רמ"י משווקת השבוע מכרזים ליזמים בהיקף של כ-3460 יח"ד במסלול דיור מחיר מופחת

רשות מקרקעי ישראל [רמ"י] מפרסמת השבוע הזמנה לקבלת הצעות במכרזים פומביים לרכישת זכויות חכירה לבנייה של כ-3460 יח"ד במסלול דיור מופחת. כ-440 יח"ד בשכונת נופי בן שמן, לוד; 1,427 ברובע הבינלאומי בלוד, כ- 512 יח"ד בשכונת סער, נהריה וכ-106 יח"ד בשכונת השחר, דימונה; כ-568 יח"ד בשכונת אפיקי נחל, אופקים; כ-406 יח"ד בשכונת האירוסים, ירוחם

 

 
Image by monikazoran from PixabayImage by monikazoran from Pixabay
 

עידו אסיאג
FacebookTwitter Whatsapp
31/08/2021

מרחב עסקי מרכז

לודהמכרז הוא חלק מתכנית תמל/1064 ('מתחמי בן שמן ובית הקשתות, לוד'), המתפרשת על שטח של כ-861 דונם, במרכזה יצירת שכונת מגורים חדשה במתחם בן שמן הכוללת כ-4,543 יח"ד ו-300 יח"ד לדיור מוגן במזרח העיר לוד, בצפיפות ממוצעת של 34 יח"ד לדונם נטו הכוללת שיטחי מסחר ותעסוקה בהיקף שכונתי ופארק עירוני ששטחו כ-180 דונם ומערכת דרכים המקשרת את השכונה החדשה עם העיר שתתרום לחיבוריות בין השכונות המזרחיות למרכז העיר הוותיק.

ברשות מקרקעי ישראל מאמינים כי מכרז זה יתרום ויחזק את העיר לוד וימשוך אל השכונה אוכלוסייה צעירה ומשפחות צעירות של בני המקום והסביבה המחפשים להקים את ביתם בשכונה באיכות חיים עם שטחי מסחר ותעסוקה, פארק עירוני רחב ידיים, דרכים ותשתיות מסודרות.
 
המועד האחרון להגשת הצעות הוא 22/11/2021 בשעה 12:00 בצהריים.

על המציעים להתעדכן באתר רמ"י בגין כל שינוי במכרז עד למועד סגירתו.
 
מרחב עסקי מרכז

לוד


רשות מקרקעי ישראל [רמ"י] -מרחב עסקי מרכז -מפרסמת הזמנה לקבלת הצעות במכרז פומבי לרכישת זכויות חכירה לבנייה של כ-1,427 יח"ד ב-7 מתחמים ברובע הבינלאומי, לוד.

מדובר במכרז לבניית יחידות דיור בבנייה רוויה, 711 יח"ד מתוכן לדיור במחיר מופחת ו-716 יח"ד לשיווק בשוק החופשי.
 
המכרז הוא חלק מתכנית תמל/1087 'לוד - הרובע המערבי', השכונה החדשה תכלול תמהיל מגורים מגוון הכולל כ-11,500 יחידות דיור חדשות, וכן מבני ציבור לאוכלוסיית האזור,

לצד מבנים העונים על צרכים משלימים של העיר, כיכרות עירוניות ובהן שטחי מסחר תעסוקה ומגורים, קאנטרי קלאב, חורשת אקליפטוסים והרחבת תחנת הרכבת הקיימת.

תכנית ״הרובע הבינלאומי״ שתוקם על אדמות המושב ניר צבי ובמרכזה תחנת הרכבת גני אביב, 16 דקות מתחנת עזריאלי בתל אביב. התכנון ברובע שם דגש על שיפור התחבורה באזור, על מנת ליצור רצף עירוני בין העיר הקיימת לבין השכונה החדשה.

לכן נסלל כביש רוחבי מספר 200, שיתפקד כדרך העוברת בתוך העיר ומחברת בין הרובע החדש לעיר. הוא גם יתפקד כדרך מקשרת בין כביש מספר 200 לכביש 44 ולעורקי התחבורה המרכזיים של כביש מספר 1 וכביש מספר 40.


ברשות מקרקעי ישראל מאמינים כי מכרז זה יתרום ויחזק את העיר לוד וימשוך אל האזור אוכלוסייה צעירה ומשפחות צעירות של בני המקום והסביבה המחפשים להקים את ביתם בשכונה באיכות חיים עם שטחים פתוחים, נגישות גבוהה לשרותים ציבוריים ומוסדות חינוך, דרכים ותשתיות מסודרות.
 
המועד האחרון להגשת הצעות הוא 22/11/2021 בשעה 12:00 בצהריים.

על המציעים להתעדכן באתר רמ"י בגין כל שינוי במכרז עד למועד סגירתו.
 
