עמותת נגישות ישראל ובנק הפועלים מזמינים את הציבור לאירוע להרגיש נגישות - 2022

להרגיש נגישות - 2022 – באוויר, בים וביבשה

 

 

 
אירוע להרגיש נגישות בים וביבשה בנמל ת״א, צילום: גיא טייבאירוע להרגיש נגישות בים וביבשה בנמל ת״א, צילום: גיא טייב
 

מיכאל לוי
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
10/05/2022

אירוע חוויתי, חינוכי וספורטיבי לכל המשפחה -לקידום המודעות לנגישות, ספורט נכים, אנשים עם מוגבלות והפוטנציאל הגלום בהם והזדהות עם אנשים עם מוגבלות בתמיכת משרד התרבות והספורט – אירוע פתיחה של "שבוע ספורט ישראל".

האירוע כולל טיסת הזדהות - מבנה לאורך חוף הרצליה ומשט הזדהות לאורך נמל תל אביב. 

באירוע יוצעו מתחמי התנסות חווייתיים – טעימת גלידה עיוורת, מסלולי מכשולים בכיסאות גלגלים, יצירת גרפיטי ללא ידיים, כדורסל וטניס בכסאות גלגלים, כדור רשת לעיוורים, רכיבה באופניים עם כיסוי עיניים, מתחם קעקועים, הכרות עם שפת הסימנים ועוד.

בנוסף, במהלך האירוע יתקיימו משחקי ראווה בספורט נכים בשילוב נבחרות וספורטאים מוכרים.

האירוע 'להרגיש נגישות' יתקיים ביום שישי, 13 במאי 2022, בין השעות: 12:00– 15:30, בנמל תל אביב, הכניסה חופשית.

ביוזמת עמותת 'נגישות ישראל' בשיתוף הוועד הפראלימפי וההתאחדות הישראלית לספורט נכים, בתמיכת משרד התרבות והספורט, בחסות בנק הפועלים, ובסיוע עיריית תל-אביב ונמל תל-אביב, יוצא לדרך אירוע המודעות והספורט החוויתי 'להרגיש נגישות', שיתקיים ביום שישי ה-13 במאי, 2022 בין השעות 12:00 – 15:30 בנמל תל-אביב. 

אירוע להרגיש נגישות בים וביבשה בנמל תל אביב, צילום: גיא טייב

בשעה 12:30 יתקיים טקס חגיגי ומרכזי לציון 23 שנות פעילות של עמותת 'נגישות ישראל' והוקרה לנבחרת הפראלימפית. הטקס יתקיים בנוכחות מכובדים, אנשי חינוך, ספורטאים – (לו"ז מפורט יפורסם בקרוב).

מטרת האירוע החגיגי להגביר את המודעות לנגישות, ספורט נכים, אנשים עם מוגבלות והפוטנציאל הגלום בהם והזדהות עם אנשים עם מוגבלות, באמצעות מפגש מקרוב עם אנשים עם מוגבלויות שונות והתנסות במגוון פעילויות מהנות ומאתגרות המדמות עד כמה שניתן את תחושת המוגבלות ובכך להיחשף לפוטנציאל הענק הגלום באנשים עם מגבלות.

במהלך ההפנינג יצא שייט הזדהות  לאורך הנמל, וטיסת מבנה לאורך חוף הרצליה ותל אביב,  בהשתתפות טייסים עם מוגבלות ועם ילדים עם מוגבלויות שיביטו מלמעלה על ההפנינג והנוף הנפרש לעיניהם. 

ההפנינג הייחודי כולל מגוון רב של מתחמי התנסות חווייתיים בשילוב משחקי ראווה בספורט נכים, בשילוב שחקנים ונבחרות מוכרות כמו: כדורסל בכיסאות גלגלים, טניס בכיסאות גלגלים, כדור רשת, אופני 'טנדם' לעיוורים, רוגבי כסאות גלגלים ועוד אטרקציות והפתעות. 

