חיים שני מנכ"ל יוטרון: "שוק החניה בצפון אמריקה מהווה פוטנציאל משמעותי למוצרי החברה"

יוטרון בחתימה על הסכמים ראשונים להקמת חניונים חצי אוטונומיים בשוק האמריקאי בהיקף של כ-9 מ' ₪

 

 

 
חיים שני, מנכ״ל יוטרון, צילום: יח״צחיים שני, מנכ״ל יוטרון, צילום: יח״צ
 

מיכאל לוי
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
16/05/2022

יוטרון קלטה קבוצת מומחים מנוסה בתחום וחתמה על עשרות הסכמי שירות לחניונים פעילים בהיקף של מיליוני ₪ בשנה 

עד כה חתמה החברה על הסכמי  Utron-Puzzleלהקמת 308 מקומות חניה ב- 4 חניונים בצפון אמריקה, ועל למעלה מ-30 הסכמי שירות למערכות Puzzle קיימות אשר בכוונת החברה לשדרג בעתיד למערכת Utron- Puzzle.

Utron- Puzzle מצטרף לסדרת המוצרים של החברה עבור לקוחותיה לפתרונות חניה מתקדמים.

Utron- Puzzle יגדיל את שוק היעד של החברה בארה"ב גם לטובת לקוחות הנדרשים לפתרון מתקדם לחניונים עיליים קטנים ובינוניים ויאפשר לה למנף את יכולות ההקמה, התפעול והמכירה שלה באזורים המרכזיים בהם היא פועלת.

חברת יוטרון, מובילה עולמית בשוק החניונים הרובוטיים האוטונומיים והמחסנים האוטומטיים, הנמצאת בשליטת קרן פימי, הודיעה היום כי חתמה על הסכם להקמת חניון חדש מדגם Utron-Puzzle. סך התמורה הצפויה לחברה עבור הפרויקט מסתכמת בכ-4 מיליון ₪ (כ-1.1 מיליון דולר), התמורה תתחלק על פני כשנה וחצי, כאשר הפרויקט צפוי להסתיים במהלך 2023. 

בחודשים האחרונים קלטה יוטרון בארה"ב קבוצת מומחים מנוסה בתחום וחדרה לשוק האמריקאי עם מוצר חדש Utron – Puzzle. הפתרון מהווה מערכת חניה חצי-אוטונומית, אשר משלימה את הדגמים האחרים המוצעים על ידי החברה. 

החברה מציע את הדגמים הבאים:

חניון Utron-Pace, מערכת המבוססת על קרוניות רובוטיות אוטומטיות לחניונים אוטונומיים מרובי מקומות.

חניון Utron-Slide, מערכת המבוססת על מערכות שינוע ומסועים המאפשרים צפיפות חניה גבוהה במיוחד.

חניון Utron-Puzzle, מערכת חצי אוטונומית, מיועדת לספק פתרון יעיל ובר השגה לשימוש בחניונים עיליים קטנים ובינוניים.

פתרון החניה מסוג Utron-Puzzle, פשוט יותר מהמערכות האוטונומיות הגדולות של החברה ומיועד ללקוחות המוכנים להסתפק בחניון המציע חווית משתמש נוחה פחות והמאפשר להוזיל את מחיר המערכת. פתרון זה מספק מענה הולם לשיפור משמעותי של צפיפות מיקומי החניה על שטח נתון, וגם לו מתווספים פתרונות ענן כוללים לניהול חניון. 

ארבעת חניוני Utron – Puzzle מצטרפים למגוון החניונים האוטונומיים שהקימה ומקימה החברה בצפון אמריקה, ומעמיד את בסיס ההתקנות של מוצרי החברה על 28 חניונים. נתון זה משקף המשך גידול בביקוש לפתרונות החניה של יוטרון.

בנוסף חתמה החברה על למעלה מ-30 הסכמי שירות לחניוני Puzzle קיימים, ומעבר להכנסות השירות השוטפות בכוונת החברה לשדרג את  החניונים הללו למערכות Utron- Puzzle.

