קרן הריט סלע נדל"ן נכנסת לאשפוז סיעודי

רוכשת בית חולים סיעודי בטבריה בתמורה ל-91 מיליון שקל

 

 

FacebookTwitter Whatsapp
גדי אליקם, צילום: אבישי פינקלשטיןגדי אליקם, צילום: אבישי פינקלשטין

מיכאל לוי
03/08/2021

התשואה השנתית החזויה עומדת על כ- 6.8%.

התשואה להון העצמי תעמוד על כ-14.16%.

גדי אליקם, מנכ"ל סלע קפיטל נדל"ן: "תחום האשפוז הסיעודי חווה צמיחה רבה בשנים האחרונות לאור הביקושים הגבוהים, אנו שמחים להיכנס לתחום חדש זה המהווה עבורנו השקעה אסטרטגית. אנו ממשיכים לבחון עסקאות נוספות אטרקטיביות, במטרה להשביח את הנכסים ולצמוח" 

קרן ריט סלע נדל"ן בניהולם של היו"ר שמואל סלבין והמנכ"ל גדי אליקם, ממשיכה להתרחב ולגוון את השקעותיה בתחומים חדשים, נכנסת לראשונה לתחום האשפוז הסיעודי ורוכשת ממשפחת רודרמן בית חולים סיעודי בטבריה בתמורה ל- 91 מיליון ש''ח. עסקה זו נעשית לאחר שלפני כחודשיים נכנסה סלע נדל"ן לתחום היזמות באזור מבוקש ברמת גן בסכום של 50 מיליון שקל.

שיעור התשואה ברכישה עומד על כ- 6.8% ושיעור התשואה על ההון עומד על כ- 14.16%.

הרכישה תמומן באמצעות מזומנים שבקופת החברה.

המרכז הסיעודי ממוקם בחלק המערבי של העיר טבריה הצופה לנוף הכנרת ובצמוד לרחוב ראשי דרך הגבורה. הינו בניין בן 7 קומות הכולל 7 מחלקות סיעודיות ו-246 מיטות ומשתרע בשטח כולל של 7,000 מ"ר. הרכישה תבוצע ע"י רכישת זכויות הבעלות על הקרקע והמבנה. 

הסביבה של המרכז הסיעודי מאופיינת בעיקר ממבני מגורים ישנים באזור, בעל פוטנציאל פיתוח עתידי עם נגישות תחבורתית טובה ממרכז העיר. 

הנכס מושכר כ-8 שנים עם 100% אכלוס ונושא הכנסה נטו של כ- 6.2 מיליון ₪ בשנה עם הסכם שכירות עד שנת 2032. השוכרת משתייכת לקבוצת עמל המפעילה ומנהלת כ-15 בתי חולים גריאטריים ובתי אבות סיעודיים המטפלים בבני הגיל השלישי.

בחודש יוני, דיווחה סלע נדל"ן על כניסתה לתחום היזמות. החברה רכשה 50% מכלל הזכויות בקרקע במתחם הבורסה ברמת גן תמורת כ- 50 מיליון שקל. לקרקע זכויות בנייה מאושרות בהיקף של כ-46,100 מ"ר, מהם 33,900 מ"ר מיועדות למשרדים, 1,044 מ"ר לשטחי מסחר, 9,200 מ"ר לשטחי חניה ושירות ו-1,945 מ"ר לטובת הציבור. הרווח היזמי צפוי לעמוד על כ-18%, התשואה הצפויה על הנדל"ן המניב עומדת על כ-7% (בנוסף לרווח היזמי).

בנוסף, דיווחה סלע נדל"ן על רכישה של מבנה תעשיה בחבל מודיעין, בתמורה ל- 45.4 מיליון ₪. כאשר התשואה להון העצמי תעמוד על 13.0%. הנכס ממוקם באזור התעשיה "פארק חמ"ן" בחבל מודיעין (בסמוך לאזור התעשייה שוהם), ומהווה מרכז תעסוקה המאופיין ברמת פיתוח ותשתית עירונית מלאה וברמה גבוהה.