הטרנספורמציה הלוגיסטית בקבוצת תנובה נמשכת

תנובה מקימה במודיעין את המרלוג האוטומטי הגדול בארץ למזון קפוא ומצונן בהשקעה כוללת של כ-400 מיליון שקל

 

 
המרלוג של תנובה למזון קפוא, צילום: דוברות תנובההמרלוג של תנובה למזון קפוא, צילום: דוברות תנובה
 

מורן שקד
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
20/01/2022

חיים גבריאלי, יו"ר קבוצת תנובה: 

"מהלכי החדשנות שמובילה תנובה דורשים השקעות במהלכי אוטומציה ודיגיטל לא פחות מחברות הייטק, לצורך שיפור וייעול תהליכים לוגיסטיים מורכבים" המרלוג האוטומטי שמשתרע על פני כ- 30,000 מ"ר, משלב את המחסן האוטומטי הקפוא הגדול והמתקדם ביותר בארץ.

קבוצת תנובה ממשיכה את הטרנספורמציה הלוגיסטית ותנופת האוטומציה בקבוצה. הקבוצה מקימה בימים אלה מרכז לוגיסטי אוטומטי חדיש באזור התעשיה במודיעין, אשר יהיה הגדול והמתקדם בארץ בתחום המזון הקפוא והמצונן. המרלוג אשר ישתרע על שטח של כ-30 אלף מ"ר, ו-15 אלף מ"ר בנוי, יכיל את כל תוצרת המזון הקפואה והמצוננת של תנובה, למעט חלב. המרלוג החדש, אשר הוקם בהשקעה כוללת של כ-400 מיליון שקל, הושכר מהיזם יוסי שיינפלד ויעבדו בו כ-180 עובדים. המרלוג יחל לפעול בשבועות הקרובים, ויחליף את פעילות מרלוג המזון של תנובה בחולון, שעובדיו יעברו לעבוד במודיעין, במקביל לגיוס עובדים נוספים,. 

חיים גבריאלי, יו"ר קבוצת תנובה, אמר "כקבוצת המזון הגדולה בישראל, אנו מחויבים להמשיך ולהוביל גם תהליכי אוטומציה מתקדמים, לתועלת הצרכן, וכחלק מההערכות למהלכי חדשנות שתנובה מובילה בעולם המזון. מהלכים אלו דורשים השקעות במהלכי אוטומציה ודיגיטל לא פחות מחברות הייטק, לצורך שיפור וייעול תהליכים לוגיסטיים מורכבים. אנו צפויים להשקיע בשנים הקרובות כחצי מיליארד שקל בפרוייקטי מיחשוב ואוטומציה מהגדולים בישראל, שיאפשרו את המשך צמיחת הקבוצה ומובילותה העסקית גם בשנים הקרובות. לאחרונה אישר דירקטוריון הקבוצה את פרויקט הERP- שהוא אחד הגדולים והמרכזיים בתנובה, בהשקעה של כ-350 מיליון שקל ויתפרש על חמש שנים, לצורך החלפה ואיחוד של עשרות מערכות דיגיטליות שונות באתרי ומפעלי הקבוצה. הקמת המרלוג החדש במודיעין היא השקעה נוספת של הקבוצה בהיקף של מאות מיליוני שקלים, כאשר גם במרכז זה יוטמעו מערכות ERP אוטומטיות מתקדמות".

שגיא שויפלד, סמנכ"ל שרשרת האספקה של קבוצת תנובה: "תנובה היא חוד החנית של עולם המזון בישראל בתחום ההפצה והאספקה הקפואה והמצוננת, ולה שרשרת אספקה הגדולה והמתקדמת בארץ בתחום המזון. זהו צעד נוסף בייעול ושכלול שרשרת האספקה של כל קבוצת תנובה, כחלק מאסטרטגית הצמיחה של החברה בשנים הבאות. לצד התרחבות והתייעלות פיזית, החברה משקיעה באופן שוטף בהטמעת טכנולוגיות מתקדמות בכל חוליות שרשרת האספקה – החל ממערך הקירור וההפצה, דרך צי המשאיות, מערכת תכנון וניהול המלאי ועד המרכזים הלוגיסטיים".  

שויפלד ציין עוד, כי "המרלוג החדש יכיל אלפי  משטחי מזון קפוא ומצונן, ויפעל 24 שעות ביממה, למעט בשבת. מערכי האוטומציה יוקמו בשלבים, כאשר עד סוף השנה הוא יכלול אחסון אוטומטי מלא בטכנולוגיית 'מולטי שאטל' מתקדמת, שתכלול מעליות וקרוניות, בטמפרטורה מבוקרת של מינוס 18- מעלות צלזיוס. במרלוג החדש במודיעין ישולבו בהמשך מערכים אוטומטיים מורכבים לרבות פעולות אחסנה, ריענון וליקוט סחורות. המרלוג יתמוך בהמשך גם בפעילויות ליקוט והפצה עד בית הצרכן, וזאת כחלק מאסטרטגית החברה לחזק את פעילותה הישירה מול צרכנים (D2C- Direct to consumer). הסחורה שתלוקט במרכז האוטומטי החדש, תופץ משם לאלפי לקוחות, רשתות שיווק וחנויות פרטיות, כאשר  התעבורה היומית תוכל להכיל מאות משאיות.