הרפורמה בשיווק ביטוחי בריאות – ומה עם המוכרנים בחברות הביטוח?

שניים ממומחי הבריאות והסיעוד מחווים דעתם על תזכיר החוק ובו הדרישה לרישיון ייחודי לסוכן ביטוח בריאות

 

 

 
אודי פרישמן, צילום: לני מידןאודי פרישמן, צילום: לני מידן
 

קרן מרדכי
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
10/05/2022

תזכיר החוק שפרסם משרד האוצר בשיתוף עם רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון, על הרפורמה בשיווק ביטוחי בריאות, באה לדאוג קודם כל לצרכני ביטוח זה. אין ספק, שכמו שסוכן פנסיוני חייב להתמחות בתחום שלו, ולשם כך עליו לעבור הכשרה ומבחני רישוי, מי שמשווק ביטוחי בריאות, שהם מרכבים במיוחד, חייב אותם במידה לא פחותה.

שאלנו לדעתם של שניים ממומחי התחום על הרפורמה המוצעת

ד"ר אודי פרישמן, יו”ר ומייסד חברת "פרש קונספט", הוא מומחה מוביל בישראל בתחום ביטוחי הבריאות והסיעוד. לדבריו: "ביטוח בריאות הוא ביטוח חשוב מאוד ובמציאות שלנו כאן בישראל הוא גם ביטוח הכרחי מאוד; ביטוח הבריאות יכול לעיתים להיות ההבדל בין חיים ומוות וזו לא מליצה.

לאור האמור לעיל הכשרת הסוכנים שעוסקים בביטוח בריאות היא דבר חיובי מאוד. ההכשרה תמקצע את הסוכן ותאפשר לו לתת למבוטחים שירות טוב יותר מקצועי יותר ואמין יותר.

התאמת פוליסת בריאות למבוטח חייבת להיעשות בצורה מקצועית וצריכה לקחת בחשבון פרמטרים של גיל, מין, רמת שכר, בעיות רפואיות במשפחה ובעיות רפואיות של המבוטח.

ככל שהסוכן יהיה מקצועי יותר יוכל לתת למבוטח שלו מוצר מתאים יותר.גם טיפול בתביעות והבעיות הנלוות מחייב התמקצעות וידע. מדובר במהלך חשוב וטוב שנעשה".

איגור מורי, מומחה בביטוחי בריאות וסיעוד, יו"ר ועדת הבריאות והסיעוד לשעבר בלשכת סוכני הביטוח:

"ביטוח בריאות (תאונה ומחלה) היה תחת רישיון כללי בתחילת הדרך. הרחיבו את זה לחיים ומי שהיה לו רק רישיון חיים היה צריך לעשות השתלמות של 40 שעות כדי לקבל אישור להמשיך לשווק בריאות.

הצעת החוק לרישוי סוכני בריאות חיובית ונכונה לשוק הישראלי. לסוכני בריאות כיום נדרש ידע מקצועי נרחב ונבדל במהותו מזה הקיים בענפי אלמנטר והחיים. הרישיון החדש מייחד את ענף הבריאות ומבדיל באופן רשמי בינו ובין שאר ענפי הביטוח ומקים דרישות מוצדקות מהסוכנים העוסקים בו. במאמר מוסגר הגיוני היה לשייך בשלב זה גם את ביטוח הנסיעות לרישיון החדש מאחר ומדובר בכיסוי שרוב מהותו הוא בריאות הנוסע. 

מתקינים דלת פלדה בבית שחסר בו קיר שלם

ועם זאת ולמרות כל המחמאות המגיעות לרשות שוק ההון על הצעת החוק אי אפשר שלא להתייחס לפיל הענק שבחדר והוא המוכרנים חסרי הרישיון. הרי מה הועילו החכמים בתקנתם אם גם אחרי הופעת הרישיון החדש אלפי מוכרנים חסרי הכשרה, ידע וכל רישוי אישי מזיקים ללקוחות הרבים בשיווק לא מקצועי? אותם המוכרנים חוסים תחת רישיון מבטח, מצב הזוי המנוגד לכל הגיון חוקי ויוצר שתי "קאסטות" - סוכנים החייבים ברישוי אישי ונאמנים ללקוח ומוכרנים שקיבלו "רישיון להרוג" כמעט בלי הגבלות ועם רישוי מוסדי ערטילאי. דומה הדבר להתקנת דלת פלדה חזקה במיוחד בבית בו חסר קיר שלם. 

זו ההזדמנות לפנות לראש רשות שוק ההון - דר' משה ברקת חסל את האיוולת הזו של מוכרני הביטוח, חייב את כל השחקנים ברישיון אישי!"

סוכני ביטוח בריאות קיימים יקבלו רישיון אוטומטית לפי הוותק שלהם

ומה קורה עם מאות סוכני הביטוח שעוסקים כבר בביטוחי בריאות? בתזכיר החוק מצוין, כי לגבי סוכנים שבידיהם שעסקו  לצד הוספת סוג הרישיון החדש, נקבעה הוראת מעבר לפיה: "מי שערב יום תחילתו של חוק זה היה רשאי לעסוק בתיווך בביטוח בענף ביטוח בריאות… יהיה רשאי לקבל לידיו רישיון לעסוק בתיווך בביטוח בענף בריאות כהגדרתו כאמור, ללא צורך בתקופת התמחות ובעמידה בבחינות".

עם זאת, נודע כי ברשות שוק ההון מגבשים קריטריונים לגבי מי יוכל לקבל רישיון מידי, שיתבסס כנראה על וותק הסוכן בתחום הבריאות. הוותק הנדרש ייקבע בעתיד הקרוב לאחר שהרשות תתייעץ עם גורמים שונים בענף הביטוח.