צקראטק - קיבלה אישור רשות החדשנות למענק

למענק לפיתוח מערכת להרכבה אוטומטית של רוטור גלגל התנופה | תגובה מינורית של המניה

 

 
Image by (Joenomias) Menno de Jong from PixabayImage by (Joenomias) Menno de Jong from Pixabay
 

מיכאל לוי
FacebookTwitter Whatsapp
13/09/2021

רוטור גלגל התנופה הינו ליבת הטכנולוגיה של צ׳קראטק והיחודיות של מערכת האגירה הקינטית שפיתחה לטובת טעינה מהירה של רכבים חשמליים.
 
אוטמטציה של תהליך הרכבת הרוטור צפויה להפחית בצורה משמעותית את עלויות המערכת, לאפשר גידול משמעותי בכמויות ייצור ולקצר את זמני האספקה. בכך מהווה האוטומציה צעד חשוב בהערכות החברה לקראת מכירות סדרתיות של מוצריה.
 
רשות החדשנות אישרה השתתפותה בשיעור של כ-50% מתקציב הפרויקט שיעמוד על 1,818,090 ₪.
 
לדברי בועז וייזר, מנכ״ל צ'קראטק: "אישור רשות החדשנות מעיד על הבעת האמון בפתרון שפיתחה חברת צ'קראטק ובפוטנציאל שלו בשוק שבו אנו פועלים, שוק תשתית הטעינה המהירה לרכבים חשמליים, הנמצא בראשית דרכו אך עם מגמה ברורה של האצה משמעותית בשנים הקרובות.
 
צ'קראטק מביאה בשורה משמעותית למהפיכת הרכב החשמלי, שהתפתחותה מותנית בתשתית מתאימה, ובפרט תשתית לטעינה מהירה. הפתרון שלנו מאפשר הקמת תשתית טעינה מהירה בכל מקום, גם במקומות בהם תשתית החשמל הינה מוגבלת בהספק.

גלגל התנופה מהווה את ליבת טכנולוגית אגירת האנרגיה הייחודית שפיתחנו. תהליך הרכבה אוטומטית לגלגל התנופה הינו צעד חשוב במימוש התוכניות שלנו, להוזלת עלויות המוצר והערכות ל-ramp-up הייצורי הנדרש, זאת ע"מ להכין את עצמנו לביקוש המשמעותי שאנו צופים למוצרי החברה, בשוק המרתק, התחרותי והמתפתח במהירות, שבו אנו פועלים."
 
חברת צ׳קראטק מודיעה כי רשות החדשנות העבירה אישור סופי לתמיכתה בפרוייקט פיתוח מערכת להרכבה אוטומטית של רוטור לגלגל תנופה בתקציב כולל של כ-1,818,090₪ ולתקופת ביצוע של שנה. שיעור השתתפות הרשות יעמוד על 50% מתקציב הפרויקט.