חיסון קורונה מנה שלישית החל מיום ראשון

נשיא המדינה, יצחק הרצוג, יהיה הראשון לקבל את החיסון המשלים - חיסון קורונה מנה שלישית, כבר מחר בבוקר.

 

 

FacebookTwitter Whatsapp
נפתלי בנט צילום פאנדרנפתלי בנט צילום פאנדר

אדם כהן
29/07/2021

ראש הממשלה: "אנחנו חייבים שקצב ההתחסנות ינצח את קצב התפשטות המגיפה"

בהצהרה לתקשורת השתתפו שר הבריאות, ניצן הורוביץ, מנכ"ל משרד הבריאות, פרופ׳ נחמן אש, ראש הצוות לטיפול במגיפות, ד"ר בעז לב, וראש פרויקט "מגן אבות ואמהות", פרופ' נמרוד מימון.

להלן דברי ראש הממשלה, נפתלי בנט:

"אזרחים יקרים, ברצוני לעדכן אתכם בכמה התפתחויות חשובות. מגיפת הדלתא ממשיכה להתפשט ברחבי העולם, וגם כאן בישראל. גלי הקורונה הראשונים עלו לנו ב-200 ימי סגרים, באובדן שנת לימודים לילדינו, ובפגיעה כלכלית קשה. איננו רוצים לחזור לשם. 

לו אחזנו במדיניות הקודמת, כבר בשלב המוקדם הזה, היו מוטלים כאן סגרים ומגבלות המשתקות את כל פעילויות החיים. אבל המדיניות שלנו שונה וברורה: שמירה על החיים - לצד שגרת החיים. המטרה שלי לקיים כאן את העסקים, החינוך והתרבות, לצד הקורונה ולהימנע מסגרים ככל האפשר. הסגרים הביאו עד היום לאובדן של 200 מיליארד שקלים. תבינו, בסכום הזה אפשר היה לבנות למשל 100 בתי חולים, או להעניק חינוך חינם מגיל לידה ועד תואר ראשון לכלל ילדי ישראל -  לצמיתות. הממשלה בראשותי עושה הכל כדי שמצב זה לא יחזור.  

האסטרגיה שלנו כוללת שלוש שכבות הגנה:

1. שמירה הדוקה על המבוגרים והפגיעים,

2. עטיית מסכות והתנהגות אחראית,

3. התחסנות האוכלוסייה. 

הממשלה מבצעת עשרות פעולות במקביל: הפעלנו את פרויקט "מגן אבות" להגנה על 120,000 הקשישים והפגיעים ביותר בישראל. בנתב"ג - הבאנו ל-100% בדיקות לנוחתים.

אישרנו, לראשונה, מכירת בדיקות קורונה עצמיות, ותוכלו למצוא אותם כבר היום על המדפים ברשתות הפארמה. יחד עם משרד הביטחון, משרד הבריאות, פיקוד העורף, משרד הפנים והשלטון המקומי אנחנו יוצאים משבוע הבא במבצע "חוסן לאזרח" להמרצת ההתחסנות בישראל. 

ועכשיו, לסיבה שלשמה התכנסנו: אחרי סדרת דיונים עם מומחי רפואה בישראל ובעולם, בהובלת אנשי המקצוע של משרד הבריאות, כפי שכבר פורסם, המליצה ועדת המומחים הרפואיים ברוב מוחץ של 56 מול 1 -  לחסן את האוכלוסייה המבוגרת בישראל.

הממצאים מראים שיש דעיכה של חיסוניות הגוף לאורך זמן, ומטרת החיסון המשלים היא לחזק אותה מחדש, וכך לצמצם את סיכויי ההידבקות והתחלואה הקשה באופן משמעותי.

לכן, אני מודיע הערב על תחילתו של המבצע לקבלת החיסון המשלים, החיסון השלישי. החיסון יינתן בשלב זה לבני 60 ומעלה, שעברו חמישה חודשים מאז שקיבלו את החיסון השני

המציאות מוכיחה: החיסונים בטוחים. המציאות מוכיחה גם שהחיסונים מגינים מתחלואה קשה וממוות. וכמו חיסוני השפעת שצריך לחדש אותם מעת לעת - כך גם כאן. תוך מספר ימים מקבלת המנה השלישית, היא מיד נכנסת לפעולה ומספקת לגופכם הגנה חזקה מאוד.  
אני קורא לכל המבוגרים שקיבלו את החיסון השני: לכו להתחסן בחיסון המשלים. תדאגו לעצמכם. תדאגו ליקירים שלכם. 

