אילקס מדיקל תשקיע 10 מיליון שקל בקדימהסטם

עם אופציה להגדיל את היקף ההשקעה לכ-21 מיליון שקל

 

 
אסף שילוני, מנכ״ל, קרדיט: אינגה אבשלום שיליאןאסף שילוני, מנכ״ל, קרדיט: אינגה אבשלום שיליאן
 

מורן שקד
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
28/11/2021

קדימהסטם (ת"א:KDST) חברה מובילה בתחום התרפיה התאית, הנמצאת בשלבי פיתוח קליני של מוצרים פורצי דרך לטיפול במחלות ALS וסוכרת, הודיעה על גיוס 10 מיליון שקל מאילקס מדיקל (ת"א:ILX) באמצעות הנפקת מניות פרטית. הגיוס בוצע לפי מחיר של 4.26 ₪ למניה (גבוה בכ-5% ממחיר הסגירה ערב הדירקטוריון). במסגרת הגיוס, הוענקו לאילקס מדיקל סך של 1,407,130 אופציות (60% כיסוי) ב- 2 סדרות, במחירי מימוש של 7 ו-8.5 ₪ למניה, ומימושן יכול להגדיל את היקף הגיוס לכ-21 מיליון שקל.  בכוונת תמר גלילי, מנכ"ל אילקס מדיקל, להצטרף לדירקטוריון קדימהסטם.

קדימהסטם עברה שינוי ניהולי כאשר לפני מספר חודשים הצטרפה לחברה קבוצת משקיעים לאחר מינויו של יו"ר דירקטוריון החברה, רונן טויטו. בהמשך, מונה למנכ"ל החברה אסף שילוני, בעל ניסיון של מעל 20 שנה במהלכן מילא תפקידים בכירים בעולם הביוטק ועבד עם החברות המובילות בתעשיית התרפיות התאיות. שילוני שימש מעל לעשור במגוון תפקידי ניהול בחברת PeproTech, המפתחת פתרונות לתחום. תחת ההנהלה החדשה, גייסה החברה מאז תחילת 2021 מעל ל-50 מיליון שקל במחירים עולים אשר חיזקו את יכולת החברה לקדם את מוצריה. 

הגיוס הנוכחי ישמש את החברה לטובת המשך הפיתוח והמחקר של שני מוצרי החברה המובילים: AstroRx® לטיפול במחלת ה- ALS ו-IsletRx  לטיפול במחלת הסוכרת תלוית אינסולין. כמו כן, ההשקעה תשמש לסיום ההכנות לניסוי הקליני ולהמשך יצירת שיתופי פעולה אסטרטגיים. 

הגיוס מצטרף לשורת הצלחות של החברה במהלך השנה האחרונה, ביניהם מפגש עם ה-(FDA (INTERACT בתחילת החודש בנוגע לטכנולוגיית החברה המבוססת תאי גזע לטיפול במחלת הסוכרת, קבלת אישור לפטנט ביפן לטיפול בסוכרת, ופרסום מאמר מדעי במגזין Frontiers in Endocrinology היוקרתי, על ההתקדמות בטכנולוגיית תאי הגזע של החברה לטיפול בסוכרת.

אסף שילוני, מנכ"ל קדימהסטם: ״אנו נרגשים לקבל את תמיכתה של אילקס מדיקל - אחת  מהחברות המשמעותיות בישראל בתחום, הנסחרת בשווי של כמיליארד וחצי  שקל. מהלך זה מעיד על התפתחותה של קדימהסטם ויסייע לנו לקדם את שתי תוכניות התרפיה התאית בסוכרת ו-ALS.  זהו ציון דרך חשוב והכרה מאחד הגופים המשמעותיים בישראל בחברה ובצוות הניהולי שלה"

"הצוות המוביל של אילקס מדיקל הראה הבנה מרשימה בתחום ותשוקה לתמוך בהובלת טכנולוגיות מתקדמות לקליניקה. החברה הבינה את המדע הייחודי והמתקדם של קדימהסטם, וזיהתה את הפוטנציאל האדיר בתחום חדשני שמוביל את רפואת העתיד, ואנו מברכים על החלטתם להיות שותף לדרך שלנו"

רונן טויטו, יו"ר דירקטוריון בחברת קדימהסטם: "רצף העסקאות במהלך השנה האחרונה מוכיח את אמונם של המשקיעים בפיתוח של קדימהסטם, ומעיד על בשלות השוק לפיתוח בתחום התרפיה התאית. בנוסף קיבל דירקטוריון החברה החלטה לפעול לרישום בנאסד"ק, מהלך כזה יאפשר לחברה ולפלטפורמה הטכנולוגית שלה חשיפה למשקיעים אמריקאים ומוסדיים מהתחום, כמו גם קבלת הערכה ראויה באמצעות אנליזה מקצועית. וכן שיתופי פעולה גלובליים משמעותיים לחברה.  העסקאות האחרונות שהחברה השלימה חיזקו את ההון העצמי של קדימהסטם, בצורה שתאפשר לחברה לפעול לרישום בנאסד"ק, ואנו מודים לאילקס מדיקל על תמיכתם ובחירתם להפוך למשקיע אסטרטגי בחברתנו".

תמר גלילי מנכ"ל אילקס מדיקל - ״ההשקעה בקדימהסטם היא חלק אסטרטגיית ההשקעות עליה הצהירה החברה, וגיוון מנועי הצמיחה של אילקס מדיקל. מדובר בחברה מבטיחה בתחום הטיפול התאי. אנו בטוחים כי ההנהלה החדשה שלה תצעיד אותה למסלול של צמיחה מואצת, הבאת פתרונות למטופלים ורישום למסחר בנאסד"ק. השקעה זו מצטרפת להשקעה בחברת Starget Pharma, ולהחלטת החברה לבצע השקעות משמעותיות״.

לגרף קדימהסטם לחצו כאן

4 קרנות נאמנות שמחזיקות סה"כ 723.74 אלפי בקדימהסטם
קרנות נאמנות שמחזיקות את קדימהסטם.

שם קרן

אחוז מהקרן

בשקלים

MTF מחקה ת"א צמיחה 

0.21%

61795.8

אלטשולר שחם יתר

0.11%

366421.38

הראל מחקה ת"א All-Share

0.04%

1292.09

אלטשולר שחם סופה מניות

0.03%

294233.65