חיים שני, מנכ"ל יוטרון, מסר כי "שוק החניה בצפון אמריקה מהווה פוטנציאל משמעותי למוצרי החברה ואנו פועלים לבסס את מעמדה של יוטרון כמובילה בשוק זה. המוצרים שלנו מספקים שילוב ייחודי של יכולות רובוטיות מתקדמות, עם מערכות בקרה, ופתרונות ענן כוללים לניהול החניון. המוצרים כוללים יכולות לסליקת התשלומים וחבילת טכנולוגיה מקיפה בענן לשימוש לקוחות החברה. יכולות אלו ביחד עם המוניטין הטוב של מערכות אמינות ויעילות, מהווים את הגורם המכריע לבחירת הלקוחות במוצרי יוטרון.

"החברה, שפועלת במספר מטרופולינים בשוק האמריקאי, השקיעה מאמצים לחדירה לטריטוריות חדשות, כדוגמת השוק הקנדי וכן חדירה עם מוצר נוסף בהתאם לדרישות השוק, כדוגמת Utron- Puzzle. הבחירה ביוטרון מהווה הכרה ברמת ההנדסה הגבוהה ובאיכות מוצרי החברה. צבר ההזמנות של החברה מייצר אופק עסקי ארוך טווח, ומהווה עדות לדרישה הגוברת לפתרונות הייחודיים של החברה ולמיצוב העסקי והמובילות שביססנו לעצמנו בשוק הצפון אמריקאי".

מערכות החניה האוטונומיות של יוטרון משמשות מדי יום אלפי רכבים ונחשבות למובילות בשוק העולמי באמינות ובתפוקה. פתרון החניה האוטונומית של יוטרון מאפשר ליזמי נדל"ן ואדריכלים להציע לנהגים - דיירי הבניין ומשתמשים מזדמנים - חוויית חניה ייחודית. הפתרון האוטונומי הופך את חוויית החניה לשירות VIP אקסקלוסיבי  (valet parking)  ומהווה אלמנט יוקרתי מבדל בשוק התחרותי של מגדלי המשרדים והמגורים, משלב יכולות טעינת רכבים חשמליים באופן אוטומטי, ובעתיד אף מתוכנן להשתלב עם טכנולוגיית הרכבים האוטונומיים. 

לחניון האוטונומי של יוטרון יתרונות רבים נוספים וביניהם: עלות כוללת נמוכה יותר; חסכון בנדל"ן יקר; ידידותיות לסביבה - צריכה נמוכה של חשמל, צמצום פליטת מזהמים, פעולה שקטה, והקטנת הצורך בחפירה מתחת לקו מי התהום; עלויות תחזוקה נמוכות; שימור העיצוב החיצוני של המבנה וכן נוחות ונגישות משופרת לבעלי צרכים מיוחדים. חניון אוטונומי אף מציע ביטחון אישי וביטחון רכוש מוגברים בהיותו מתוכנן להקשות על פגיעה בבעל הרכב או לגנוב את הרכב בחניון מסוג זה, ובכך יכול להוזיל את דמי הביטוח ליזמים.

לגרף יוטרון לחצו כאן

44 קרנות נאמנות שמחזיקות סה"כ 17.22 מיליון ביוטרון
קרנות נאמנות שמחזיקות את יוטרון. לרשימה המלאה

שם קרן

אחוז מהקרן

בשקלים

אושן יצירה תיק מניות 

2.48%

3107644

אושן יצירה גמישה

2.28%

1766215.74

סיגמא גמישה

2.09%

68783.48

סיגמא מניות ישראל 

1.86%

6017706.4

תמיר פישמן מניות

1.07%

630081.76

מגדל מניות יתר

0.7%

83237.16

ילין לפידות יתר 

0.61%

2190606.32

אושן יצירה 30/70

0.37%

275504

תמיר פישמן 15/85

0.28%

214605.28

אושן יצירה 20/80

0.25%

437622.17