחיב את פעילותה ולהעמיק את הקשר האישי עם הצרכן הסופי. 

בכוונת החברה להעמיק את אחיזתה בחוליה זו של השרשרת עם רכישתם של בתי מרקחת נוספים בעתיד.

עם השלמתה של העסקה, תפעל החברה בשני קצוות שרשרת הערך, מחד ריבוי וגידול קנאביס רפואי ומאידך מכירת מוצרים סופיים ללקוחות הקצה. כאשר לאורך חוליות השרשרת שביניהן, לחברה יש הסכמים אסטרטגיים עם שותפים מובילים.

יוגב שריד, מנכ"ל שיח מדיקל גרופ מסר: "אני שמח מאד על רכישה ראשונה שלנו בתחום הבתי מרקחת בישראל. שיח מדיקל הינה חברה מובילה וותיקה בתחום הקאנביס הרפואי בישראל ושמנו לעצמנו מטרה להעמיק את אחיזתנו בשרשרת הערך של התחום עם דגש על שיח בלתי אמצעי עם הצרכן הסופי. 

כחלק מכך, הקמנו לאחרונה מערך שירות לקוחות ייעודי וייחודי אשר נותן מענה לצרכנים השונים ומהווה מקור מידע נוסף עבורנו.

אנו רואים ברכישת בית המרקחת הנוכחי, נדבך ראשון בהקמת רשת בתי מרקחת של שיח אשר תאפשר, לצד העמקת הקשר עם הלקוח הסופי גם סינרגיה אנכית בין פעילות הייצור לפעילות ה-retail תוך הגדלה וגיוון של מקורות ההכנסה של החברה. אחיזה בנקודות המכירה כמו גם שירות הלקוחות החדש מהווים תשתית משמעותית ליום שאחרי הליגליזציה בישראל."