חברת ליטי לינק השוויצרית מתחילה לפעול בישראל

 

 

 
מנכ״ל ליטי לינק, הוברט שוורצלר, קרדיט: יח״צמנכ״ל ליטי לינק, הוברט שוורצלר, קרדיט: יח״צ
 

עידו אסיאג
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
24/05/2022

חברת ליטי לינק השוויצרית מתחילה פעילות בישראל. ליטי לינק היא חברה שוויצרית המתמחה בליטיגציה ותביעות כספיות נגד חברות, החברה משמשת כגורם מקשר ללקוחות זרים המחזיקים חשבון בנק בשוויץ למימון ליטיגציה מוצלח ובכך לאכיפת תביעות. החברה פועלת במספר רב של מדינות ברחבי העולם, וזיהתה כעת פוטנציאל בקרב הקהל הישראלי בשל כמות גדולה של אזרחים ישראלים המחזיקים חשבון בנק בשוויץ.

היתרונות העיקריים של החזקת חשבונות בנק בשוויץ כוללים רמות נמוכות של סיכון פיננסי ורמות גבוהות של פרטיות. החוק השוויצרי מונע מהבנק לחשוף כל מידע הנוגע לחשבון (אפילו קיומו) ללא רשות המפקיד, למעט מקרים בהם יש חשד לפעילות פלילית חמורה.

המוסדות הפיננסיים של שוויץ משמשים לעתים קרובות לקהל של גורמים עשירים מכל רחבי העולם שרוצים להשקיע את כספם דרך מערכת הבנקאות הפרטית המפורסמת של המדינה.

חברות לניהול תביעות כמו ליטי לינק השוויצרית, המשווקת מוצר ללא עמלות בשם Retroback, שבאמצעותו ניתנת להם האפשרות לתבוע בנקים ו/או מנהלי נכסים רטרואקטיבית, טוענות כי ייתכן ומוסדות בנקאיים שוויצריים חייבים מיליונים למשקיעים בחו"ל. חברות תובעות אחרות מציינות כי לקוחות שלא הצהירו בארץ שבה הם מתגוררים על השקעותיהם בשוויץ, הם המטרה האידיאלית עבור בנקים ומנהלי נכסים, כיוון שלקוחות אלו לא יהיו רגישים במיוחד לעמלות מופקעות.

בליטי לינק מעריכים כי מספר רב של המחזיקים בחשבון בנק בשוויץ עשויים להיות זכאים להחזרים של סכומי ענק בדיעבד מבנקים שוויצרים.

הסיבה לכך היא שכאשר הבנקים הללו שמו את כספי לקוחותיהם בעבר בקרן השקעות, הם קיבלו עמלות ממנהל הקרן על שהביאו עסקים חדשים, וקבעו שכל העמלות צריכות להיות שייכות למשקיע. הבנקים מחויבים להחזיר את כל מה שקיבלו ללקוחותיהם, בתוספת ריבית של 5 אחוזים בגין איחור בתשלום. אבל הם חייבים לגבות את המזומנים רק אם הם מקבלים דרישה לכך - ורוב הלקוחות שאינם מקומיים אינם מודעים כלל לכך שהם חייבים משהו.

רואי חשבון רבים שעוזרים ללקוחות אלה להגיש מסמכי מס אכן יודעים שהם צריכים לעזור ללקוחותיהם להחזיר את הכסף. אבל בגלל שחלקם מעריכים את מערכת היחסים שלהם עם הבנקים השוויצרים החזקים, הם לא מוכנים לחשוף אותם.

x