קליל רוכשת את השליטה בפעילות חברת "פתח חלון ודלת"

מה שווי העיסקה? | איזה קרנות מחזיקות במניה?

 

 

FacebookTwitter Whatsapp
פרדי אבוקרט, מנכל קליל, קרדיט: ענבל מרמריפרדי אבוקרט, מנכל קליל, קרדיט: ענבל מרמרי

מורן שקד
05/08/2021


118 קרנות נאמנות שמחזיקות סה"כ 66.14 מיליון בקליל
קרנות נאמנות שמחזיקות את קליל. לרשימה המלאה

שם קרן

אחוז מהקרן

בשקלים

כמות ניירות

סוג

קטנות Mid Cap אנליסט מניות

2.22%

2558094

7546

מניות

מגדל נדל"ן

1.74%

617319

1821

מניות

ילין לפידות מניות ערך 

1.36%

1421427

4193

מניות

MTF מחקה ת"א SME60 

1.3%

366798

1082

מניות

ילין לפידות יתר 

1.26%

3952401

11659

מניות

מגדל מניות ישראל Buy Side

1.23%

1568553

4627

מניות

מגדל גמישה

1.21%

605115

1785

מניות

מגדל יתר 

1.17%

131532

388

מניות

ילין לפידות מניות נדל"ן

1.07%

589182

1738

מניות

מיטב LONG RUN

0.97%

2019762

5958

מניות


"פתח חלון ודלת" הינה יצרנית החלונות ומוצרי הצללה בתחום הסופר פרימיום והיוקרתי בישראל והיא בעלת הזכיון הבלעדי להפצת מערכות יוקרה של חברת "פנורמה" העולמית.

הרכישה תאפשר לקליל להרחיב את פעילותה לשוק הסופר פרימיום והיוקרתי בישראל שהיקפו הרלבנטי מוערך בכ-150 מיליון שקל בשנה.

במרץ האחרון אימצה קליל תכנית אסטרטגית לשנים 2021-2025 המתמקדת במנועי צמיחה להגדלת נתח השוק ושיפור הרווחיות בטווח הבינוני-ארוך; מהלך זה הוא חלק ממימוש תוכנית זו.

צורי דבוש, יו"ר דירקטוריון קליל ובעל השליטה: "קליל מבצעת רכישה ראשונה כחלק מהאסטרטגיה שבנינו ומתרחבת לשוק הפרימיום. הרכישה התאפשרה הודות להובלת התהליך על ידי מנכ"ל קליל פרדי אבוקרט, מי שהוביל את האסטרטגיה שלנו לשנים הקרובות ומוציא אותה אל הפועל. רכישה זו תאפשר לתת מענה לפלח לקוחות ייחודי שנמצא בצמיחה, מגזר היוקרה והסופר פרימיום. המקצוענות של קליל יחד עם ההתמחות של "פתח חלון ודלת" תאפשר מתן מענה מהחלון הבסיסי ביותר לחלון היוקרתי והמתוחכם ביותר."

פרדי אבוקרט מנכ״ל קליל: "במסגרת רצוננו להרחיב את הפעילות בסגמנט הסופר פרימיום, בחנו בתקופה האחרונה אפשרויות להשקעה במספר חברות התואמות לתפיסת החזון של קליל. חיפשנו חברה עם אחיזה קיימת בשוק הסופר פרימיום, עם מוצר ברמת האיכות הגבוהה ביותר וכן עם זיכיון בינלאומי של חברה מהמובילות בעולם בתחום, כזו שהחדשנות מהווה עבורה ערך עליון – ואת כל אלה מצאנו בחברת "פתח חלון ודלת". ביקרנו במפעלי פנורמה בפורטוגל ונחשפנו ליכולות המקצועיות הגבוהות ולידע הרב של החברה ואנשיה, לאתרי הייצור המרשימים ולחדשנות המאפיינת את פעילותה העסקית, כולן  באות לידי ביטוי בפעילות "פתח חלון ודלת". אנו סבורים, שהשותפות עם "פתח חלון ודלת" תתאים באופן אופטימלי לתרבות המשפחתית המאפיינת את קליל ואת היכולת ליישם מוצר עילית בשוק הישראלי ברמת איכות בלתי מתפשרת".