מרחב עסקי חיפה
 
נהריה


רשות מקרקעי ישראל [רמ"י] מרחב עסקי חיפה  ומשרד הבינוי והשיכון מפרסמים הזמנה לקבלת הצעות במכרז פומבי לרכישת זכויות חכירה לבנייה של כ-512 יח"ד ב-4 מתחמים בשכונת סער, נהריה.

מדובר במכרז לבניית יחידות דיור בבנייה רוויה,  256 יח"ד לדיור במחיר מופחת ו- 256 יח"ד לשיווק בשוק החופשי.


המכרז הוא חלק מתכנית 201-0495242 'מתחם סער', בשטח של כ-373.8 דונם שעיקרה הקמת שכונת מגורים בהיקף של כ-1,786 יח"ד לצד מוסדות ציבור, דרכים ושטחים פתוחים.
 
תכנון השכונה כולל מספר מתחמי משנה, אשר כל אחד מהם מכיל מגוון טיפוסי דיור, המבטיחים מגוון חברתי בשכונה הכולל בניה גבוהה משולבת בניה מירקמית בחלק הדרום מערבי; בניה מירקמית לאורך הרחובות השכונתיים; בניה צמודת קרקע צפופה (גן-גג) וצמודי קרקע דו משפחתיים בחלק הצפון מזרחי. לצד כל אלה, שטחי ציבור בלב כל מתחם ובהם מוסדות חינוך, גן ציבורי שכונתי, ביה"ס יסודי ועוד; ביה"ס תיכון במתחם הדרום מערבי ומסחר בקומת הקרקע בבניה המרקמית לאורך השדרה המרכזית.

ברשות מקרקעי ישראל מאמינים כי מכרז זה יתרום ויחזק את העיר נהריה וימשוך אל האזור אוכלוסייה צעירה ומשפחות צעירות של בני המקום והסביבה המחפשים להקים את ביתם בשכונה באיכות חיים עם שטחים פתוחים, נגישות גבוהה לשירותים ציבוריים ומוסדות חינוך, דרכים ותשתיות מסודרות.
 
המועד האחרון להגשת הצעות הוא 22/11/2021 בשעה 12:00 בצהריים.

על המציעים להתעדכן באתר רמ"י בגין כל שינוי במכרז עד למועד סגירתו.

לפרטים:  https://bit.ly/38mn59B
 
מרחב עסקי דרום

דימונה


רשות מקרקעי ישראל [רמ"י] מרחב עסקי דרום מפרסמת הזמנה לקבלת הצעות במכרז פומבי לרכישת זכויות חכירה לבנייה של כ-106 יח"ד במתחם אחד בשכונת השחר.

מדובר במכרז לבניית יחידות דיור בבנייה רוויה, 53 יח"ד מתוכן לדיור במחיר מופחת ו-53 יח"ד לשיווק בשוק החופשי.


המכרז הוא חלק מתכנית 146/03/25 'דימונה מזרח', בשטח של כ-1,200 דונם המהווה חלק מתוכנית הפיתוח הכוללת להרחבת העיר דימונה, סביב הקרקע כביש טבעת עירוני במזרח, טיילת עירונית במערב, אזור הררי הפונה לפארק ממשית בדרום ושכונת מגורים מופרדת מן השכונה ע"י ואדי בצפון. עוד בתוכנית מרכז מסחרי וחינוכי, כל יחידות המגורים בתמהיל מגוון, מגובות במערך מבני ציבור וחינוך תומכים, ושטחים ציבוריים פתוחים בנגישות נוחה.
 
תכנון השכונה כולל בנייה גבוהה לאורך צירים ראשיים ליצירת עיר ורחוב, ובנייה נמוכה וצמודת קרקע בשוליים לתחושה כפרית. ניצול תוואי הקרקע נועד ליצירת מבטים אל הנוף הרחוק מכל יחידות הדיור.

ברשות מקרקעי ישראל מאמינים כי מכרז זה יתרום לפיתוח העיר דימונה וימשוך אל האזור אוכלוסייה צעירה ומשפחות צעירות של בני המקום והסביבה המחפשים להקים את ביתם בשכונה עם שטחים פתוחים, נגישות לשרותים ציבוריים ומוסדות חינוך, דרכים ותשתיות מסודרות ובאיכות חיים עם ערכי נוף גבוהים.
 
המועד האחרון להגשת הצעות הוא 06/12/2021 בשעה 12:00 בצהריים.

על המציעים להתעדכן באתר רמ"י בגין כל שינוי במכרז עד למועד סגירתו.
 
מרחב עסקי דרום

אופקים


רשות מקרקעי ישראל [רמ"י] מרחב עסקי דרום מפרסמת הזמנה לקבלת הצעות במכרז פומבי לרכישת זכויות חכירה לבנייה של כ-568 יח"ד ב-3 מתחמים בשכונת אפיקי נחל, אופקים.

מדובר במכרז לבניית יחידות דיור בבנייה רוויה, 285 יח"ד מתוכן לדיור במחיר מופחת ו-283 יח"ד לשיווק בשוק החופשי.


