חממת MEDX וקרן Portland מודיעות על פתיחת חממת טכנולוגיה רפואית בסחנין

שיתוף הפעולה והקמת החממה נועדו כדי לעודד יזמות מקומית באזור הגליל ולספק את האמצעים והתמיכה לפיתוח טכנולוגיות רפואיות חדשניות • החממה הוקמה כחלק מתוכנית מנועי צמיחה של קרן פורטלנד בבקעת סחנין

 

 

 
מימין: איימן סייף, שי פוליקר, ד״ר ספואת אבו ריא ובסאם סייד אחמד, צילום: יח״צמימין: איימן סייף, שי פוליקר, ד״ר ספואת אבו ריא ובסאם סייד אחמד, צילום: יח״צ
 

מיכאל לוי
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
23/05/2022

חממת המכשור הרפואי המובילה בישראל, MEDX Xelerator, וקרן Portland, ארגון ללא מטרות רווח שמטרתו לקדם ולפתח שילוב כלכלי ותעסוקתי של החברה הערבית בישראל, כמו גם אינטגרציה ושיתוף פעולה בין יהודים לערבים בפריפריה החברתית והגיאוגרפית, מודיעות על פתיחת שלוחה משותפת של חממת MEDX לטכנולוגיה רפואית ראשונה מסוגה בסחנין. זאת כחלק מתוכנית מנועי הצמיחה שמקדמת הקרן בסחנין, בהובלתו של איימן סייף, שותף בכיר בקרן פורטלנד, שנועדה לפתח את הכלכלה באזור ע"י השקעה ביזמות בתחום הרפואה, שירותי בריאות מתקדמים ומשיכת מעסיקים מהתעשייה לאזור. השלוחה הוקמה כדי לעודד יזמות וחדשנות באזור הגליל והצפון ופונה ליזמים ויזמות, ערבים ויהודים, כדי לסייע בפיתוח רעיונות חדשניים בתחום הטכנולוגיה הרפואית.

במסגרת פעילות החממה, היזמים יהנו מתוכנית התמיכה של חממת MEDX שכוללת חונכות מקצועית, ניתוח שוק מעמיק, סיוע בתהליכי IP ועוד, בנוסף להשקעה ראשונית של החממה והרשות לחדשנות בסך של עד מיליון דולר. השלוחה בסחנין תספק ליזמים מבנה ומעבדות מובילים בתחום, כמו גם את הכלים, שיתופי פעולה עם מרכזים רפואיים, ואת מעטפת הידע הנדרש לפיתוח פתרונות קליניים מצילי חיים, ולהקמתן של חברות טכנולוגיה רפואית וביוטכנולוגיה מובילות..

שי פוליקר, מנכ"ל חממת מדקס: "בשונה מרוב תחומי ההייטק, הטכנולוגיה הרפואית דורשת צוות רב-תחומי ומגוון, הן מהנדסה והן ממדעי החיים. הקמת השלוחה בגליל מביאה איתה הזדמנות לגיוון נוסף וחשיפת רעיונות משני חיים. תמיד ידענו שיש כישרונות רבים קיימים באזור הצפוני של ישראל, במיוחד בתחומים אלו, והגיע השעה לספק הזדמנויות ליצירתיות ויכולת לא ממומשים ולסייע להם להפוך את החזון והרעיון למוצרים ולחברות".
 
רמי שוורץ, מנכ"ל The Portland Trust בישראל: "המטרה שלנו היא לקחת את מיטב הרעיונות החדשניים של היזמים הרפואיים המוכשרים בגליל ולקדם אותם לחברות טכנולוגיה רפואית וביוטכנולוגיה שיכולות לסייע בשיפור שירותי הבריאות. כמו כל היוזמות שלThe Portland Trust, סניף סחנין של MEDX Xelerator נועד להגביר ולתמוך ביזמים מקומיים, ליצור הזדמנויות עבודה באיכות גבוהה לתושבי האזור ולמשוך חברות מבוססות להשקיע ולהתרחב לאזור ה-MedTech תחום הרפואה חדש עבורנו ולכן בחרנו לשתף פעולה עם חממת MEDX המומחים בתחום בישראל, ועם בתי-החולים באזור, כדי ליצור קרקע פורייה ומקצועית לעבודה מניבה שתעשה שינוי חיובי בעולם."

ד"ר ספואת אבו ריה, ראש עיריית סח'נין: "אני מברך על היוזמה של קרן פורטלנד וחממת MEDX לפתוח שלוחה בעיר סח'נין שמטרתה לסייע ליזמים מקומיים לקדם יוזמות מתחומי הטכנולוגיה הרפואית.

היוזמה הזו, שמקודמת ע״י קרן פורטלנד בשותפות עם עיריית סח׳נין, היא חלק ממהלך כולל של יישום מנוע צמיחה של אשכול בריאות בבקעת סח'נין, שכולל פיתוח שירותים רפואיים, קידום ומשיכת השקעות בתחום הטכנולוגיה הרפואית, ובניית אקוסיסטם תומך. עיריית סח׳נין תסייע בכל דרך אפשרית לקידום היישום של התוכנית שמתחברת לאג'נדה שלי כראש עיר לפתח כלכלית את העיר, לעודד השקעות ולייצר מקומות עבודה איכותיים עבור תושבי המקום והאזור ובכך להגדיל את מקורות ההכנסה של העירייה מארנונה עסקית".

בתמונה מימין לשמאל: איימן סייף שותף בפורטלנד, שי פוליקר מנכל חממת מדקס, דר ספואת אבו ריא ראש עיריית סכנין ובסאם סייד אחמד פרוייקטור בפורטלנד.

x