היום בוול סטריט הפקיעה הרבעונית הגדולה Quadruple Witching - למה לצפות ?

מלידר בית השקעות מוסרים כי לפי הערכות של גולדמן, השווי הכולל של אופציות שפוקעות היום הינו $3.4T, מתוכם $720B במניות בודדות.

 

 
צילום פאנדרצילום פאנדר
 

לידר שוקי הון, דסק חו"ל
FacebookTwitter Whatsapp
17/09/2021

היום ו' מתקיימת הפקיעה הרבעונית הגדולה הידועה בשם "Quadruple Witching" שבה פוקעות אופציות על מדדים, חוזים ומניות.

לפי הערכות של גולדמן, השווי הכולל של אופציות שפוקעות היום הינו $3.4T, מתוכם $720B במניות בודדות. לקראת האירוע הפרמיות על אופציות Put התקרבו לשיא. כמו כן, בשבועיים האחרונים רואים עליה ניכרת במחזורים באופציות Put קצרות על ה- S&P (פחות מחודש).

בנוסף, היום מתקיים עדכון המדד של ה- FTSE. צפו למחזורים גבוהים!


שוקי אסיה יציבים לקראת חגיגות פסטיבל הסתיו

בהונג קונג, רגיעה זמנית וראלי קטן במניות האינטרנט. חברות הנדלן בהונג קונג תחת לחץ בעקבות פרשית Evergrande.


הסחורות האוסטרליות תחת לחץ בעקבות ההאטה בביקוש בסין

החוזים על ה- Iron Ore יורדים 5% (מתקרבים ל- 100$) בעוד הסינים ממשיכים להטיל מגבלות על תעשיית הפלדה המזהמת במדינה. *ה- Iron Ore צפוי לסגור את השבוע הגרוע ביותר בכל הזמנים עם ירידה של 20%*.


בגזרת המאקרו

נתוני המכירות הקמעונאיות בארה"ב התפרסמו אתמול מעל הצפי. היום ב- 12:00 צפוים להתפרסם נתוני ה- CPI האירופאים. עוד בפוקוס: החלטת הריבית של ה- FED בשבוע הבא.


הדיון על הבוסטר - פגישה מכרעת תתקיים היום ב- FDA

היום תתקיים פגישה של פאנל מומחים מטעם ה- FDA בנושא הבוסטר השלישי.  בדיון ישתתפו מומחים רבים והם ידונו האם לאשר את הבוסטרים. שאלה נוספת שעולה בהקשר הזה היא האם יש צורך בבוסטרים או שמא יהיה יעיל יותר ברמה עולמית לשלוח את מנות החיסון האלו למדינות עניות יותר (למרות שהדיון הגלובאלי אינו באג'נדה) . במידה והוועדה המייעצת תחליט שלא לתמוך בבוסטרים, זה יציב את הממשל במקום בעייתי מאחר והממשל מתכנן להתחיל במתן הבוסטרים ב- 20 בספטמבר.

ההחלטה של ה- FDA צפויה להתפרסם היום לאחר הדיון.  מזכירים כי בשבוע שעבר התפרסם מאמר במגזין המוערך Lancet נגד חיסוני הבוסטר. המבחן השני עבור תוכנית החיסונים של ביידן יתקיים בשבוע הבא כאשר יתכנס פאנל מומחים נוסף המייעץ ל- CDC ב- 22-23 בספטמבר.


-------------------------------

כתב פאנדר מוסיף כי היום חל יום עדכון הפרמטרים הרבעוני של מדדי NASDAQ S&P ו FTSE