יוניק טק השלימה עשר רכישות ברבעון

מנגישה חדי קרן נוספים מהסיליקון ואלי טרום הנפקתם עבור משקיעי הבורסה בת"א

 

 

FacebookTwitter Whatsapp
Image: DreamstimeImage: Dreamstime

מיכאל לוי
28/07/2021

רוכשת מניות בעסקאות סקנדרי של חברת מאפבוקס (Mapbox), דטהמיינר (Dataminr) וקיפ טראקין (Keep-Truckin) בסך כולל של כ-4.3 מיליון שקלים;

השותפות השלימה עשר רכישות ברבעון, כאשר היא בוחרת את החברות המבטיחות מתוך deal flow רחב ביותר;

השקיעה עד כה ב-9 ענקיות היי-טק טרום הנפקתן בסכום כולל של כ-16.5 מיליון שקלים;

השקעות השותפות מהוות מעל 70 %מכספי תמורת ההנפקה המוצלחת שהושלמה לאחרונה.

יוניק-טק, שותפות מוגבלת המתמחה בהשקעה במניות חדי-קרן טכנולוגיות בעלות שווי העולה על מיליארד דולר, התקשרה במכתבי כוונות מחייבים לרכישת מניות בשלוש חברות חדי קרן בעסקאות המשקפות גידול בשווי חברות המטרה. יוניק-טק משלימה בכך השקעה ב-9 חברות חדי קרן בשלב הצמיחה אשר עשויות לבצע רישום למסחר בעתיד הקרוב, ומכאן האטרקטיביות וההזדמנות שבהשקעה בהן כבר בשוק הסקנדרי. ההשקעות מתבצעות תוך שאיפה להשיג דיסקאונט על המחיר לפיו בוצעו הגיוסים האחרונים. רצף העסקאות שביצעה יוניק-טק עד כה בסכום כספי כולל של 16.5 מיליון שקל, מהווה מעל 70 אחוז מכספי תמורת ההנפקה המוצלחת שהושלמה (בביקוש יתר) לאחרונה וזאת בתוך פרק זמן קצר, עובדה המצביעה על יכולות הביצוע של צוות השותפות בשוק חברות חדי הקרן.  

יוניק-טק מדווחת על השקעת המשך בחברת Mapbox, חברת מאפבוקס מפתחת מפות מקוונות מותאמות אישית לאתרים ויישומים כמו: Foursquare, Lonely Planet, Facebook, Financial Times, The Weather, Snapchat ו-Channel. חברת Mapbox השלימה גיוס אחרון במאי 2020, במסגרת סבב גיוס D, בו גייסה כ-107 מיליון דולר על פי הערכת שווי של 1.18 מיליארד דולר.

בנוסף, יוניק-טק מדווחת על השקעה ראשונה בחברת Dataminr. חברת דטהמיינר מציעה ללקוחותיה תובנות בזמן אמת ממידע שהיא אוספת ומנתחת מן הרשתות החברתיות. לקוחות דטהמיינר פועלים הן בסקטור העסקי (כולל שוק התקשורת) והן בסקטור הציבורי. כמו כן, חברת Dataminr השלימה גיוס אחרון במרץ 2021, במסגרת סבב גיוס F, בו גייסה כ-475 מיליון דולר על פי הערכת שווי של 3.63 מיליארד דולר לפני הכסף ושווי של כ-4.1 מיליארד דולר אחרי הכסף.

יוניק-טק מדווחת על השקעה ראשונה נוספת, בחברת Keep-Truckin, לפי מחיר למניה של 7.02 דולר, בסך כולל של כ-752 אלף דולר (כ-2.5 מיליון שקלים). קיפ טראקין היא חברת חד קרן אמריקאית בתחום ניהול ציי הרכב, המוערכת בשווי של 2.3 מיליארד דולר, אשר גייסה לאחרונה כ-190 מיליון דולר. החברה, נותנת שירות ליותר מ-90,000 חברות ומיליון נהגים ומדווחת על צמיחה שנתית של 70%.

יוניק-טק חתמה עד היום על הסכמים לביצוע השקעה במניות של 9 חברות חד קרן: Dataminr, BigID, Rubrik, Carbon 3D, Malwarebytes, Mapbox, Dialpad, Indigo ו-Keep-Truckin. 

חיים שיף, ס. יו"ר שותפות יוניק-טק, מסר: "השקעה זו בדטהמיינר הינה השקעה בחד קרן מבטיח נוסף, בשרשרת ההשקעות שביצענו בתקופה שמיום גיוס ההון באפריל 2021. אנו מאמינים בחברת Dataminr ובפוטנציאל המשמעותי שלה. דטהמיינר אוספת נתונים ממקורות מידע פומביים, בהם רשתות חברתיות, בלוגים, חיישני מידע ואפילו ה- Dark Web, ומנתחת את המידע לצורך יצירת תובנות ללקוחותיה בזמן אמת. בשוק הולך וגדל של חדי קרן, ועדת ההשקעות שלנו עובדת ללא לאות לאתר חדי קרן ולבחון בקפידה כל השקעה. שווי דטהמיינר ושאר החברות אשר השקענו בהן, הגדל בעקביות, מעיד על הצלחת מודל ההשקעה שלנו. בכוונתנו להמשיך ולאתר את הזדמנויות ההשקעה הטובות ביותר במטרה להבטיח תשואה גבוהה למשקיעים בשותפות".

יוניק-טק השלימה בחודש אפריל 2021 הנפקה ראשונה לציבור של מניות (IPO) וגייסה סך של כ-26.5 מיליון שקל ביחידות השתתפות. בהנפקה לקחו חלק כ-500 משקיעים.