כלל ביטוח ופיננסים - עיסקה גדולה עם קרן מגוריט

השקיעה כ-2.5 מיליארד ₪ במהלך השנתיים האחרונות, וממשיכה ללוות פרויקטים גדולים למגורים בישראל

 

 
יוסי דורי, משנה למנכל, צילום: סיון פרגיוסי דורי, משנה למנכל, צילום: סיון פרג
 

מיכאל לוי
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
02/01/2022

כלל ביטוח ופיננסים מעמיקה את השקעתה בשוק השכירות ארוכת טווח וחתמה על עסקת מימון גדולה עם קרן הריט מגוריט וחברת מנרב

תעניק אשראי בסך של 665 מיליון ₪ למימון 4 פרויקטים של מגורים, בהיקף כולל של 506 יחידות דיור

כלל ביטוח ופיננסים חתמה על עסקת מימון גדולה עם קרן הריט מגוריט וחברת הנדל"ן מנרב, לפרויקטים רחבים של דיור בישראל, ומצויה בשוק המגורים בישראל כבר שנים רבות, באמצעות מתן אשראי ליזמים לליווי הקמה של פרויקטים. במסגרת עסקה זו, החברה צפויה להעמיד אשראי כולל בהיקף של כ- 665 מ' ₪, לטובת מימון 4 פרויקטים של מגורים להשכרה, בהיקף כולל של 506 יחידות דיור.

הפרויקטים כוללים רכישה של 50 דירות בפרויקט yard בשכונת נוה שרת, בתל אביב, וכן הקמה של 3 פרויקטים במסגרת המכרזים של החברה הממשלתית "דירה להשכיר", בערים באר יעקב (279 יח"ד), ראשון לציון (78 יח"ד) ובשכונת מלחה בירושלים (99 יח"ד).    

יוסי דורי, משנה למנכ"ל ומנהל חטיבת ההשקעות בכלל ביטוח ופיננסים, מסר: "כלל ביטוח ופיננסים מרחיבה את החשיפה וההשקעה שלה בתחום הפרויקטים למגורים בישראל. רק בשנתיים האחרונות, השקענו כ-2.5 מיליארד ₪ בפרויקטים של דיור בישראל, בהיקף של כ-1700 יחידות דיור. ניסיוננו הרב בעולמות הנדל"ן, בארץ ובחו"ל, מאפשר לנו להמשיך ולהשקיע עבור עמיתינו בפרויקטי נדל"ן מובילים, כדוגמת העסקה הנוכחית למימון 4 פרויקטים לדיור להשכרה בישראל הכוללים 506 יחידות דיור, המצטרפת לשורה ארוכה של פרויקטים שכלל ביטוח ופיננסים מימנה במהלך השנים האחרונות".

מגוריט הינה קרן ריט למגורים בישראל. במסגרת עסקה זו, שלושה פרויקטים (בשותפות עם מנרב- מגוריט 60%, מנרב 40%). העסקה תמומן בשיעור LTC-73%/75%, כאשר LTV  בתום ההקמה לא יפחת מ- 67%. ההלוואות הינן לתקופת הקמה ותקופת תפעול וצפויות להסתיים בשנת 2028 (כ-7 שנים). בתקופת ההקמה המרווח יעמוד על 2.85% מעל תשואת אג"ח ממשלתי צמוד, ובתקופת התפעול המרווח יעמוד על 2.60%. במסגרת העסקה יחול שעבוד על כל הפרויקטים והנכסים, לרבות שעבוד ערבויות חוק מכר בפרויקט בנווה שרת, תל אביב.