ה"נטפליקס" של קשת אושר - יכלול את תכני קשת, N12, ספורט 5 ותכני ילדים

מ"מ הממונה על התחרות, עו"ד מיכל כהן, אישרה ביום 2.9.2021 הסדר בין קשת ו-RGE להקים פלטפורמה שתמכור טלוויזיה רב ערוצית כמו כן קשת רוכשת כ- 25% מ-RGE. האישור ניתן לתקופת זמן מוגבלת של ארבע שנים, לאחריה יבחן ההסדר מחדש

 

 
Image by ADMC from Pixabay Image by ADMC from Pixabay
 

אדם כהן
FacebookTwitter Whatsapp
07/09/2021

קשת היא מפיצה ומפיקה של ערוץ 12 ומחזיקה בבעלותה את חברת החדשות הישראלית בע"מ שמפיקה תכני חדשות ואקטואליה עבור ערוץ 12. בנוסף היא מפעילה את אתרי האינטרנט והישומונים Mako ו-N12. כאשר RGE מפיצה ומפיקה ערוצים שונים שהמרכזיים שבהם הם ערוצי ספורט מובילים (ספורט 5) ותכני ילדים, בנוסף היא מפעילה את אתר האינטרנט "ספורט 5".

במסגרת העסקה מקימים הצדדים פלטפורמת שידור רב ערוצית שתשדר על גבי האינטרנט (OTT), ותתחרה בפלטפורמות הטלוויזה הרב ערוצית – הוט, יס, פרטנר וסלקום. בנוסף רוכשת קשת 24.9% ממניות RGE.

הרשות מצאה שההסכם יביא להגברת התחרות בתחום הטלוויזיה הרב ערוצית. 

עם זאת, בדיקת הרשות העלתה שהתכנים בהם מחזיקים הצדדים נחשבים כתכני עוגן שחיוניים לפעילותן של כלל הפלטפורמות. לכן הרשות בחנה האם סביר כי קשת ו-RGE ינסו לפגוע בפלטפורמות המתחרות באמצעות התכנים שהן מספקות להן.

כיום עיקר ההכנסות של קשת וRGE מתבססות על מספר המנויים של הפלטפורמות המתחרות, בין אם באופן ישיר בהתאם לחוזה ביניהן ובין אם באופן עקיף דרך הכנסות מפרסומות. הבדיקה העלתה שבטווח הזמן הקצר שלאחר הקמת הפלטפורמה החדשה, לא צפוי שינוי משמעותי במבנה ההכנסות של הצדדים למיזם ולא קם חשש של ממש לפגיעה בתכנים שיספקו קשת ו-RGE לפלטפורמות האחרות באופן שיפגע בתחרות ביניהן. לכך מצטרפות נסיבות נוספות המבטיחות כי התחרות בין פלטפורמות הטלוויזיה הרב ערוצית לא תפגע, בין היתר נוכח הרגולציה הקיימת בתחום. 

כמו כן, ענף התקשורת מאופיין בדינמיות רבה, הן מבחינה טכנולוגית והן מבחינת השינויים הרגולטוריים הצפויים בו, מה שמחזק את הצורך בבחינה מחודשת של ההסדר בטווח זמן קרוב יחסית.

לאור כל האמור, הפטור שניתן על ידי הממונה להסכם (הקמת הפלטפורמה ורכישת המניות) ניתן לתקופה מוגבלת של ארבע שנים בלבד. לקראת תום תקופת הפטור יגישו הצדדים לממונה בקשה חדשה שתיבחן בהתאם לתנאי השוק באותו מועד, והממונה תוכל לאשר את הבקשה, לא לאשר אותה או להתנות את האישור בתנאים. 

החלטת הממונה המלאה זמינה לצפייה באתר הרשות.