פלוריסטם ותנובה סוגרות את יום המסחר בנאסד"ק לציון השותפות החדשה ביניהן

מנכ"ל ונשיא פלוריסטם ויו"ר קבוצת תנובה, יחד עם נציגי החברות, השתתפו בטקס סגירת המסחר שהתקיים אתמול אחר הצהריים (לילה בשעון ישראל)

 

 

 
קרדיט: Nasdaq Incקרדיט: Nasdaq Inc
 

עומר רגב
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
29/03/2022

פלוריסטם ת'רפיוטיקס אינק. (Pluristem Therapeutics) (Nasdaq:PSTI) (TASE:PSTI), חברת ביוטכנולוגיה מובילה, וקבוצת תנובה, יצרנית המזון הגדולה בישראל, השתתפו אתמול בטקס הרשמי של נאסד"ק לציון סגירת יום המסחר בניו יורק. בטקס השתתפו נציגי החברות וחגגו את המיזם המשותף של שתי החברות לפיתוח, ייצור ושיווק של מזון מתורבת שהוכרז בינואר האחרון. הטקס שודר בשידור חי בטיימס-סווקר בניו יורק ובאתר של נאסד"ק, ובמהלכו מנכ"ל ונשיא פלוריסטם יקי ינאי ויו"ר קבוצת תנובה חיים גבריאלי נשאו ברכות ולחצו על הפעמון שמבשר רשמית על סגירת יום המסחר.

החברה המשותפת תתבסס על הטכנולוגיה הייחודית של פלוריסטם לריבוי תאים ותתאים אותה לעולם המזון המתורבת. מדובר בפלטפורמה טכנולוגית ייחודית ופורצת דרך לתמיכה בפיתוח וייצור מגוון מוצרי מזון מתורבת ממקורות שונים בהם בקר, עוף, דגים וחלב. בשלב הראשון, החברה המשותפת, בראשותו של אייל רוזנטל תפתח מוצרי בשר מתורבת.

במסגרת ההסכם פלוריסטם תעניק רישיון לשימוש בטכנולוגיה שלה  לגידול מגוון התאים כחומר גלם, ותנובה תספק את מעטפת המו"פ לפיתוח המוצרים הסופיים לצרכן, ובהמשך את מערך ההפצה והשיווק של המוצרים אשר יימכרו ויופצו בארץ ובעולם, כאשר תנובה תהיה המפיצה הבלעדית של המוצרים בישראל. 

"אנו נרגשים לחגוג את שיתוף הפעולה החשוב של פלוריסטם ותנובה בנאסד"ק" אמר יקי ינאי, מנכ"ל ונשיא פלוריסטם. "במשך השנים, פלוריסטם פיתחה את אחת הפלטפורמות הטכנולוגיות המתקדמות ביותר לגידול תאים, שבאמצעותה אנו יכולים לספק מוצרים תאיים במסות גבוהות וביעילות כלכלית. במהלך השנה האחרונה, מיקדנו את האסטרטגיה שלנו על מנת שנוכל למנף את הטכנולוגיה והניסיון שלנו באמצעות שותפויות ולייצר מוצרים תאיים עבור מגוון תעשיות. אנחנו גאים בשיתוף הפעולה עם מובילת שוק כמו קבוצת תנובה, אשר מביאה עימה 96 שנות ניסיון בתחום המזון והחדשנות".

חיים גבריאלי, יו"ר קבוצת תנובה: "אני שמח לציין את שיתוף הפעולה פורץ הדרך בין פלוריסטם לקבוצת תנובה. באמצעות שיתוף הפעולה, תנובה מגשימה את חזונה להפוך למובילת שוק במספר שווקים, כולל שוק הפוד טק ותחליפי החלבון. אנו מאמינים שהצעד הזה יאפשר לנו להמשיך ולהיות חברת המזון המובילה בישראל ובאותו הזמן גם להתרחב גלובאלית. אני בטוח שיחדיו, שתי החברות יבצעו מהפיכה בתחום המזון המתורבת".

זמי אברמן, יו"ר פלוריסטם: “בעוד פלוריסטם ממשיכה את עבודתה החדשנית בתחום הפארמה, אנו יוזמים גם שיתופי פעולה חדשים שמטרתם למנף את פלטפורמת התאים הטכנולוגית שלנו ולקדם תעשיות נוספות. תנובה היא השותפה האידיאלית עבורנו בתחום הפוד טק ואנחנו מאמינים ששיתוף הפעולה בין שתי החברות יוביל לייצור בשר מתורבת איכותי, נגיש ומוזל עבור הצרכנים".

אייל מליס, מנכ"ל קבוצת תנובה: "לקבוצת תנובה עשרות שנים של ניסיון בפיתוח ושיווק מוצרים חדשניים לשוק הישראלי, היא מובילה את תחום תחליפי החלבון בארץ ולאחרונה הביאה את הניסיון שלה לשווקים הבינלאומיים. בחרנו לשתף פעולה עם פלוריסטם מכיוון שאנו מאמינים שהיא בעלת טכנולוגיית ייצור תאים מהמתקדמות בעולם. אנו מצפים ששיתוף הפעולה בין שתי החברות יביא למהפכה בתחום המזון המתורבת ויפתח את הדור הבא של תחליפי החלבון".

בתמונה מימין לשמאל: זמי אברמן, יו"ר פלוריסטם, חן פרנקו-יהודה סמנכ"לית הכספים בפלוריסטם, יקי ינאי, מנכ"ל ונשיא פלוריסטם, חיים גבריאלי יו"ר קבוצת תנובה, יעקב חן, סמנכ"ל כספים קבוצת תנובה, אייל רוזנטל, מנכ"ל המיזם המשותף של תנובה ופלוריסטם.