מר גדי מכלוף, המנכ"ל והבעלים של "פתח, חלון ודלת": "פעילות "פתח, חלון ודלת" הוקמה על ידי לפני 15 שנה המתמחה בתחום הסופר פרימיום והיוקרתי בישראל. מאז ועד היום, באמצעות עבודה משותפת עם העובדים המסורים שלנו ותודות ללקוחות הנהדרים שלנו, הבאנו את פתח חלון ודלת להיות החברה המובילה בתחומה בישראל עם פוטנציאל משמעותי לגידול וצמיחה נוספים. אני שמח ומברך על שיתוף הפעולה עם קליל בחברה המשותפת ומשוכנע שביחד נדע להמשיך להוביל את הפעילות המשותפת לשיאים חדשים."

חברת קליל תעשיות, יצרנית החלונות ופרופילי האלומיניום המובילה בישראל, בהובלת צורי דבוש ובניהולו של פרדי אבוקרט, מודיעה על צעד נוסף ביישום תכנית האסטרטגיה החדשה. החברה מדווחת היום על רכישת השליטה בפעילות של חברת "פתח חלון ודלת", יצרנית ותיקה של חלונות ומוצרי הצללה, המתמחה בקטגוריית מוצרי הסופר פרימיום ושהינה בעלת זיכיון בלעדי להפצה ושיווק מערכות יוקרה של "פנורמה" העולמית. קליל רוכשת 51% מפעילותה של "פתח חלון ודלת" לפי שווי פעילות של כ-28 מיליון שקל. מחזור ההכנסות של הפעילות הנרכשת בשנת 2020 הסתכם בכ-13 מיליון שקל. במסגרת העסקה, הוענקו לצדדים אופציות רכש ומכר, המאפשרות לרכוש או למכור את יתרת האחזקה בתקופה של שנתיים ממועד השלמת העסקה ועד 6 שנים ממועד ההשלמה, על פי מנגנון התאמת שווי שנקבע בין הצדדים. במסגרת העיסקה ורכישת הפעילות, תרכוש קליל את כלל הנכסים של חברת "פתח חלון ודלת" הקשורים לפעילות הנמכרת, לרבות הנכסים הבלתי מוחשיים - מוניטין, שם מסחרי, קשרי לקוחות וספקים, זכויות קנין רוחני וכן את בלעדיות השיווק של מוצרי "פנורמה" בישראל.

השלמת העסקה צפויה להתבצע בחודשים הקרובים, ועם השלמתה  "פתח חלון ודלת" עשויה להמשיך לפעול כמותג עצמאי תחת חברת קליל, כשבמקביל יעמוד מערך המכירות, השיווק והשירות של קליל גם לטובת הפעילות החדשה.  לאחר הקמת חברת הבת החדשה, שתרכז את הפעילות הנרכשת, ימונה גדי מחלוף  למנכ"ל שלה, ומנכ"ל קליל, פרדי אבוקרט, יכהן  כיו"ר שלה.

