אפי קפיטל נדל"ן רכשה ב-136 מיליון שקל קרקע למגורים באכזיב

החברה מתכננת לבנות פרויקט של 396 יחידות דיור בהשקעה של כחצי מיליארד שקל

 

 
עינב כהן, מנהלת שיווק אפי קפיטל, קרדיט: טל גבעוניעינב כהן, מנהלת שיווק אפי קפיטל, קרדיט: טל גבעוני
 

מורן שקד
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
29/11/2021

אפי קפיטל נדל"ן מדווחת על רכישת קרקע למגורים של 16 דונם בשווי של 136.6 מיליון שקל בשכונת אכזיב בנהריה. הקרקע נרכשה מחברת שובל הנדסה. כיום זכויות הבנייה בשטח עומדת על 360 יחידות דיור והחברה מתכננת להעלות את הזכויות ב-10% ל-396 יחידות. צפי ההשקעה של אפי קפיטל בפרויקט נאמד בכ-467 מיליון שקל. 

הקרקע ממוקמת בסמיכות לרחוב הצדף בגוש 18206 חלקה 22, במרחק של כ-400 מטר מחוף הים, לצד הגן הלאומי ושמורת הטבע אכזיב. החברה עתידה לבנות 5 בניינים בבנייה מרקמית של בין 10-15 קומות עם תמהיל דירות מגוון ומסחר בגודל של 1,500 מ"ר. המצב הסטטוטורי של הקרקע נמצא בשלבי תכנון וקבלת היתר. הבנייה צפויה להתחיל בעוד כשנה וחצי. 

גודל השכונה הינו כ-65 דונם ויש השקעה רבה מצד העירייה בקידום ופיתוח האזור עם בניית גני ילדים, בית ספר, מעונות יום, מרכז קהילתי, הסעדה, מסחר, תעסוקה ופארקים ירוקים. לפי נתוני רשות המיסים בשנה האחרונה ממוצע המחירים לדירות 4 חדרים עמד על 1.34 מיליון שקל. 

בתשקיף שהחברה פרסמה בעקבות הנפקת אג"ח שהיא ביצעה נמצא כי יש לחברה כ-5,000 יחידות דיור בביצוע ותכנון ברחבי הארץ, לצד כ-54 אלף מ"ר של שטחי לוגיסטיקה, תעסוקה ומסחר. כמו כן, לאחרונה החברה רכשה של 8.5 דונם באשקלון לטובת לוגיסטיקה ותעשייה.

עינב כהן מנהלת השיווק באפי קפיטל ציינה כי: נהריה מתפתחת מאוד בשנים האחרונות ומהווה יעד אטרקטיבי עבור קהלים רבים - החל מהזוגות הצעירים וכלה במשפרי דיור ומשקיעים. לאור הביקושים הרבים בעיר ניתן לראות כי הפוטנציאל הנדל"ני הגלום בה טרם מומש במלואו, על אחת כמה וכמה בשכונה הצפונית באכזיב שנמצאת בסמיכות לים ומהווה כיעד מגורים נחשק. יתר על כן, בזכות הרכבת הממוקמת במרכזה והטבות המס שניתנות לתושביה העיר חווה הגירה חיובית והגעה של קהלים חדשים המחזקים את העיר, דבר שיבוא לידי ביטוי במחירי הדירות ובביקושים העתידיים. כהן הוסיפה כי, "מדובר בפרויקט שני שלנו בעיר, לאחר שזכינו לפניי כ-3 חודשים במכרז מחיר מופחת לבניית 218 יחידות דיור בשכונת האצטדיון."