הבעת אמון של שוק ההון בקיסטון ריט

אלטשולר שחם, מנורה מבטחים, מגדל ביטוח וכלל ביטוח משקיעות 350 מיליון ₪ בקיסטון

 

 
נבות בר, קרדיט: דודי מוסקוביץנבות בר, קרדיט: דודי מוסקוביץ
 

עידו אסיאג
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
14/11/2021

עם השלמת הגיוס יעמוד ההון העצמי של הקרן על כמיליארד ₪.

גיוס ההון מצטרף לקו האשראי של חצי מיליארד ₪ שהעמידה הראל ביטוח לקרן רק לאחרונה. בנוסף,  חברת מעלות העניקה דירוג של A+ לסדרת אגרות חוב לא מובטחות בהיקף של עד 400 מיליון ₪ שעל גיוסה הודיעה הקרן לפני כשבוע.

מהלכים אלה מחזקים את יכולת הפיתוח העסקי והצמיחה של קיסטון בביצוע עסקאות. כאשר גיוון וזמינות מקורות ההון מאפשרים לקרן גמישות פיננסית, הוזלת עלויות ומהירות תגובה.

קרן הריט קיסטון בניהולו של נבות בר, המשקיעה בנכסים בעולם התשתיות, מדווחת כי, ביצעה גיוס הון מאלטשולר שחם, מנורה מבטחים, מגדל ביטוח וכלל ביטוח בהיקף כולל של 350 מיליון ₪, וזאת לצד קבלת ביקושים בהיקפים גבוהים יותר. הנפקת ההון בוצעה באמצעות הנפקת מניות במחיר של 10.00 ₪ למניה (מחיר שוק) וכתבי אופציה המירים למניות במחיר של 10.65 ₪ למניה אחת, למשך תקופה של 18 חודשים ממועד ההנפקה. המניות וכתבי האופציות הוצעו בחבילות של 100 מניות ו- 35 כתבי אופציה במתכונת של הצעה לא אחידה למשקיעים מוסדיים.

גיוס ההון מתבצע לאחר שהחברה הודיעה כי קיבלה מהראל ביטוח ופיננסים קו אשראי בהיקף של חצי מיליארד ₪ לשנתיים ששיפר את הנזילות, הגמישות הפיננסית ומהירות התגובה של הקרן. לאחרונה השלימה הקרן את השלב הראשון בעסקת רכישת חלקיהן של קרן נוי, הפניקס ולאומי פרטנרס בתחנת הכח IPM בבאר טוביה בהספק של 451 MW ושילמה כ- 220 מיליון ₪ . התחנה פועלת באסדרה 914 כך ש- 85% מהחשמל המיוצר בה נמכר לרשת החשמל, והיתר לצרכנים פרטיים. סך אחזקותיה של קיסטון בתחנה לאחר השלמת הרכישה במישרין ובעקיפין יעמוד על כ- 34% ויהפוך את הקרן לבעלת המניות הגדולה ביותר בתחנה.

בתוך כך הודיעה קיסטון ריט, כי חברת מעלות העניקה לקרן דירוג מנפיק A עם תחזית דירוג יציבה ודירוג של A+ לסדרת אגרות חוב לא מבוטחות בהיקף של עד 400 מיליון ₪ ע.נ.

עם השלמת רכישת חלקיהן של קרן נוי, הפניקס ולאומי פרטנרס בתחנת הכח IPM יעמוד סך נכסיה של קיסטון על כ- 1.25 מיליארד ₪.

עסקה זו מצטרפת לשורת עסקאות מורכבות אותן השלימה הקרן בשנתיים וחצי מאז הקמתה, ביניהן רכישת האחזקות בחברות המפעיל, המפעילות בין היתר את כביש 6 ומנהרות הכרמל, 50% ממתקן ההתפלה באשקלון, שותפות בתחנת הכח רמת חובב ,רכישת 25% בפרויקט סיבים אופטיים חוצה יבשות, וכן השליטה בחברת סאנפלאואר הציבורית והפיכתה לזרוע ההשקעות בתחום האנרגיה המתחדשת.

קיסטון אף הודיעה לאחרונה על מו"מ עם אחת הקבוצות שמתמודדות על תחנת הכוח "חגית" במסגרת מכרז שהנו חלק מהפרטת רכיב היצור של חברת החשמל, ועל השתתפותה בשלב המקדים בהליך המכירה של אגד.

לגרף קיסטון ריט לחצו כאן

9 קרנות נאמנות שמחזיקות סה"כ 13.64 מיליון בקיסטון ריט
קרנות נאמנות שמחזיקות את קיסטון ריט.