חברת "פתח חלון ודלת" הינה יצרנית חלונות ומוצרי הצללה הפועלת בקטגוריית הסופר פרימיום ובעלת זיכיון בלעדי להפצת מערכות יוקרה של "פנורמה" העולמית. "פנורמה" הינה חברה אירופאית מהחברות המובילות בעולם בשוק הפתחים בסגנון מינמאל, ואף זכתה שלוש פעמים בפרס העיצוב היוקרתי Red dot ומחזיקה מחלקת פיתוח בתחום הזכוכית והפרופילים מהמתקדמות בעולם. חלונות המינימאל של "פנורמה" הינם חלונות בעלי שטח פנים גדול של זכוכית, לצד שטח קטן יחסית של פרופיל אלומיניום, והם הופכים לאופנתיים יותר ויותר בתקופה הנוכחית. "פנורמה" ידועה כחברה וותיקה וחדשנית בתחומה עם פעילות בכל שרשרת הערך של המוצר, מהפיתוח דרך ייצור זכוכית מתקדם ועד למוצר המוגמר המותקן בפרוייקט. גודל שוק תחום הסופר פרימיום הרלבנטי בסקטור הבנייה הפרטית מוערך בכ- 150 מיליון שקל בשנה במונחי המחירים לצרכן. 

רכישת חברת "פתח חלון ודלת" הינה חלק מיישום התכנית האסטרטגית, עלייה דיווחה קליל בחודש מרץ השנה, לשיפור שיעורי הצמיחה, הגדלת נתח השוק ועלייה ברווחיות בטווח הבינוני-ארוך. קליל שואפת להגדיל את נתח השוק שלה בתחום הסופר פרימיום לנתח שוק באמצעות השקעה שיווקית שמטרתה בניית הנוכחות של חברת קליל בשוק הפרמיום, כמו כן גם על ידי הכשרת מתקינים נוספים שיבחרו ויעברו הכשרה משמעותית ע"י חברת "פנורמה".

במסגרת האסטרטגיה האמורה, צפויה קליל  לסיים ברבעון הנוכחי את הקמת מפעל התריסים שיאפשר לה להרחיב את פעילותה בתחום התריסים,  ולשווק לראשונה תריס וארגז תריס כיחידה אחת – מוצר שצפוי ליהנות מביקושים גבוהים במיוחד. כמו כן, בימים אלה, פועלת החברה להקמת מתקן צביעה מתקדם מבוסס טכנולוגיה,  שיתרום לחסכון תפעולי ויאפשר צביעה איכותית ועצמאית של מוצרי קליל.

את קליל ייצגו בעסקה עוה"ד שרית מולכו וגיא סספורטס ממשרד ש. פרדימן. את חברת "פתח, חלון ודלת" ייצגו בעסקה עוה״ד טל אליאסף ואבי עזרא ממשרד נשיץ ברנדס אמיר.

קליל תעשיות, פועלת משנת 1950, נשלטת ומובלת על ידי צור דבוש החל משנת 2001 (64.76%). תחום עיסוקה של החברה הנו עיצוב, ייצור ושיווק של מערכות אלומיניום (חלונות ודלתות מעוצבים) לבניה ולתעשייה. בנוסף, עוסקת החברה בפיתוח, ייבוא ושיווק של פרזולים, אביזרים ומנועי תריסים הנלווים לפרופילי האלומיניום והדרושים לשם ייצור החלונות והדלתות. לחברה, חברה בת פרטית, רול פרופיל בע"מ (בבעלות חלקית, 94.7%) העוסקת בפיתוח, ייצור ושיווק של מערכות תריסים, שלבי תריס - אור וארגזי תריס מפחי אלומיניום.

פתח, חלון ודלת, הוקמה בשנת 1996, שוכנת באזור התעשייה הצפוני של נתניה, ומציעה ללקוחותיה ולקהל האדריכלים שלהם מגוון רחב במיוחד של פתרונות בתחום אספקת חלונות ומוצרי הצללה לתחום הבנייה היוקרתית וסופר פרימיום בישראל. לחברה אולם תצוגה מרווח בעל מגוון פתרונות נרחב במיוחד מחו''ל ומהארץ, המוצגים באופן זהה לחלוטין לאופן ההתקנה הנהוג בבית הלקוח. בצמוד לחברה מפעל ייצור מודרני מהמתקדמים כיום באירופה, המאפשר אספקת מוצרים ברמות איכות וגימור ללא פשרות.