הנהלת חברת ההייטק DM3 פתחה את המסחר לרגל הרישום בבורסה בת״א

החברה עוסקת במחקר ופיתוח של ראש הדפסה מבוסס לייזר

 

 

FacebookTwitter Whatsapp
צילום: קובי וולףצילום: קובי וולף

אדם כהן
27/07/2021

הנהלת שלוש דיאם (3DM) פתחה את המסחר, לרגל הרישום בבורסה לניירות ערך.

מתחילת שנת 2021 הצטרפו לבורסה בתל אביב 72 חברות חדשות ואשר גייסו כולן יחד כ- 8 מיליארד שקלים, כשמהן 47 חברות הייטק. 

3DM הוקמה בשנת 2016 כחברת חממה מבית היוצר של חממת טרהלאב על ידי ד"ר דניאל מאיר, מומחה עולמי ובעל ניסיון רב שנים בתחום טכנולוגיית הלייזרים, המשמש כיום כ-CTO בחברה. 

החברה עוסקת במחקר ופיתוח של ראש הדפסה מבוסס לייזר, המיועד לשימוש במדפסות תלת מימד עבור תעשיית ייצור הפלסטיק. הטכנולוגיה של החברה מבוססת על התכת אבקת פלסטיק על ידי קרני לייזר ליצירת אובייקטים תלת מימדיים, בעזרת ראש הדפסה ייחודי וחדשני שמאפשר התאמת הלייזר לכל חומרי גלם תרמו פלסטי והאצת תהליך ההדפסה על ידי עבודה עם מספר קרני לייזר במקביל.

פרויקט פיתוח ראש ההדפסה מומן על ידי טרהלאב וונטורס ורשות החדשנות והדגים יכולת הדפסה באיכות גבוהה משמעותית מהמדפסות הקיימות בשוק.

הטכנולוגיה של החברה תאפשר הדפסה תעשייתית איכותית יותר (חוזק והתארכות), מהירה יותר ובעלות הדפסה נמוכה יותר, תוך שימוש במגוון חומרים חדשים שלא נתמכים על ידי מדפסות תעשייתיות קיימות. 

באמצע יוני החברה הנפיקה לגופים המוסדיים בדרך של הצעה לא אחידה כ- 32 מיליון ₪ לפי שווי חברה של כ- 95 מיליון ₪ כשהיום שווי החברה כבר עומד על כ- 229 מיליון ₪ ,עם תשואה על המניה של כ- 140%. 

מניית החברה צפויה להיכנס בתום יום המסחר של ה- 2 בספטמבר, 2021, במסגרת המסלול המהיר למניות חדשות, למדדי הבורסה: ת"א-צמיחה, ת"א גלובל-בלוטק, ת"א-טכנולוגיה ות"א-תעשיה.

אורי פלדמן, מנכ"ל 3DM אמר: 3D" מביאה למשקיעים בשורה חדשה בתחום הדפסת התלת ממד התעשייתית לפולימרים פלסטיים. הטכנולוגיה והמוצר שפיתחנו יאפשרו את המהפכה הבאה בעולם הדפסת התלת מימד התעשייתית, על ידי פתיחת השוק למגוון יישומים עצום כתוצאה מהרחבת ספריית החומרים הנתמכת בהדפסה התעשייתית תוך שיפור התכונות המכניות של החלק המודפס, והורדה משמעותית של עלויות ההדפסה.  היעדר חדשנות טכנולוגית מספקת בתחום הדפסות התלת מימד לצד עלויות גבוהות של מדפסות וחומרי גלם מהווים חסמים להתפתחותה של תעשיית התלת מימד לצרכים תעשייתיים. ראש ההדפסה שמפתחת החברה מביא לשוק חדשנות טכנולוגית שתאפשר ליצרנים ולקוחות רבים יותר לעשות שימוש בטכנולוגיית תלת מימד להדפסת מוצרים תעשייתיים בקנה מידה נרחב יותר מבעבר ובעלויות נמוכות יותר. לחברה יש פטנט רשום על השימוש בטכנולוגית הלייזר שפיתחה להדפסת תלת מימד לפולימרים פלסטיים. את הבשורה שאנו שואפים להביא לשוק הדפוס התלת ממדי נוכל ליישם הן באמצעות פעילותנו המשמעותית בישראל והן כעת באמצעות רישום המניות למסחר בבורסה לניירות ערך בתל אביב, אנחנו מודים על האמון של משקיענו ומתחייבים להמשיל ולפעול להצפת ערך.״

חני שטרית בך, מנהלת המחלקה הכלכלית בבורסה אמרה: "הגידול במספר ההנפקות ומגוון החברות החדשות שהצטרפו לבורסה מהתחומים השונים, כולל בסקטור ההייטק, הביא את הבורסה לפתח ענפים חדשים, על מנת לרכז את החברות העוסקות באותו תחום פעילות תחת אותו ענף וב- 2 ביוני השנה השקנו את תת ענף הרובוטיקה ותלת מימד, וחברת 3DM היא אחת מתוך 11 החברות הנכללות בתת ענף זה בשווי כולל של כ- 10 מיליארד ₪. אנו מאמינים כי נמשיך לראות חברות נוספות שפועלות במגוון התחומים הן בסקטור ההייטק והן בסקטורים נוספים, אשר מגיעות לבורסה לניירות ערך, הבית של הכלכלה הישראלית, ובכך משקפות את צמיחת המשק הישראלי ומאפשרות לציבור המשקיעים ליהנות מפירות ההצלחה של אותן חברות. אנו מאחלים להנהלת החברה ולעובדיה הצלחה כחברה ציבורית והצלחה בפיתוח מוצר החברה."

בתמונה מימין לשמאל: גל ארז, מוביל קבוצת משקיעים ב3DM; ד"ר הרולד וינר, שותף מנהל בקרן טרה וונטורס; ד"ר אסטורה מודרנה, שותף מנהל בקרן טרה וונטורס; דוד בן נעים, CFO 3DM; ד"ר דניאל מאיר, יזם ו-CTO 3DM; אורי פלדמן, מנכ"ל 3DM וחני שטרית בך, מנהלת המחלקה הכלכלית בבורסה.