המחזור השני של ביה"ס למנכ"ליות העתיד של סופרסונס בשיתוף הבורסה לניירות ערך יוצא לדרך

התכנית הייחודית נועדה להכשיר מנהלות בכירות בחברות הציבוריות לתפקידי מנכ"לית

 

 

 
איתי בן זאב מנכ״ל הבורסה, קרדיט: קובי קנטוראיתי בן זאב מנכ״ל הבורסה, קרדיט: קובי קנטור
 

אדם כהן
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
14/04/2022

מאיה רפפורט, מנכ"לית FINQ, בוגרת המחזור הראשון של התכנית: "התכנית גרמה לי להבין את האחריות והתרומה שיש לי בהיותי אישה בקריירה מצליחה בסביבה גברית".

ארגון סופרסונס והבורסה לניירות ערך פותחים את ההרשמה למחזור השני של ביה"ס למנכ"ליות העתיד של המשק הישראלי. המסלול הייחודי נפתח לאור הביקוש הרב ולאחר ההצלחה של המחזור הראשון של התכנית שהסתיים ביוני 2021. במחזור הראשון השתתפו 24 נשים אשר 8 מתוכן קודמו לתפקידים בכירים יותר. 

התכנית מיועדת לנשים בתפקידי ניהול בכירים בחברות הנסחרות בבורסה לניירות ערך, ששואפות להתפתח לתפקידי מנכ"ליות ודירקטוריות. מטרת התכנית להביא להגדלת מספר הנשים המכהנות בתפקידי ניהול בכירים במשק הישראלי ולתרום לצמצום הפערים המגדריים בשוק התעסוקה הישראלי, בדגש על תפקידי ניהול. 

על מנת להבטיח את איכות התוכנית היא מוגבלת ל- 25 משתתפות בלבד.

אירוע החשיפה יתקיים באופן וירטואלי ביום ראשון, 27 באפריל, בשעה 12:00 בהשתתפות איתי בן זאב, מנכ"ל הבורסה וחנה רדו, יו"ר סופרסונס. הקורס ייפתח בחודש מאי והוא כולל  8 מפגשים הכוללים סדנאות, הרצאות ופעילויות לחיזוק תחושת המסוגלות האישית של המשתתפות, רכישת כלים ניהוליים ייחודים ויצירת קהילת עמיתות. כל אלו נועדו לסייע למנהלות לצלוח את הדרך מעלה באופן מיטבי. 

תכנית הלימודים כוללת הכשרה מקצועית לצד הכשרה מנטלית במגוון נושאים. למרות שקידום שוויון מגדרי בישראל נמצא בעליה, נשים עדיין נעדרות מתפקידי הניהול וההשפעה הבכירים ביותר, זאת למרות שהן מהוות יותר ממחצית מהאוכלוסייה. לראיה, במדד ת"א-125 המשקף את 125 החברות הציבוריות הגדולות במשק הישראלי, מכהנות כיום 4 מנכ"ליות ו-8 יו"ריות בלבד. 

מחקרים מראים שגיוון מגדרי בהנהלה הבכירה מגדיל את רווחי החברה ב-10% - 15%, משפר את התוצאות העסקיות ומקל על משיכת ושימור כישרונות בחברה. (דו"ח של ארגון העבודה הבינלאומי ILO 2019).

מטרת תכנית ביה"ס למנכ"ליות העתיד של המשק הישראלי היא לקדם נשים שאפתניות ולייצר מציאות בה יותר ויותר נשים מתמודדות וזוכות בתפקידי מנכ"לית ומאיישות עמדות ניהול בכירות בחברות הנסחרות בבורסה לני"ע, מתוך חזון רחב להגדיל באופן משמעותי את מספר הנשים בעמדות הניהול וההשפעה.  

בוגרות המחזור הראשון מציינות כי התכנית שינתה עבורן את התפיסה בכל הנוגע לקידום נשים בתפקידי מפתח. מאיה רפפורט, שלאחר סיום התכנית מונתה למנכ"לית חברת הסטארט-אפ FINQ ציינה: "הקורס הגביר את המודעות והאחריות שלי למקומי כאישה בחברה, תרם לביטחון העצמי שלי, הוסיף לי כלים והכי חשוב נתן לי בית - קהילה של נשים שתומכות אחת בשנייה". 

איתי בן זאב, מנכ"ל הבורסה לניירות ערך: "אנו רואים בהגדלת מספר הנשים בתפקידי מפתח בשוק ההון ובחברות הישראליות נושא חשוב ומשמעותי. ככל שנראה יותר נשים בתפקידים בכירים, החברות עצמן והכלכלה הישראלית כולה ירוויחו מכך. . אנו שמחים  על המשך שיתוף הפעולה המוצלח עם סופרסונס בפרוייקט משמעותי זה".

מייסדת ונשיאת סופרסונס, חנה רדו: "4 מנכ״ליות ו- 121 מנכ״לים ב- 125 החברות הגדולות במשק, זוהי נוכחות נשית עצובה של פחות מ-5%. ככל שאני אומרת אותו יותר, אני מבינה שהדרך לשוויון מגדרי עוד ארוכה ויש לעשות הכל כדי להוריד את החסמים הרבים. יש לנו בבורסה שותפות ושותפים מעולים שרוצים לשנות יחד איתנו. נתוני התכנית מביאים לעלייה משמעותית בנשים בתפקידים בכירים, ולכן יש גם סיבה לאופטימיות."