פאנדר פינטק - אחרי שנגנבו 11 מיליארד דולר בשנתיים בקריפטו - היה ברור שמשהו יקים על זה סטארטאפ

סטארטאפ אבטחת הבלוקצין Redefine של יוצאי מערכת הביטחון מגייס 11 מיליון דולר וחושף את חומת האש הראשונה בעולם לעסקאות קריפטו

 

 
Redefine team, credit: eric sultanRedefine team, credit: eric sultan
 

מורן שקד
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
18/01/2022

בשנתיים האחרונות נגנבו 11 מיליארד דולר של מטבעות דיגיטליים בתחום ה-DeFi.

סטארטאפ אבטחת הבלוקצ'ין Redefine מגייס 11 מיליון דולר וחושף את ה-Firewall הראשון בעולם לעסקאות קריפטו בתחום ה-DeFi.

Redefine נוסדה ביוני 2021 על ידי ד"ר שירה ברזיס (מנכ"ל) ואלון רם (CTO), שהכירו בתפקידים טכנולוגיים שמילאו במערכת הביטחון עד לפני כשנה. אלון הוא בעל תואר שני בהנדסה ביו-רפואית מהטכניון, ושירה היא בעלת תואר דוקטור במשפט וכלכלה מאוניברסיטת שיקגו. לשניהם  ניסיון של למעלה מעשור בסייבר וחיבור משמעותי לעולם המטבעות הדיגיטליים אליו נכנסו כבר בשלבים מוקדמים. הם נפגשו לפני כארבע שנים במחלקת החדשנות שהוקמה במשרד ראש הממשלה, איחדו כוחות והקימו את מעבדות הפינטק בארגון, שם שילבו לראשונה בקריירה המקצועית שלהם את העיסוק בתחום הקריפטו, שהיה עד אז בגדר תחביב עבור שניהם.

הסטארטאפ Redefine פועל בלב תעשיית הבלוקצ'יין בתחום הפיננסים המבוזרים הנקרא DeFi, קיצור של Decentralized Finance, מינוח הנשמע, שלא במקרה, כמו הפועל DEFY, להתריס. התחום גדל במהירות והיקפו נאמד כיום ב-100 מיליארד דולר.שוק ה-DeFi  מאתגר את מערכות הכספים המסורתיות עם מגוון רחב של מוצרים חדשניים, כולל הלוואות של מטבעות דיגיטליים, תוכניות חיסכון ופיקדונות. לצד ההזדמנויות האדירות המציעות תשואות אטרקטיביות, שקיפות מלאה, יעילות וטכנולוגיה פורצת דרך, התחום החדש יוצר סיכוני אבטחה, שהתממשו עם גניבות של כ-12 מיליארד דולר בתקיפות סייבר לאורך השנתיים האחרונות.

הפלטפורמה של Redefine היא חומת האש הראשונה בעולם בתחום ה-DeFi ומיועדת בשלב הראשון למשקיעים המוסדיים הפועלים בענף. היא מבצעת ניתוח סיכונים אוטומטי, עוקבת אחר שינויים בשוק בזמן אמת ואף מצילה כספים באופן אקטיבי במקרה של מתקפת סייבר. המערכת שמה דגש על אוטומציה של תהליכי בדיקת נאותות וניטור סיכונים - שהתבצעו עד כה באופן ידני, ומאפשרת למשקיעים להשקיע בפרויקטים העדכניים ביותר ולנטר את הסיכונים הכרוכים בפוזיציות שלהם באופן מיטבי. רידיפיין עובדת בשיתופי פעולה עם חברות מהשורה הראשונה בתחום כמו Fireblocks וכן החלה לעבוד באופן הדוק עם מספר לקוחות בטא בולטים, כמו Celsius Network, כדי למקד את המוצר ולהתאים אותו באופן מלא לצורכי השוק והלקוחות.


שירה ברזיס, מייסדת שותפה ומנכ״ל Redefine, קרדיט: אריק סולטן

שירה ברזיס, מייסדת שותפה ומנכ"ל Redefine: "יצירת סביבה בטוחה לסוחרים היא קריטית להתפתחות תחום הDeFi, המהווה צעד חשוב נוסף ביישום האידיאולוגיה של הקריפטו. החזון הוא יצירת חברה שיוויונית שבה לכל אדם יש גישה למוצרים פיננסיים, בלי צורך בתיווך של גורמים שלישיים שפועלים לעיתים במדיניות מפלה ואינטרסנטית. מדובר בתנועה רבת עוצמה לקראת דמוקרטיזציה של הכלכלה העולמית. הרעיון הוא שכל אחד ואחת בעולם יוכלו להשתתף כאשר כל מה שנדרש הוא חיבור לאינטרנט וארנק דיגיטלי".

הגיוס נעשה בהובלת Ribbit Capital מפאלו אלטו, ובהשתתפות Jump Capital ו-ParaFi Capital לפי שווי של 50 מיליון דולר. Ribbit Capital היא קרן הון סיכון ידועה הממקדת את השקעותיה בתעשיות פינטק ובלוקצ'יין, ויש לה ניסיון מוכח כמשקיעה בשלבים מוקדמים בחברות כמו  Coinbase, Robinhood ו- Chainalysis.

ParaFi Capital ו-Jump Capital, הן קרנות אמריקאיות מוכרות המתמקדות בהשקעות בשלבים מוקדמים בחברות פינטק ובלוקצ'יין דרך זרועות ההון-סיכון שלהן. מימון זה מגיע בנוסף לסבב קודם (pre-seed) של 3 מיליון דולר שגויס ביוני אשתקד, בהובלת More VC ו-Accomplice Blockchain, שהשתתפו גם הן בסבב הנוכחי. שתי הקרנות איחדו כוחות עם Redefine בשלב מוקדם והביאו לשולחן שילוב של מומחיות סייבר ובלוקצ'יין.

החברה מעסיקה 14 עובדים במרכז פיתוח בישראל ובארה"ב, רובם בעלי רקע ביחידות טכנולוגיות של צה"ל. כספי הגיוס ישמשו להתרחבות בישראל ובניו יורק, גיוס עובדים למחקר ופיתוח ובניית מוצר חזק שיכול לשרת את צרכי הלקוחות.