המכרז הוא חלק מתכנית תמל/ 1034 'אופקים חדשים', בשטח של כ-7,035 דונם המהווה הרחבה משמעותית של תחום השיפוט העירוני בכ-50% ממזרח לעיר הקיימת. ברובע זה עתידות לקום כ-6,844 יח"ד למגורים ועוד כ-524 יח"ד לדיור מוגן.

כמו כן יסופק מענה עירוני מלא עבור התושבים העתידיים: שטחים פתוחים, שירותי ציבור, מסחר ותעסוקה, פארק רובעי ומתחם עתיקות. שטח השכונה מגלם פוטנציאל רב לקידום העיר מבחינת מגורים, שטחי ציבור ותעסוקה בזכות יתרונותיו הבולטים: סמיכות לכניסה עירונית חדשה, נגישות לכבישים ארציים, חיבור נוח לצירים הראשיים של אופקים, המאפשרים בנוסף לשכונת מגורים, שטח נרחב למסחר ותעסוקה נקייה בדופן הדרומי של כביש שדה תימן.

אזור זה צפוי לאפשר מרכז תעסוקה מודרני וגמיש, הנחוץ לתושבי העיר והאזור. כמו כן, השכונה גובלת מדרום בקו גז טבעי מתוכנן, ומצפון על ידי קו הרכבת אשדוד-באר שבע.
 
המועד האחרון להגשת הצעות הוא 27/12/2021 בשעה 12:00 בצהריים.

על המציעים להתעדכן באתר רמ"י בגין כל שינוי במכרז עד למועד סגירתו.


מרחב עסקי דרום

ירוחם


רשות מקרקעי ישראל [רמ"י] מרחב עסקי דרום מפרסמת הזמנה לקבלת הצעות במכרז פומבי לרכישת זכויות חכירה לבנייה של כ-406 יח"ד ב-6 מתחמים בשכונת האירוסים, ירוחם.

מדובר במכרז לבניית יחידות דיור בבנייה רוויה, 203 יח"ד מתוכן לדיור במחיר מופחת ו-203 יח"ד לשיווק בשוק החופשי.


המכרז הוא חלק מתכנית 612-0581678 'שכונת אירוסים מערב - ירוחם', המתפרסת על שטח של כ-753.9 דונם ועיקרה מסגרת תכנונית לחלק המערבי של שכונת האירוסים בירוחם הכוללת תוספת של 66 יח"ד ויצירת תמהיל מגוון, שטחים לצרכי ציבור, מתן מענה לתקנים תחבורתיים וחיבור נוסף של השכונה לדרך "הרב עובדיה יוסף". במסגרת התוכנית הוקצו כ-107,402 מ"ר למגורים, כ-1,168 מ"ר למסחר ומשרדים, כ-122,219 מ"ר לדרכים וכ-337,435 מ"ר לשטחים פתוחים.

ברשות מקרקעי ישראל מאמינים כי מכרז זה יחזק את ירוחם ויהווה פתרונות מגורים נוספים אשר ימשכו אל הישוב והשכונה אוכלוסייה צעירה ומשפחות צעירות של בני המקום והסביבה המחפשים להקים את ביתם בשכונה עם תמהיל מגורים מגוון לצד נגישות לשרותים ציבוריים, דרכים ותשתיות מסודרות ובאיכות חיים לצד שטחים פתוחים. הדירות במסגרת מחיר מופחת יאפשרו למשפחות נוספות 'להרשות לעצמן' לרכוש דירה בשכונה בזכות הפחתה בעלות הדיור.
 
התחרות במכרזים תהיה על המחיר הסופי הנמוך ביותר למ"ר דירתי עבור דירות במחיר מופחת. מציע שיבחר להגיש הצעה שתכלול מחיר למ"ר דירתי (ללא מע"מ) בסכום השווה למחיר המינימום הקבוע בטבלה לעיל, יידרש להוסיף בהצעתו רכיב של תוספת מוצעת לתשלום התמורה המופחתת עבור הקרקע.

התמורה המופחתת עבור הקרקע הינה בהתאם לפרק משנה 4.7 לקובץ החלטות מועצת מקרקעי ישראל על פיה ניתנת הנחה עבור יח"ד המיועדות להימכר לזכאים, והכול בכפוף לתנאי המכרז.

חוברות המכרזים יפורסמו באתר האינטרנט של רמ"י בשבועות הקרובים ניתן להוריד ולעיין בחוברות ללא תמורה. ההשתתפות במכרז דורשת הרשמה מראש באתר "ממשל זמין". המכרזים מיועדים ליזמים/ קבלנים/ חברות בלבד אשר רוכשים זכויות בקרקע לבניית יחידות דיור. לא תתקבלנה הצעות מתחת למחיר המינימום.

באשר לזכאים (רוכשי דירות): מידע בדבר ההגרלות מתפרסם באתר משרד הבינוי והשיכון.
 
על המציעים להתעדכן באתר רמ"י בגין כל שינוי במכרז עד למועד סגירתו.