המלצת קנייה למניית Z2A הישראלית

אנליסט בנצ'מרק מעניק לה מחיר יעד של 18 דולר למניה, הגבוה ב-180% ממחיר השוק

 

 
Image by Gerd Altmann from Pixabay good byeImage by Gerd Altmann from Pixabay good bye
 

מורן שקד
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
20/02/2022

אנליסט המניות דניאל ל. קורנוס: "A2Z לא חייבת להיות להיות המובילה בשוק העגלות החכמות כדי להניב אפסייד עצום למשקיעים" * "אנו מאמינים שהעגלה החכמה של Z2A  יכולה לזכות בנתחי שוק משמעותיים"

מניית חברת Z2 A הישראלית, שהחלה להיסחר בנאסד"ק בחודש ינואר, זוכה להמלצת "קנייה" חמה מאנליסט המניות של חברת המסחר ובנקאות ההשקעות למוסדיים בנצ'מרק, במחיר יעד של 18 דולר למניה -  מחיר המשקף אפסייד של 180% לעומת מחיר המניה הנוכחי, שעומד על 6.45 דולר (נכון לתחילת המסחר ביום חמישי). 

Z2A פיתחה את העגלה החכמה המובילה מסוגה בעולם המתפקדת כקופה עצמאית.  "אנו מאמינים שהעגלה החכמה של Z2A, שפיתחה החברה הבת Cust2mate, יכולה לזכות בנתחי שוק משמעותיים בשוק העגלות החכמות, שאמנם נמצא בשלבי התפתחות אך צומח במהירות", כותב אנליסט המניות של בנצ'מרק, דניאל ל. קורנוס, בדו"ח תחילת סיקור שפרסם ב-20 בינואר. קורנוס מציין כמה סיבות לכך: "ראשית, לחברה יש כבר מוצר מוכח עם הזמנות קיימות בישראל (ברשת יוחננוף), וכמה וכמה פיילוטים ברחבי העולם. שנית, אנחנו מאמינים שהעגלה של Z2A מבודלת מהותית מהמתחרים;  שלישית, להנהלת החברה ניסיון משמעותי בתחום הקישוריות בעולם הקמעונאות, כאשר מנכ"ל Cust2mate ניהל בעבר את פעילות NCR בישראל ובעלי תפקידים נוספים בחברה כיהנו בתפקידים בכירים בה. כמו כן, ל-Z2A יש כבר קשרים ושיתופי פעולה משמעותיים בספרד, איטליה, רוסיה וגרמניה". עוד הוא מציין כי "הפתרון של Z2A מאפשר התרחבות לתחומים כמו פרסום, קופונים וביג דאטה. למעשה, Cust2mate  כמו שירות Saas".

קורנוס מצטט מחקר של ריסרץ' אנד מרקטס, לפיו שוק העגלות החכמות הגלובלי התסכם ב-932 מיליון דולר ב-2020, וצפוי להגיע ל-4 מיליארד דולר עד 2026. 

"לדבריו, A2Z לא חייבת להיות להיות המובילה בשוק הזה כדי להניב אפסייד עצום למשקיעים. בארה"ב, למשל, יש למעלה מ-63 אלף סופרמרקטים וחנויות מכולת, ומספר כמעט כפול של חנויות מזון (לפי נתוני IBIS WORLD ו-USDA, בהתאמה). עם ממוצע של 300 עגלות לחנות, מדובר ביותר מ-19 מיליון עגלות בסופרמרקטים ומכולות בלבד. אפילו אם נניח שפוטנציאל  נתח השוק המקסימלי של העגלה החכמה של Cust2mate הוא 30%, כל 1% נתח שוק שווה יותר מכל התחזית שלנו ל-2024 – שמבוססת על הנחות שמרניות ביותר בנוגע לקצב ההזמנות והעדר שיפור בעלות השכירות החודשית לעגלה. ל-Z2A יש כבר הזמנה מאושרת בישראל בהיקף של 6 מיליון דולר, 3 פיילוטים מבוססים ותחזית לעוד 5-7 עד סוף השנה".