אני יכול לעדכן אתכם שנשיא המדינה, יצחק הרצוג, יהיה הראשון לקבל את החיסון המשלים, כבר מחר בבוקר. 

אני פונה מכאן לכולם: התקשרו עכשיו להורים שלכם, לסבא וסבתא שלכם, ותדאגו שהם יקבלו את החיסון המשלים בהקדם. הטלפון הראשון שלי אחרי שאסיים את דבריי יהיה לאדם היקר לי מכל, לאמא שלי, כדי לקחת אותה להתחסן מיד, כי אני רוצה לשמור עליה. 
כפי שאמרתי, מטרתנו היא לשמור על מדינת ישראל פתוחה, אבל צריך להבין: 

יש פה תחרות בין ההתחסנות לבין המגיפה. ולכן כדי שנוכל לשמור על מדינת ישראל פתוחה, על הכלכלה פתוחה, על החינוך פתוח - אנחנו חייבים שקצב ההתחסנות ינצח את קצב המגיפה. כולנו צריכים לגלות ערבות הדדית, כדי לשמור אחד על השני. לכו להתחסן.
כבר ביום הראשון הקרוב, יאפשרו קופות החולים ובתי האבות לקבל את החיסון.

מכאן אני קורא גם למי שעדיין לא התחסן במנה הראשונה, במיוחד לצעירים: לכו להתחסן. החיסון ישמור על חיי יקיריכם, ימנע מכם עוגמת נפש, והוצאות כספיות מיותרות. חיסון ילדים מעל גיל 12 יאפשר להם שגרת לימודים רגילה ללא בידודים והפרעות. 
אני מבקש מכאן להודות לשר הבריאות, למנכ"ל משרד הבריאות, לעובדי מערכת הבריאות, לצוותי הרפואה, לרופאים ולאחיות – שנותנים עבורנו את הלב ואת הנשמה, כדי שכולנו נוכל להמשיך בשיגרת חיינו בצורה בריאה ובטוחה. זה לא מובן מאליו.  
ובנימה אישית, לסיום, אני רוצה לומר –ההחלטה להתעקש על מדינת ישראל פתוחה, על עסקים פתוחים, על מסעדות, תרבות ואירועים פתוחים – אינה קלה, אבל מנהיגים צריכים לדעת לקבל החלטות, גם כשהן לא קלות. 

זו המשמעות של אחריות. באיזון בין שמירה על החיים לבין שמירה על שגרת החיים – זו ההחלטה הנכונה".

___________________________________________________

אילו עסקים מחויבים למתווה התו הירוק

אירועים או מתחמים, שבהם תפוסה של מעל 100, בהם נכללים העסקים הבאים:
 • מקומות שמפעילים אירועי ספורט ותרבות (כולל בתי קולנוע, הופעות, מוזיקה ומחול)
 • חדרי כושר וסטודיו
 • בתי מלון
 • מסעדות, ברים ובתי קפה החלק שבמבנה (בשטח הפתוח אין צורך בתו ירוק כלל)
 • כנסים בשטח פתוח
 • גני אירועים או מקומות ציבוריים שבהם מתקיימים אירועים, שמחות או מסיבות רק בשטח פתוח
כניסה לעסקים אלה תחויב בהצגת תו ירוק עבור מי שגילו מעל 12 שנים. 
במקרים של אירועים העונים לכל התנאים הבאים יחדיו- יהיה על העסק לפעול בהתאם לכללי ה"תו השמח" ולבדוק תוצאת בדיקה שלילית לקורונה, מגיל שנה ומעלה:
 • מתקיים במבנה או שילוב של מבנה עם שטח פתוח
 • מעל 100 משתתפים
 • אירוע מאורגן התחום בזמן מוגדר
 • כולל אכילה ושתיה
 • מתקיים בעמידה ותנועה – כולל ערבוב בין המשתתפיםצילומי מסך מתוך אפליקציית רמזור
מימין - הפקת התו. משמאל - מה שרואים כשמציגים את התו.
צילומי מסך מתוך אפליקציית התו הירוק
צילומי מסך מתוך אפליקציית התו הירוק