בנוסף, האירוע כולל מתחם מודעות והתנסות חוויתי במוגבלויות השונות: המאפשר לחוות את המוגבלות באופן מוחשי באמצעות טעימת גלידה עיוורת בניסיון לאתר את טעמה מבלי לראות, מסלולי מכשולים בכיסאות גלגלים, הליכה עם כלבי נחייה, יצירת גרפיטי צבעוני ללא שימוש בידיים, יצירת קעקועים בשפת הסימנים ,היכרות עם שפת הסימנים, וחשיפה לעולם החירשים ופעילויות נוספות. 

לדברי יו"ר 'נגישות ישראל', יובל וגנר: "בישראל יש כ-1,600,000 אנשים עם מוגבלות על סוגיהם השונים: מוגבלויות פיזיות, ראיה, שמיעה, שכליות ונפשיות. ידוע שקיימות סטיגמות לגבי הפוטנציאל והיכולת של אנשים עם מוגבלות בישראל. על מנת לקדם את הנגישות והשוויון לאנשים עם מוגבלות חיפשנו דרך מקורית: "להרגיש נגישות – בים, באוויר וביבשה". אירוע הינו ייחודי מסוגו בעולם כולו. ומטרתו הינה הגברת המודעות לנושא נגישות, ספורט הנכים, שוויון אנשים עם מוגבלות  בדרך מקורית מהנה וחווייתית. באירוע 'להרגיש נגישות' בנמל ת"א אנו מזמינים את הקהל הרחב ובעיקר משפחות של הורים וילדים, סבים, סבתות ונכדיהם לחוויית מודעות חינוכית. ע"י השתתפות במגוון התנסויות חווייתיות, ספורטיביות, חושיות, אומנותיות יזכו המשתתפים להכיר אנשים עם מוגבלות באופן ישיר, יזכו להכיר ביכולות החיוביות, המעצימות, הספורטיביות".

אירוע להרגיש נגישות בים וביבשה בנמל תל אביב, צילום: גיא טייב

וגנר מדגיש כי: "בחרנו במיוחד את נמל תל אביב כמקום נגיש עם אוירה נפלאה של טיילת וים. הקהל מוזמן להגיע ולהתנסות בספורט נכים ולשחק כדורסל בכיסאות גלגלים או טניס בכיסאות גלגלים או כדורגל עיוורים (כדור שער), רכיבה באופני יד ואופניים לעיוורים עם מלווה (אופני טנדם). בנוסף, הקהל מוזמן להתנסות במסלול מכשולים בכיסא גלגלים, נסיעה בקולנועיות וכסאות גלגלים או בתחנות הפעלה, בשיטת "עד שלא תחווה- לא תבין", לדוגמא - טעימת גלידה בכיסוי עיניים, גרפיטי ענק, קעקועים בשפת הסימנים, ציורי פה, לדבר בשפת הסימנים ועוד. אני קורא לציבור הרחב להגיע להכיר ולחוות נגישות וספורט נכים -חוויה חינוכית, כיפית, ספורטיבית"

נעמה הלוי פאר מנהלת במרכז לבנקאות חברתית בבנק הפועלים: "בנק הפועלים רואה בנגישות לאנשים עם מוגבלות חובה מוסרית וערך עסקי,  המהווים חלק בלתי נפרד מתפיסת השירות והאחריות החברתית שלו. בנוסף על הפעילויות להנגשת המבנים והשירותים בבנק, אנו מחויבים לתרום את חלקנו להפיכת ישראל למדינה המסירה חסמים מדרכם של אנשים עם מוגבלות. במסגרת זאת אנו פועלים להעלאת המודעות לקבלת השונה, לשיפור איכות החיים והיחס כלפי אנשים עם מוגבלות בחברה ומסייעים למימון טיפולים לילדים ובני נוער, לשילובם בתנועות נוער, ובקידום ויתוח מוצרים טכנולוגיים וקידום תעסוקת אנשים עם מוגבלות."