הסכם מכירת חשמל נוסף בארה"ב לClenera

בפרויקט אנרגיה סולארי במישגן ארה"ב, בהספק של 180 מגה וואט

 

 
Image: DreamstimeImage: Dreamstime
 

אדם כהן
FacebookTwitter Whatsapp
10/10/2021

אנלייט אנרגיה מתחדשת מדווחת על כך שחברת הבת האמריקאית Clēnera Holdings LLC, המוחזקת על ידי החברה ב- 90.1%, השלימה באמצעות תאגיד פרויקט ייעודי את חתימתו של הסכם למכירת החשמל  שייוצר בפרויקט הסולארי Solar LLC Gemstone.

Gemstone הינו פרויקט סולארי בהספק של MWdc 180 שעתיד לקום בשטחי מדינת מישיגן שבארה"ב. הפרויקט מצוי בעיצומו של תהליך הפיתוח והשלים מספר אבני דרך, לרבות השגת הזכויות העיקריות במקרקעין והשלמת סקרי החיבור לרשת החשמל. כמו כן חברת הפרויקט מקדמת את תהליכי הרישוי והשגת היתרי הבנייה. על פי הערכת החברה, השלמת הליכי הפיתוח של הפרויקט ותחילת הקמתו תתבצע בראשית שנת 2023 והפעלתו המסחרית צפויה בסוף אותה שנה.

חברת הפרויקט התקשרה עם Wolverine Power Cooperative בהסכם PPA למכירת מלוא החשמל שייוצר בפרויקט, למשך תקופה של 20 שנים במחיר שנקבע מראש. Wolverine הינו תאגיד ציבורי ללא מטרת רווח ובעל דירוג A, המאגד שבעה קואופרטיביים לחלוקת חשמל בחלקה הדרומי של מישיגן, המשרתים כ- 268,000 לקוחות פרטיים, מסחרים ותעשייתיים ביותר מ- 40 מחוזות. בהסכם ה- PPA התחייבה חברת הפרויקט למועד גג לתחילת הזרמת החשמל לרשת והעמידה ערבויות כמקובל בהסכמים מסוג זה.

מדינת מישיגן נכללת בשוק החשמל PJM בארה"ב, אחד משווקי הפעילות העיקריים של חברת קלינרה. יצוין כי בשנת 2020  היקף ייצור החשמל מאנרגיות מתחדשות במישיגן עמד על 6% ואילו היקף ייצור החשמל מאנרגיה סולארית עמד על פחות מ- 1%. כמו כן, למדינה ישנו יעד של ייצור 15% מהחשמל מאנרגיות מתחדשות עד לסוף שנת 2021. Gemstone עתיד להיות אחד מפרויקטים הסולאריים הגדולים במדינת מישיגן.  

עד כה, עבור הפורטפוליו שבפיתוח, חברת הבת האמריקאית Clēnera Holdings LLC, התקשרה בתשעה הסכמי PPA למכירת החשמל שייוצר בפרויקטים שלה בהספק מצטבר של MWdc 1,633 סולארי ו- MWh 600 אגירת אנרגיה.


לגרף אנלייט לחצו כאן

378 קרנות נאמנות שמחזיקות סה"כ 649.46 מיליון באנלייט אנרגיה
קרנות נאמנות שמחזיקות את אנלייט אנרגיה. לרשימה המלאה