חברת הטכנולוגיות גרופ 107 בדרך לבורסה בת"א

פרסמה טיוטת תשקיף להנפקת מניות ראשונה לציבור (IPO) - מכוונת לגיוס של שלושים מיליון שקל

 

 

FacebookTwitter Whatsapp
אדי כץ, מנכל ובעלים גרופ, צילום: גיא ירוסלבסקיאדי כץ, מנכל ובעלים גרופ, צילום: גיא ירוסלבסקי

אדם כהן
01/08/2021

גרופ 107, שנוסדה על ידי היזמים אדי כץ וגיא עמר, העוסקת בפיתוח ושיווק של מוצרים טכנולוגיים בתחום הפינטק ומסחר בשוק ההון ובמתן שירותי השמת עובדים במיקור חוץ, בדגש להייטק בארץ ובחו"ל, פרסמה היום טיוטת תשקיף לקראת הצעה ראשונה של מניותיה בבורסה בתל אביב (IPO). 

אנשי שוק הון וטכנולוגיה ותיקים ומוערכים מנהלים את החברה - דני כהן, ראש החטיבה הבנקאית בבנק לאומי ומנכ"ל לאומי קארד לשעבר מכהן כיו"ר הקבוצה. בוועדה המייעצת (Advisory Board) של הקבוצה מכהנת תמר יסעור, יו"ר ישראכרט ומייבר דורסט שמכהנת כדירקטורית ועד לאחרונה כיהנה כמנהלת בכירה בחברת סיסקו העולמית.

חברת לבנט (LEVENT) שבבעלות גרופ 107 פועלת בתחום הצומח של מסחר בשוק ההון על ידי סוחרים פרטיים בשווקים המובילים בעולם. החברה מציעה טכנולוגיה מהפכנית המאפשרת לבנקים, חברות השקעות וסוחרים להציע פלטפורמת מסחר נגישה ומותאמת אישית. הפלטפורמה בעלת יכולת להתממשק לכל מערכת בנקאית והינה בתצורת White label וממותגת לפי דרישות כל לקוח פוטנציאלי כך למשל, פלטפורמת לבנט מותקנת בבנק הבינלאומי הראשון לישראל ועומדת לשימושם של לקוחות הבנק באופן מסחרי. בנוסף, החברה פועלת לשילוב פלטפורמת לבנט מול אחד הבנקים הגדולים בישראל ואחד מבתי ההשקעות המובילים. בכוונת לבנט להגביר את מאמצי השיווק לבנקים וברוקרים בחו"ל. במרץ 2021 לבנט התקשרה בהסכם עם FINASTRA המספקת שירותים לאלפי בנקים ומוסדות פיננסים שמחזור הפעילות שלה בשנת 2020 הסתכם בכ-1.9 מיליארד דולר מכ-8,600 גופים פיננסים. כמו כן, החברה מנהלת משא ומתן להתקשרות עם שותפים אסטרטגים נוספים להפצת פלטפורמת לבנט בארה"ב וגרמניה. 

תחום פעילות נוסף של גרופ 107 שנמצא במגמת צמיחה מתמדת הוא תחום השמת עובדים, בעיקר להייטק. החברה המרכזית לחדשנות ועידוד ההיי-טק שבבעלות מלאה של הקבוצה הינה אחת מחברות ה-IT הצומחות בשוק הישראלי. החברה  הוקמה לאור ההבנה כי יש דרישה בשוק.

המקומי והגלובלי לאנשי מקצוע ברמה הגבוהה ביותר. תחום ההיי טק נמצא בנקודת רתיחה והחברות הגדולות זקוקות לאלפי עובדים, התחרות ביניהן גוברת והשכר בהתאם. Israel IT מתמחה באיתור והשמה של עובדים בכל קצוות הספקטרום הטכנולוגי- החל ממפתחי ווב, מתכנתים ואנשי תוכנה, אנשי דאטה ואנשי מקצוע בתחום הדיגיטל. מספר העובדים המועסקים בחברה עומד על 255 ממשרדיה בתל אביב ובאוקראינה. החברה מעריכה כי עד לתום שנת 2022, מספר העובדים בתחום השירותים יעלה לכ-450-500 עובדים. ככל שהתחזיות יתגשמו, עשויות הכנסות תחום פעילות זה להגיע לסך של כ- 1-1.2 מיליון דולר לחודש. 

בנוסף, הקבוצה עוסקת בפיתוח של מוצרים טכנולוגיים נוספים כדוגמת האפליקציה החינמית "בורסה לייב" שפותחה על ידי לבנט על סמך הסכם הפצת מידע בינה לבין הבורסה לניירות ערך בתל אביב, המציעה התראות בזמן אמת על מסחר במניות. בבסיס המערכת - טכנולוגיה חדשנית ליצירת אסטרטגיות מסחר מותאמות אישית, מערכת התראות פרסונליות של אינדיקטורים טכניים ואלטרנטיביים, והכל בנתוני זמן אמת. "בורסה לייב" עלתה לאוויר ביוני 2021 בגרסת בטא וזמינה להורדה בחנויות אנדרואיד ואפל.

לפי טיוטת התשקיף שפורסמה היום, בשנת 2020 הכנסות הקבוצה הסתכמו בכ-7.1 מיליון ש"ח, גידול של פי 3.2 לעומת כ-2.2 מיליון ש"ח בשנת 2019. לבנט הציגה בשנת 2020 גידול של כ-72% בהכנסות שהסתכמו בכ-672 אלף ש"ח לעומת כ-391 אלף ש"ח בשנת 2019.הכנסות תחום השירותים צמחו בכ-251% בשנת 2020 והסתכמו בכ-6.6 מיליון ש"ח בהשוואה לכ-1.9 מיליון ש"ח בשנת 2019. הכנסות הרבעון הראשון לשנת 2021 הסתכמו בכ-4 מיליון ש"ח, גידול של פי 3.7 לעומת כ-1.1 מיליון ש"ח ברבעון המקביל אשתקד. לפי הכנסות החברה ברבעון הראשון לשנת 2021, החברה נמצאת בקצב הכנסות שנתי של כ-16 מיליון ש"ח בשנה זו. 

משרדי הקבוצה ממוקמים בישראל בשדרות רוטשילד בתל אביב וכוללים את משרדי ההנהלה וכמה יחידות מו"פ. בנוסף, לחברה משרדים נוספים בערים לבוב ואיוון פרנקיבס שבאוקריאנה.