גיוס שיא של קרן נדל״ן בתחום מדעי החיים

Breakthrough Properties גייסה 3 מיליארד דולר להקמת קמפוסים ייעודיים בתחום מדעי החיים

 

 

 
Torrey View by Breakthrough, Credit: BreakthroughTorrey View by Breakthrough, Credit: Breakthrough
 

עומר רגב
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
01/05/2022

בין המשקיעים בקרן, ענקיות הביטוח והפיננסיים הישראליות הראל ביטוח ופיננסים, כלל ביטוח ופיננסים ועמיתים שיחד השקיעו סכום של מעל ל-350 מיליון דולר

דן בלדגרין, מייסד משותף ומנכ״ל Breakthrough, קרדיט: Breakthrough 

דן בלדגרין, מייסד משותף ומנכ"ל Breakthrough: "הקמנו את הקרן במטרה ליצור ולהפעיל אקוסיסטם וסביבות מתקדמות בהן יוכלו יזמים וחוקרים בתחום מדעי החיים למקסם את המסע שלהם בחיפוש אחר טיפולים מצילי חיים. אנו שמחים לסייע ללקוחות המוסדיים ולשותפים שלנו ומודים על האמון של המשקיעים בנו. השנתיים האחרונות חיזקו כי תחום מדעי החיים שנמצא בתנופת פיתוח אדירה הוא ההשקעה הנכונה לא רק בפן הפיננסי אלא גם בחשיבות בריאות הציבור ברחבי העולם. נמשיך לפעול ליצירת סביבות המאפשרות לגופי חדשנות ביוטכנולוגית להתפתח באמצעות מתן מענה לצרכים העסקיים של החברות לטווח הארוך". 

ד״ר רבקה בלדגרין, מנכ״לית Bellco Capital, קרדיט: Bellco Capital 

קרן Breakthrough Properties, המיזם המשותף של ענקית הנדל"ן Tishman Speyer ו-Bellco  Capital בבעלות משפחת בלדגרין, השלימה את הגיוס הגדול ביותר אי פעם של קרן נדל״ן בתחום מדעי החיים שאינה העברה של נכסים קיימים, זאת על פי חברות יעוץ הנדל"ן הבינלאומיות  CBRE ו-JLL. הקרן גייסה 3 מיליארד דולר- הרבה מעבר ליעד הראשוני שהציבה בגובה 1.5 מיליארד דולר, באמצעות הון ישיר והשקעות משותפות. הסכום שגויס עתיד לשמש להקמת קמפוסים נוספים עבור חברות מדעי החיים שיצטרפו לפורטפוליו הקמפוסים הרחב של הקרן בעולם.

רוב ספייר, מנכ״ל Tishman Speyer, קרדיט: Tishman Speyer 

הסכום גויס מקבוצה מגוונת של משקיעים ביניהן ענקיות הביטוח והפיננסיים הישראליות הראל ביטוח ופיננסים, כלל ביטוח ופיננסים ועמיתים, שהינן משקיעות עוגן בקרן שיחד השקיעו מעל ל-350 מיליון דולר במיזם, לצד משקיעים מוסדיים, קרנות עושר ריבוניות ומשקיעים פרטיים מרחבי העולם.

לפני כשנה הראל ביטוח ופיננסים ביצעה לראשונה השקעה משותפת עם Breakthrough בתחום מדעי החיים, בפרויקט ייזום גדול בהיקף השקעה כולל של 500 מיליון דולר. מדובר בפרויקט עירוב שימושים שיוקם בשטחה של אוניברסיטת הרווארד, הממוקמת באחד האזורים הבולטים בתעשיית מדעי החיים בעיר בוסטון, ארה"ב. השלב הראשון של הפרויקט צפוי לכלול הקמה של שני מבני מעבדות, בניין מגורים להשכרה ומלון.

Breakthrough מתמחה בייזום ורכישה של מתחמים ייעודיים המותאמים לסביבת עבודה של חברות מדעי החיים, בתחומים כמו ביוטכנולוגיה, פרמצבטיקה, טכנולוגיה רפואית, גנטיקה ומכשור רפואי. הקרן עתידה להשתמש בכספי הגיוס למימון מגוון פרויקטים המצויים בשלבים שונים של בנייה ותכנון ולקדם פרויקטים חדשים ברחבי ארה"ב ואירופה.

בין הפרויקטים של Breakthrough: "105 by Breakthrough" בבוסטון המושכר ל-CRISPR Therapeutics אשר יחל לפעול מאוחר יותר השנה, פרויקט "Torrey View by Breakthrough" אשר בנייתו החלה ב-2021 ועתיד להשתרע על שטח בהיקף של כ-157,000 מ"ר, קמפוס מחקר ופיתוח בשטח של כ-40 דונם עליו נחתם חוזה שכירות מקדים עם הזרוע הביולוגית של חברת הטכנולוגיה הרפואית BD, קמפוס Torrey Place- פרויקט המרת משרדים למעבדות בסן דייגו המושכר למגוון חברות חדשניות, בינהן Tandem Diabetes Care, Janux Therapeutics ו-Protego Biopharma, Inc..

בכלל הפרויקטים, Breakthrough שואפת לקדם קיימות, תוך שימת דגש על שיפור יעילות אנרגטית, צמצום פליטות פחמן ויצירת מקומות עבודה בריאים. Breakthrough פועלת להשגת הסמכת LEED Gold בכל נכסיה בארה"ב והסמכת BREEAM Outstanding בכל הפרויקטים שלה באירופה.